مراکز پژوهشی بسیج دانشجویی پیشران حکمرانی نوین

قائم مقام ریاست سازمان بسیج دانشجویی گفت: با توجه به وضعیت موجود در کشور اساساً حکمرانی معنای متفاوتی پیدا خواهد کرد؛ شکل‌گیری و هویت‌یابی چنین مراکز پژوهشی از زیرساخت‌های این حکمرانی نرم خواهد بود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی نشست مراکز پژوهشی کشور صبح امروز مورخ 14 آذرماه به همت معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی، با حضور 36 مرکز پژوهشی از 14 استان با عنوان تا ثریا در مجموعه فرهنگی 13 آبان برگزار شد.

در این نشست جناب آقای دکتر حمید بالایی قائم‌مقام سازمان بسیج دانشجویی به سخنرانی پرداخته و گفتند: دانشجویان به‌طور خودجوش و از دل تشکل‌های دانشجویی به تشکیل مراکز تحقیقاتی و پژوهشی پرداخته‌اند. افراد دغدغه‌اند و رشد یافته در بسیج دانشجویی بعدازاینکه از فضای تشکل‌های دانشجویی خارج می‌شدند به این نتیجه می‌رسیدند که باید برای حل مسائل کشور بستری را فراهم سازند و از ظرفیت‌های موجود در بین دانشجویان برای تحقق این امر استفاده کنند. نمونه‌های اولیه این کار در سال‌های گذشته با فرازوفرودهایی در دانشگاه‌های تهران شکل گرفت.


بالایی بابیان اینکه بستر لازم باید برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا فراهم شود تا آن‌ها بتوانند فعالیت‌های پژوهشی در سطح وسیع دست یابند تصریح کرد: ساختار بسیج دانشجویی را از موضوع محور به مأموریت گرایی تغییر داده‌ایم با این تغییر ساختار مراکزی که از بستر بسیج دانشجویی شکل‌گرفته‌اند به‌عنوان کاری در کنار بسیج دانشجویی دیده نمی‌شوند بلکه به‌عنوان فعالیتی در قلب بسیج دانشجویی بروز و ظهور خواهند یافت.


قائم‌مقام ریاست سازمان بسیج دانشجویی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود در کشور اساساً حکمرانی معنای متفاوتی پیدا خواهد کرد؛ شکل‌گیری و هویت‌یابی چنین مراکز پژوهشی از زیرساخت‌های این حکمرانی نرم خواهد بود.


وی بابیان اینکه ما ۳۶ مرکز پژوهشی در نسبت با سازمان بسیج دانشجویی داریم اظهار کرد: اگر مجموع مراکز پژوهش بسیج دانشجویی نقش خود را به‌درستی در شناخت مسائل کشور و کشف پاسخ و اشراب در بدنه دانشجویی در سه زمینه یاد شده انجام دهند گفتمان مسئله محوری در بسیج دانشجویی شکل خواهد گرفت به‌طوری‌که به سرانجام مطلوب خواهد رسید

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار