جزئیات طرح «هر زائر یک سفیر» از سوی بسیج دانشگاه آزاد کرمانشاه / محصولی فرهنگی در قالب هدیه به زائر ایرانی تحویل داده می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه گفت: در طرح هر زائر یک سفیر، محصولی فرهنگی تبلیغی را در قالب هدیه به زائر ایرانی تحویل می‌دهیم تا از طرف همه مردم ایران، آن را به زوار و موکب‌داران عراقی تقدیم کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : محمدرضا آقایی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه ، در خصوص طرح هر زائر یک سفیر گفت: امسال هم مانند سال‌های گذشته بر آن شدیم که برای اربعین فعالیت‌هایی متناسب انجام دهیم، جلسات و گفتگو‌هایی را با کارشناسان و صاحب‌نظران برگزار کردیم.

 

آقایی افزود: به اتفاق به این نتیجه رسیدیم که می‌بایست برای اربعین کاری انجام داد در قالب کار با محتوای فرهنگی با بینش جهان اسلام و پیگیری هدف انتقال پیامی از جمهوری اسلامی ایران به سایر نقاط جهان از جمله مردم عراق، پس از بررسی فعالیت‌های مشابه انجام شده در سال‌های اخیر جای نقش آفرینی زائران در انتقال پیام انقلاب اسلامی و تکریم میزبانان به صورت یک شکل توسط زائران ایرانی علی الخصوص دانشجویان را خالی دیدیم، به همین منظور شروع به بحث و تبادل نظر بر سر راه‌کار‌های اجرای این طرح کردیم و به طرح «هر زائر، یک سفیر» رسیدیم.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه اضافه کرد: در این طرح، محصولی فرهنگی تبلیغی را در قالب یک هدیه به زائر ایرانی تحویل می‌دهیم که زائر ایرانی از طرف خود و همه مردم ایران این هدیه را به مردم، زوار و موکب‌داران عراقی در مسیر راهپیمایی تقدیم می‌کند.

 

وی ابراز کرد: به دقت این طرح را بررسی کردیم که محتوی ارائه شده در هدایا، حساسیت‌ها و تفاوت‌های فرهنگی را پوشش داده و خود موجب بروز اختلاف نشود.

 

آقایی ادامه داد: سه محور اصلی برای طرح‌های اجرایی در نظر گرفته شده است. در این سه محور سعی داشتیم در عین رعایت اختصار و درگیر کردن تعقل و احساس مخاطب، مفهوم خود را در محور‌های اصلی منتقل کنیم.

 

وی اظهار کرد: محور اول، با هدف تکریم میزبانان عراقی و ایجاد برادری و مودت بیشتر بین زائران و همچنین تقدیر از موکب داران عراقی را با محوریت شعار «نَشکُرِ العِراق» طراحی کردیم. محور دوم نیز با هدف هرچه بیشتر آشنا کردن مخاطب با جبهه مقاومت و استکبارستیزی طرح ریزی شد، مقصود از این کار یادآوری مجاهدت‌های رزمندگان جبهه مقاومت و همچنین جنایات آمریکا در کشور عراق و دیگر کشور‌های همسایه است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه خاطرنشان کرد: محور سوم را مسئله بسیار مهم و حیاتی این روز‌های جهان اسلام یعنی «وحدت اسلامی» قرار دادیم. در این محور یکی از مسائل اساسی یعنی مسئله قدس را با شعار «القدس لنا» مطرح کرده و سعی در ایجاد دغدغه و همبستگی فزاینده درباره قدس شریف داشتیم.

 

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح‌ها و مفاهیم در غالب هدایا و اهدا آن به زائران و موکب داران عراقی می‌توان گفت: توانستیم در گوشه‌ای از این اقیانوس بیکران حسینی پیامی را از زبان انقلاب اسلامی به دیگر مردم جهان رسانده و نقش آفرینی فعال جنبش دانشجویی در فضای جهان اسلام را آغاز کنیم.

 

آقایی توضیح داد: در بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه به عنوان عضوی از خانواده بزرگ بسیج دانشجویی، یکی از وظایف اصلی خود را انتقال پیام انقلاب اسلامی به دیگر ملت‌ها و دانشجویان دیگر کشور‌ها می‌دانیم. از این رو با جدیت به دنبال اجرای هرچه بهتر این طرح در ایام اربعین حسینی هستیم. همچنین با بررسی نقاط ضعف و قوت در اجرای این طرح به دنبال اصلاح و پیشرفت آن برای اجرا در سال‌های آینده هستیم.

 

وی ادامه داد: در همین راستا و به جهت به کارگیری توان همه دانشجویان دانشگاه رویدادی را با عنوان «رویداد ایده‌پردازی و طرح‌نگاری هر زائر یک سفیر» برگزار کردیم و در این رویداد پذیرای ایده‌های اجرایی و طرح‌های دانشجویان در غالب‌های عنوان شده خواهیم بود هدف از برگزاری این رویداد ایجاد مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های این چنینی و هم‌افزایی با دانشجویان است. در این رویداد دانشجویان ایده‌ها و طرح‌های خود را در قالب فایل گرافیکی برای ما ارسال خواهند کرد و پس از داوری، طرح‌ها و ایده‌های برتر را مورد تشوق قرار خواهیم داد. همچنین از طرح‌های برتر برای طرح هر زائر یک سفیر استفاده موثر خواهیم کرد.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کرمانشاه اذعان کرد: این همگرایی و هم افزایی با عامه دانشجویان همواره برکات و مزایایی دارد از جمله مردمی‌تر شدن کار‌ها به جهت افزایش سلایق و پوشش بیشتر طرح‌ها با سلایق مختلف. همچنین وقتی تشکل‌های دانشجویی فعالیت‌های خود را با عموم دانشجویان به صورت مشترک انجام بدهند بدنه دانشجویی ارتباط قوی تری با تشکل‌های دانشجویی پیدا خواهد کرد و این عامل خود باعث رشد و شکوفایی تشکل دانشجویی خواهد شد، در بسیج دانشجویی همواره سعی در ارتباط موثر و صحیح با بدنه دانشجویی داریم تا بتوانیم فعالیت‌های خود را بر اساس نیاز دانشجویان و جامعه دانشگاهی طراحی و اجرا کنیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار