دوره آموزشی 1435 در کردستان در حال برگزاری است

دومین دوره آموزشی گفتمان‌سازی علم و فناوری اقتصاد دانش بنیان (ایران ۱۴۳۵) آذر سال جاری در حال برگزاری است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /سرفصل‌های آموزشی در این دوره عبارتند از ابعاد جنگ اقتصادی، مبانی اقتصاد مقاومتی، چالش های اساسی کشور در حوزه های کشاورزی و آب، نظام سلامت و جمعیت، مفاسد اقتصادی و نقش آفرینی دانشجویان در مسائل اساسی کشور است.

 

تاریخ برگزاری این کلاس ها از 13 تا 15 آذر ماه سال جاری و با حضور دانشجویان سراسر استان در حال برگزاری است.

 

این دوره آموزشی با همکاری سازمان بسیج دانشجویی، قرارگاه شهید احمدی روشن استان کردستان، دانشگاه کردستان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کردستان، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه مذاهب اسلامی است.

 

دانشجویان در این دوره با ترکیبی از آموزش، مسابقه و بازدید روبه‌رو می‌شوند و تلاش شده است تا در فرایندی تعاملی مفاهیم این حوزه به آنان منتقل شود. 

 

ویژگی دیگر این دوره محوریت داشتن کارگروهی و مشارکت جمعی در فرایندهاست و از همان ابتدا دانشجویان شرکت کننده به تیم‌های چند نفره تقسیم شده و هویت تیمی پیدا می‌کنند.

 

بنا بر گزارش ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، مقام معظم رهبری در سال 1385، یک هدف گذاری پنجاه ساله در حوزه علم و فناوری را تبیین کرده‌اند که براساس آن، جمهوری اسلامی ایران تا سال 1435 هجری شمسی باید به یک مرجعیت علمی در سطح بین المللی تبدیل شود.

 

بر همین اساس، دوره های آموزشی گفتمان‌سازی علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان؛ ایران 1435 نام گذاری شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار