مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان:

هدف از تشکیل بسیج دانشجویی دفاع از اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی و ترویج تفکر انقلابی بود

ناصر بهروز: بسیج دانشجویی در محیط دانشجویی و دانشگاهی فعالیت های مختلفی را پیگیری و اجرا می کند که از جمله می توان به فعالیت های جنبشی و تشکیلاتی اشاره کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / ناصر بهروز مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان در مصاحبه با خبرنگار ما در ابتدا ضمن تبریک هفته بسیج و گرامیداشت یاد وخاطره شهدا و امام شهدا به ویژه شهدای دانشجو با نقل سخنی از مقام معظم رهبری بیان کرد: بسیج دانشجویی یکی از ارزنده ترین یادگار های امام راحل بزرگوار ماست  و حضرت امام یکی از ضروری ترین تشکل ها را بسیج دانشجو و طلبه بیان کردند و در تاریخ 2 آذر 1367 به فرمان ایشان تشکیل شد. این نهاد یکی از آخرین تشکلاتی است که توسط امام بزرگوار پایه گذاری گردید. هدف از تشکیل این نهاد انقلابی در پیام ایشان دفاع از اسلام ناب محمدی در مقابل اسلام آمریکایی و ترویج تفکر انقلابی در محیط های دانشجویی و ایجاد بستر مناسب برای اسلامی شدن دانشگاه هاست.

مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان در مورد فعالیت های بسیج دانشجویی در دانشگاه ها افزود: بسیج دانشجویی در محیط دانشجویی و دانشگاهی فعالیت های مختلفی را پیگیری و اجرا می کند که از جمله می توان به فعالیت های جنبشی و تشکیلاتی اشاره کرد. در این زمینه میتوان به برگزاری جشنواره ها، آموزش و نقش آفرینی دانشجویان در محیط دانشجویی ، مطالبه گری از مسئولین و خدمات اجتماعی از طریق برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم و کادر سازی جهت تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی اشاره کرد.

وی در ادامه افزود: بسیج دانشجویی با تشکیل هسته های مسئله محور اقدام به رفع معضلات و مشکلات مردم کرده است و  هر زمان در هر نقطه از کشور در صورت نیاز جهت امداد رسانی و کمک رسانی به محرومین و مردم اقدام نموده است. از جمله در پی خسارات ناشی از سیل در منطقه حمیدیه خوزستان و منطقه پل دختر لرستان بسیج دانشجویی استان کرمان در همان ساعات اولیه با هماهنگی های لازم اقدام به اعزام نیروهای دانشجوی بسیجی جهت کمک رسانی به مردم سیل زده کرد.

ناصر بهروز در پایان گفت: همانگونه که امام راحل فرمودند " بسیج لشکر مخلص خداست" و بسیج دانشجویی با انجام کار های جهادی در جهت رفع محرومیت و به گسترش عدالت  برای تمامی مردم تلاش خود را انجام میدهد.

 


انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار