مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز:

١٣ آبان ٥٨ سالروز شکستن ابهت ایدئولوژیک آمریکا و نقطه عطف مواجهه مستقیم با آمریکا است

علیرضا نیک جو، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز به مناسبت سیزدهم آبان ماه و هفته استکبارستیزی، پیش از خطبه های نمازجمعه شمال غرب شیراز سخنرانی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علیرضا نیک جو، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز به مناسبت سیزدهم آبان ماه و هفته استکبارستیزی، پیش از خطبه های نمازجمعه شمال غرب شیراز سخنرانی کرد.


متن این سخنرانی به شرح زیر است:

اعوذ بالله من نفسی و لسانی و بصری و قلبی

بسم الله الرّحمن الرّحیم

و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبینا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الاطیبین الاطهرین المنتجبین سیّما بقیّةالله فی الارضین.

با درود و سلام بی کران به ساحت مقدس و نورانی پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمدمصطفی ( ص) و اهل بیت مطهرش و همچنین روح بلند و ملکوتی معمار کبیر انقلاب  اسلامی ،امام خمینی (ره) و با تقدیم بهترین سلام ها به ارواح طیبه شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم  و وطن ، بویژه386 شهید دانشجوی استان فارس و با آرزوی سلامتی برای رهبر  فرزانه انقلاب، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی)

عرض تبریک به مناسبت آغاز امامت حضرت صاحب الزمان(عج) که ان شا الله تلاش هایمان درسربازی  پیشگاه ایشان ختم به ظهور آن حضرت گردد
و ضمن عرض تشکر از امام جمعه فهیم و انقلابی شمال غرب شیراز حجت الاسلام والمسلمین مرادی و مجموعه ستاد نماز جمعه شمال غرب شیراز

اینجانب به نمایندگی از خیل عظیم دانشجویان انقلابی سومین حرم اهل بیت(ع) و استان فارس به استحضار شما ملت شریف،بصیر،آزاده و انقلابی شیراز می رسانم:
حضور حماسه ساز ملت انقلابی ایران در 13 آبان ماه نشان از تجدید بیعت با ولایت و اعلام موضع انقلابی نسبت به استکبار جهانی  می باشد.

13 آبان ماه  این یوم الله اکبر بی شک یادآوار خاطرات تلخ و شیرینیست که در حافظه تاریخی ملت بزرگ ایران اسلامی ثبت گشته و به عنوان نقطه روشنی جهت باز یاداوری جراحت های این ملت از جانب استکبار جهانی تعظیم می شود.

از 13 آبان 43 و تبعید امام (ره) گرفته  تا به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان و دانشجویان در 13 آبان 57

و اما 13 آبان 58  سالروز شکستن ابهت ایدئولوژیک آمریکا با فروپاشی مرکز جاسوسی آنان به دست دانشجویان انقلابی نقطه عطف مواجهه مستقیم با آمریکا است که معمار کبیر این انقلاب حضرت امام روح الله به نیکی آن را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول برشمردند که خود حاوی بسی پیام هست.

خود را محیای ورود به عرصه های مختلف نبرد با دشمنان و شیاطین عالم می کنند و آماده اند تا به  فرموده رهبر و مقتدای خود قله های بلند تهذیب، تحصیل و ورزش را از آن خود نمایند. دانشجویان بسیجی، امروز به خوبی می دانند دشمنانِ مایوس شده از جنگ نظامی با ملت ایران، راه های جدیدی را برای نفوذ در فرهنگ، اقتصاد و سیاست این سرزمین هدف گذاری کرده اند لذا همگام با کسب مهارت های نظامی و دفاعی، قلم و اندیشه علمی خود را نیز محیای نبرد با دشمنان می کنند و آماده اند تا در کنار گروه های مختلف مردم، پرچم مقدس ایران عزیز را در جای جای گیتی به اهتزاز درآورند.

دانشجویان بسیجی ایران اسلامی یکپارچه و یک صدا انزجار خود را از تحریم‌های ناجوانمردانه و ظالمانه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان خوار و اسرائیل غاصب جنایتکار اعلام نموده و معتقدند با اتکاء به تدابیر راه گشا و حکیمانه رهبر انقلاب و  بهره گیری از تجربیات دوران پر افتخار دفاع مقدس و میدان دادن به جوانان انقلابی که راهگشای اجرای اقتصاد مقاومتی خواهد بود مشت محکم دیگری بر دهان یاوه گوی استکبار زده خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت 13 آبان فرمودند: " آمریکا هر کاری بلد بوده علیه جمهوری اسلامی انجام داده، اما راه نفوذ دوباره آمریکا به کشور را بستیم "، شکی نیست با میدان دادن به جوانان روزی خواهد رسید به دستان با برکت همین جوانان و با عمل به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تمدن غرب افول خواهد کرد و جای خود را به تمدن نوین اسلامی خواهد داد. ان شاءالله

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که خطاب به ما آحاد مردم خاصه جوانان و نوجوانان توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ گردید امروزه چراغ راه ما در بسیج دانشجویی قرار گرفته است.

 اما جای بسی تعجب و تاسف دارد که برخی از دستگاه ها و مجموعه هایی که هنوز تحلیل ، تبیین  و اجرای این بیانیه را در دستور کار خود قرار نداده اند!

افتخارآفرینی دانشجویان بسیجی در میادین مختلف علمی و فناوری، سیاسی و اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در سالهای اخیر به وضوح نشان می دهد نسل چهارم انقلاب به درک دقیق و درستی از نیازهای کشور در بخش های مختلف دست یافته اند. لذا آماده ایم تا در عرصه نبرد گسترده اقتصادی نیز با بهره گیری از الگوی مدیریت جهادی و استفاده از ظرفیت های درونی، پوزه استکبار جهانی و مزدوران منطقه ای آنها را به خاک بمالیم.

اغتشاشات رخ داده در کشور های عراق و لبنان نشان ازاستیصال استکبار جهانی و عُمال منطقه ای خود و عمق اثر فتح الفتوح های جبهه مقاومت بر پیکره استکبار است.

به حول و قوه الهی و با تدبیر مسئولین و مردم این کشور ها ، بی شک  آزمون فتنه کنونی همچون فتنه های سه دهه گذشته در انقلاب اسلامی ایران ، منتهی به افزایش بصیرت ، دشمن شناسی و فهم عمومی مردم نسبت به حرکت عظیم  مجاهدان جبهه مقاومت خواهد شد.

چشم دوختن و دل بستن به کاسه خالی کد خدای بی خدای گرسنه جز سختی و مشقت روز افزون برای مردم  هیچ عایده ای ندارد سالهاست که این اعتماد بیهوده به غرب فرصت های بی شماری در پیشروندگی انقلاب اسلامی  را سوزانده است. اما انگار عده ای در داخل کشور همچنان مهو جمال غرب شده اند و خیانت های بی حد و حصر آمریکای جهانخوار را در حق این ملت نمی بینند. به راستی که رهبر کبیر انقلاب اسلامی نیک فرمودند: آنان که خواب آمریکا می بینند خدا بیدارشان کند.

راهبرد مسئله محوری و حل چالش های اصلی نظام به دست جوانان اندیشمند انقلابی  بسیج دانشجویی با تشکیل کارگروه های تخصصی و پژوهش محور و با رویکرد مطالبه گری، راهبردی کارا در پیشبرد انقلاب اسلامی خواهد بود هر چند به مزاق برخی مسئولین معلوم الحال ذوب در غرب خوش نیاید.

ضمن انتظار از مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی در راستای نیل به اهداف و ارمان های والای انقلاب اسلامی، از جوانان انقلابی نیز انتظار می رود بار سنگین مدیریت جهادی  کشور را در همه جبهه ها به دوش کشیده و خستگی ناپذیر راه توسعه انقلابی را طی کنند.

حال در گریزی کوتاه به دغدغه ای  دانشگاهی اشاره می کنم.به استحضار شما حاضرین میرسانم که هم اکنون 2 سال از تدفین شهدای گمنام در مجموعه دانشگاه پیام نور شیراز می گذرد که متاسفانه با توجه به قول های مسئولین دانشگاهی و غیر دانشگاهی در این 2 سال تا کنون هیچگونه اقدام عملی و عملیاتی در این خصوص صورت نگرفته است و شهدا در حالتی غریبانه بدون آشیانه هستند.

مگر نه که ما هرچه داریم از این شهیدان است؟حال چرا وقتی مجموعه ای از جوانان پر شور و انقلابی در طبق اخلاص و  با تمام توان نشات گرفته از جوانی یعنی  بهترین دوران زندگی  تلاش می دارند تا با برگزاری مراسم بزرگداشتی  یاد و خاطر شهیدان  را در دانشگاه یعنی مبدا تحولات کشور گرامی بدارند.برخی مسئولین دانشگاهی و غیر دانشگاهی بجای همکاری و یاری جوانان به سنگ اندازی و کم کاری می پردازند؟

و اما سخن پایانی ، اکنون که دشمنانِ یهودی – سعودی، با کمکِ اَیادیِ داخلی شان کمرِ همّت برای دست اندازی به حقوقِ مُسلَّمِ ملّتِ انقلابی و مؤمن بسته اند و اهدافِ مختلفی از جمله حمله به محورِ مقاومت در منطقه را دنبال می کنند، ما وارثانِ مکتبِ شهید وزوایی ها و صدرزاده ها به آنانی که خواسته یا ناخواسته دست به چنین اعمالی می زنند اعلام می داریم که با تَأسّی از شهدای مدافع حرم تا آخرین قطره ی خونمان بر سرِ آرمان های بلندِ امامِ راحل و شهدا ایستاده ایم و با مولا و مُقتدایمان، اِمامِ زمان عَجَّلَ الله تَعالی فَرَجَهُ الشَّریف و نایبِ برحَقِّشان حضرتِ امام خامنه ایِ عزیز، عهد و پیمان می بندیم که در جهتِ برپاییِ حکومتِ صالحان و مستضعفان تا ظهورِ مُنجیِ عالمِ بشریّت و برپایی عدل و داد در جهان از هیچ کوششی دریغ ننماییم.

باید که ایران را آبادان کنیم/ خانه را آماده جانان کنیم

طفل نرجس خواهد آمد، گوش دار/ لشکری می خواهد اما هوشیار

لشکری با معرفت آویخته/ لشکری با دانش و فرهیخته

سنت دیرینه را باید شکست / تا ز دور باطل تکرار است

دور تکرار ولی اما اگر / یک نگاه تازه اینجا لازم است

عشق بی اندازه اینجا لازم است.

اللهم عجل الولیک الفرج
صلوات

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار