نامه شورای تبیین مواضع داراب خطاب به رئیس جمهور صادر شد:

رسیدگی به مشکلات مردم یا پاسخ به حواشی؟!

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان داراب، درخصوص سخنرانی روز 19 آبان ماه رئیس جمهور کشور در جمع مردم یزد، بیانیه صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان داراب، درخصوص سخنرانی روز 19 آبان ماه رئیس جمهور کشور در جمع مردم یزد، بیانیه صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:


بسم رب شهدا و صدیقین
جناب آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
پیرو سخنرانی جنابعالی در تاریخ 19 آبان ماه 1398 در جمع مردم شریف یزد، ذکر چند نکته را خدمت جنابعالی واجب دانستیم.

اولا شما بعد از گذشت شش سال از عمر دولت خود، همچنان مشکلات کشور را به دولت نهم و دهم نسبت می دهید.

در دولت نهم و دهم با وجود معایبی که داشت، دو پروژه جهادی مانند سهمیه بندی بنزین که باعث کاهش محسوس قاچاق سوخت شد و مسکن مهر که باعث اشتغال بیش از یک و نیم میلیون نفری شد به اجرا رسید و مردم از این دو خدمت بهره مند شدند.

حال آنکه شما در این دولت اقدامی نزدیک به این موارد هم نداشتید. شما صرفا برجام را راه حل میدانید که باید باور کنید که برجام دیگر چیزی نیست که بشود به آن امید بست و شرکای اروپایی هم خواسته های ناعادلانه خود را شرط زنده ماندن آن میکنند.

ثانیا از زمانی که جناب آقای دکتر رئیسی به ریاست قوه قضائیه رسید و روش انقلابی را در این قوه پیاده کرد، شاهد افزایش امید در جامعه به خصوص در زمینه مبارزه با فساد هستیم و ایشان در این مورد فراجناحی عمل کرده اند.

صحبت های امروز شما در مورد برخوردهای قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی ناخودآگاه ذهن ما را به سمت پرونده برادرتان و یا حتی بستگان چند تن از وزرایتان میبرد. پس بهتر است موضع خود را در این مورد هرچه سریع تر مشخص کنید که دلیل اعتراض شما چیست.

البته که کسانی دیگر هم هستند که در مورد مفاسد اقتصادی باید به پای میز محاکمه کشیده شوند اما شاید یک سری لابی گری ها و فشارهایی وجود دارد که این افراد را از رسیدن پای میز محاکمه بخواهد دور کند.

 ان شاءالله که در این مورد، دست دولتی ها در کار نباشد و ما از شما هماهنگی و همکاری با قوه قضائیه را خواستاریم. لطفا به جای سنگ اندازی و دخالت های از جنس اعتدالیتان و یا سنگ اندازی اعوان و انصارتان، با دستگاه قضا نهایت همکاری را داشته باشید.

ثالثا تمجید از دولت اصلاحات در شرایطی که کشور هنوز درگیر خسارت حاصل از پرونده کرست است و همچنین وجود افرادی در دولت اصلاحات که سر از رسانه های معاند در آوردند، معنی نمی دهد و البته به یاد داشته باشید که کسانی که جناحی از شما حمایت کردند، اگر لازم باشد گزینه عبور از روحانی را اجرایی می کنند. پس کاری کنید که در این دوسال آخر دولت، مردم حامی اصلی شما باشند و نه یک جناح خاص.

رابعا به شما توصیه دلسوزانه داریم که از مشاورین و تئوریسین های کار بلد در کنار خود بهره ببرید و نه صرفا کسانیکه به دنبال ایجاد جنگ روانی و فضای دوقطبی در کشور هستند. مردم جنگ روانی نمی خواهند بلکه راه حل مشکلات کشور را از شما می خواهند.

خامسا جناب رییس جمهور
شما از اختیارات کافی برای اداره قوه مجریه بهره مند هستید و حتی رهبر انقلاب به درخواست شما با تشکیل شورای هماهنگی اقتصادی موافقت کرد و اختیارات بیشتری هم به شما داده. پس لزومی ندارد که شما هم مانند دولت اصلاحات، خود را بی اختیار و رئیس جمهوری با اختیارات محدود قلمداد کنید.

جناب آقای دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران!
تا روزی که در در راس دولت باشید و از رهنمودهای ولی فقیه پیروی کنید، بر همه ما واجب است که از شما حمایت کنیم. توصیه دلسوزانه ما را مورد عنایت قرار داده و تا دیر نشده به فکر معیشت مردم باشید و بدانید که هیچ گاه یک جناح نمی تواند حامی اصلی شما باشد. به شما توصیه اکید داریم که از شیوه های ایجاد دوقطبی و جنگ روانی دوری کنید و به فکر اصلاح امور کشور باشید.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان داراب

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار