طرح اعتلای سازمان بسیج دانشجویی؛ سرآغاز نهضت مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی در قشر دانشجویی

پرزور: رویکرد تحولی و اعتلاء بخشی به بسیج دانشجویی مبتنی بر نقش آفرینی تخصصی، مجموعه اقداماتی از سوی سازمان و نواحی بسیج دانشجویی برای پیشبرد این اهداف در بدنه تشکلی و دانشجویی بالاخص در بستر هسته های مسئله محور، آغاز شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / پرویز پرزور؛ مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل درباره دوره های منطقه ای عَهد که تحت عنوان دوره های آموزشی و تربیتی خاصِ کادر نواحی بسیج دانشجویی است؛ به خبرنگار ما گفت: با عنایت به رویکرد تحولی و اعتلاء بخشی به بسیج دانشجویی مبتنی بر نقش آفرینی تخصصی، مجموعه اقداماتی از سوی سازمان و نواحی بسیج دانشجویی برای پیشبرد این اهداف در بدنه تشکلی و دانشجویی بالاخص در بستر هسته های مسئله محور، آغاز شده است.

ضرورت و اهمیت اعتلاء بسیج دانشجویی در حکمرانی نرم بسیج در جامعه از طریق راه اندازی هسته های مقاومت مسئله محور، منجر به صحه گذاری و مهر تایید و اظهار رضایت رهبر معظم انقلاب در خصوص آغاز نهضت مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی در بسیج دانشجویی که بارها بر آن تاکید کرده بودند، گردید.

برای تحقق این اعتلاء در مجموعه بسیج دانشجویی لازم بود علاوه بر بدنه تشکلی، بعد نهادی یعنی کادر نواحی آن نیز آمادگی بیشتری برای پیشران شدن در این عرصه ها پیدا کنند. لذا دوره های عهد بمنظور هم عهدی عزیزان نسبت به پشتیبانی از نهضت مسئله محوری، توسط سازمان در قالب منطقه ای تعریف شده بود که بحمدالله ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل از تاریخ ۶ام الی ۸ آذرماه میزبان کادر نواحی ۳ استان دیگر شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان بود.

در این دوره که با حضور ۴ استان شمالغرب کشور برگزار شد، شاهد انسجام تشکیلاتی و تقویت روابط منطقه ای استان های همجوار برای نقش آفرینی تخصصی ناظر بر مسائل بومی منطقه شدیم و در عین حال با حضور هیات رئیسه و معاونین محترم سازمان بسیج دانشجویی کشور و با بهره گیری از اساتید برجسته، به مباحث مدیریت و تربیت در تشکیلات اسلامی، تقابل جبهه حق و باطل در تمدن سازی پرداخته شد. بازدید از مجموعه های فرهنگی و اقتصادی موفق و مسئله محور استان اردبیل، از دیگر برنامه های این دوره بود. همچنین در پایان دوره از محضر با برکت نماینده محترم ولی فقیه در استان، حضرت آیت الله دکتر سید حسن عاملی، جهت کسب تدابیر ایشان در خصوص روند نهضت نقش آفرینی تخصصی بسیج دانشجویی، بهره مند شدیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار