به همت قرارگاه شهید طهرانی مقدم؛

نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی «تا ثریا» ۱۴ آذرماه برگزار می‌شود

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی گفت: نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی «تا ثریا»، در روز‌های ۱۴ و ۱۵ آذر به همت قرارگاه شهید طهرانی مقدم برگزار می‌شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییحامد اقبالی، معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی، درباره نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی «تا ثریا»، گفت: در این نشست که به همت قرارگاه شهید طهرانی مقدم در روز‌های ۱۴ و ۱۵ آذرماه ۹۸ برگزار می‌شود، مسئولان بیش از ۳۰ مرکز پژوهشی که در حوزه‌های سیاستگذاری، علوم انسانی و فنی و مهندسی در مراکز پژوهشی سراسر کشور فعالیت می کنند، گرد هم خواهند آمد تا ضمن اشتراک‌گذاری تجربیات خود جهت توسعه این حرکت هم‌اندیشی کنند.


اقبالی با بیان اینکه این نشست یکی از برنامه‌ها و نقش‌آفرینی‌های جدی قرارگاه شهید طهرانی مقدم است، تصریح کرد: قرارگاه شهید طهرانی مقدم، مسئولیت شبکه‌سازی و پیشتیبانی از مراکز پژوهشی موجود و همچنین تسهیل ایجاد مراکز پژوهشی جدید در راستای حل مسائل اولویت دار کشور را بر عهده دارد.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه شناسایی مسائل اولویت دار استان‌ها از ماموریت‌های دیگر معاونت پژوهش فناوری بسیج دانشجویی است، تاکید کرد: قرارگاه شهید طهرانی مقدم، طرح شبکه مسائل استان‌ها، «شمسا» را در دستور کار خود قرار داده است. طبق این طرح به کمک هسته‌های مسئله‌یابی بومی هر استان از طریق روش‌های علمی مسئله‌یابی و استفاده از جمع سپاری و ثبت مسائل توسط عموم دانشجویان و مردم، شبکه مسائل هر استان پایه گذاری می‌شود.

وی درباره برنامه‌های نشست مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی اظهار کرد: جلساتی با حضور مسئولان برخی از نهاد‌های فعال در حوزه پژوهش و فناوری ترتیب داده شده است که زمینه‌های همکاری مراکز پژوهشی با این نهاد‌ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد. از مدعوین این جلسات می‌توان به سردار صالح‌نژاد، معاون تحقیقات صنعتی سپاه پاسداران، حسنی آهنگر، رئیس دانشگاه جامع امام حسین «ع»، رحیمی، رئیس سازمان بسیج علمی و خطیبی، رئیس هلدینگ تحقیق و توسعه دانشمند بنیاد مستضعفان اشاره کرد.

اقبالی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از این نشست به صورت کارگاه‌هایی تحت عنوان «سلسله کارگاه‌های انتقال دانش و تجربیات موفق» برگزار می‌شود که به مدیریت و راهبری مراکز پژوهشی و نمونه موفقیت‌های حاصل شده در سه حوزه سیاست‌گذاری، علوم انسانی و فنی و مهندسی می‌پردازد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار