به همت بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان؛

روز دانشجو یادآور ریشه های ضد استکباری ملت ایران و به تبع آن جوانان دانشجو است

پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان سیرجان نماینده بسیج دانشجویی این شهرستان اقدام به سخنرانی نمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان سیرجان نماینده بسیج دانشجویی این شهرستان اقدام به سخنرانی نمود.علی سلیمی دریابیگی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان گفت: به مناسبت ۱۶ آذر شاهد حضور پر شور دانشجویان بسیجی دانشگاه ها ومراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان در نماز جمعه شهرستان سیرجان بودیم .

وی بیان کرد: دانشجویان بسیجی  رشته های پزشکی در ورودی نماز جمعه اقدام به برپایی دو ایستگاه سلامت پزشکی نمودند واز نمازگزاران تست فشار خون را انجام دادند.

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان گفت: همچنین پایگاه های بسیج دانشجویی اقدام به ۲ ایستگاه پذیرایی ویژه برادران و خواهران نمودند واز نماز گزاران به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو پذیرایی نمودند.

علی سلیمی دریابیگی ادامه داد: همچنین به مناسبت ۱۶آذر قاری قرآن و موذن نماز جمعه دانشجوی بسیجی آقای یار احمدی و سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته نماینده بسیج دانشجویی آقای سجاد صفی پور بودند که متن سخنرانی ایشان به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد لله رب العالمین و السلام و الصلوه علی اشرف الانبیاء والمرسلین و علی اهل بیته الطیبین الطاهرین
با عرض سلام خدمت همه برادارن و خواهران محترم و آرزوی توفیق برای شما نمازگزاران ارجمند و با سپاس فراوان از اعضاء محترم ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان و به طور خاص امام جمعه محترم که این امکان را فراهم آوردند که در آستانه 16 آذر روز دانشجویی، تربیون مقدس نماز جمعه در اختیار جریان دانشجویی قرار گیرد تا از این طریق گفت و گویی هر چند کوچک میان آحاد مومنین و فرزندان آنان در دانشگاه ها شکل بگیرد.

16 آذر و روز دانشجو یادآور ریشه های ضد استکباری ملت ایران و به تبع آن جوانان دانشجو است. خونی که از دانشجویان در مخالفت با سفر معاون رئیس جمهور آمریکا در سال 1332 و در روز های خفقان بعد از کودتای ننگین علیه دویت قانونی دکتر مصدق بر زمین دانشگاه تهران ریخت، سندیست بر ریشه دشمنی آمریکا با ملت های مستقل و آزادی خواه و نشانه ای است از نقش دانشجویان در هدایت و شکل دهی به مسیر حرکت جامعه.

و از همین روست که همواره در کلام رهبری معظم انقلاب کارهای دشوار و پیچیده بر عهده جوانان به خصوص دانشجویان قرار گرفته که از موارد اخیر آن موضوع تلاش برای تشکیل دولت جوان حزب اللهی بوده است.

و بر همین مبنا بود که شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی می فرمود دانشجو موذن جامعه است و اگر او خواب بماند نماز امت قضا خواهد شد.

در شرایط کنونی و با رصد وضعیت جامعه در عرصه های مختلف از جمله اقتصادی سیاسی فرهنگی اجتماعی و.... و با توجه به در پیش بودن انتخابات مهم و حساس مجلس شورای اسلامی در ماه های آینده جریان اصیل دانشجویی بر خود لازم می داند ضمن تبیین شرایط پیچیده داخلی و بین المللی و تلاش برای ارائه راه حل در جهت کاهش مشکلات به خصوص در حوزه های معیشتی با نگاهی کلان به آینده شاخص ها و مصادیق صحیح نماینده تراز برای راه یابی به مجلس شورای اسلامی را مطرح کند.

به هر حال در هفته ای اخیر شاهد شوکه ای غافلگیر کننده در اثر افزایش ناگهانی و سه برابری قیمت بنزین در اقتصاد کشور بوده ایم متاسفانه برخی بی تدبیری ها در این رابطه فضای کشور را به سمت اعتراضات سوق داد که دشمنان ملت با سوء استفاده از این شرایط و بر مبنای باطن خبیث خود دست به اغتشاشات و تخریب و قتل و غارت در سطح کشور زده و هزینه ای گزافی را به ملت تحمیل کردند.

در این خصوص لازم است مسئولین امر ضمن درس گرفتن از اشتباهات گذشته و عذر خواهی از ملت شریف ایران به روشنی دلایل اتخاذ چنین شیوه ای در اصلاح قیمت انرژی را بیان نمایند تا در بوته نقد کارشناسان و مردم قرار گیرد. از سویی برابر فرمایشات رهبر انقلاب در این باره حال که متولیان امر چنین رویه ای را اتخاذ کرده و قائل به آن هستند که از منظر کارشناسی آن را صحیح می دانند لازم به طور دقیق و با استفاده از تمام ابزارها مانع افزایش قیمت ها و ایجاد یک موج تورمی جدید در جامعه بشوند زیرا بدون تورم حاصل از افزایش قیمت بنزین نیز بخش قابل توجه ای از مردم در حال دست و پنجه نرم کردن با مشکلات اقتصادی عدیده هستند.

در این بین مسئولین قضایی ضمن رافت و برخورد سهل با کسانی که در نتیجه فشارهای اقتصادی و بر مبنای یک اعتراض بر حق دست به اقداماتی زده اند اما نه دارای ارتباط سازمانی با دشمنان ملتند و نه قصدی برای بر هم زدن امنیت و ثبات کشور دارند، باید با کسانی که دانسته و با برنامه ریزی منافع ملی را هدف گرفته و با تخریب و قتل و غارت امنیت مردم را سلب کرده اند به اشد وجه برخورد نماید و هرچه سریع تر نتیجه آن را به اطلاع عموم مردم برساند.

مسئولین سیاست خارجی نیز لازم است تا با پیگیری مواضع خصمانه مقامت کشورهایی مانند آمریکا فرانسه و انگلیس در حمابت از اغتشاش و نا آرامی در ایران علاوه بر پاسخگویی مناسب از همه ظرفیت های بین المللی در جهت محکومیت آنان استفاده کنند.

به هر حال آنچه در روزهای پایانی آبان ماه امسال رویداد آزمونی بزرگ برای ملت ایران بودکه به حمدلله از آن سربلند بیرون آمد و اکنون نوبت مسئولین امر است تا ضمن اصلاح برخی کاستی ها برای رفع مشکلات معیشتی جامعه با مدیرت جهادی و پر انگیزه اقدامات موثر و عاجل انجام دهند.

جریان دانشجویی ضمن رصد فضای انتخابات پیش روی و دنبال کردن مواضع جریانات و گروه ها و کاندیداهای مختلف اعلام می کند حمایت قاطع خود را از مسئولین اجرایی و نظارتی و به طور خاص شورای محترم نگهبان اعلام می دارد و از این شورا می خواهد که بدون هیچ اغماض و کوتاهی و بر مبنای تکالیف قانونی از ورود نااهلان به جایگاه خطیر نمایندگی جلوگیری کند. دانشجویان بصیر نیز وظیفه خود می دانند تا همواره حمایت از همه ارکان برآمده از قانون اساسی را دنبال کنند و در این خصوص کوتاهی نخواهند کرد،مردم شریف ایران در ماه های آینده با دست به انتخابی بزرگ بزنند که اولین قدم در عبور از مشکلات اقتصادی کنونی خواهد بود. انتخاب افرادی که در ابعاد مختلف دارای شفافیت باشند و در واقع بیش از منافع حزبی و شخصی به منافع ملی بیاندیشند از اولین مقدمات حل معضلات معیتشی دامن گیر مردم است.

در شرایط کنونی ورود جوانان با انگیزه انقلابی که دارای تخصص و توانی بیش از نسل های قبل خود هستند بیش از هر زمان دیگری نیاز کشور و مردم است. درک صحیح از وظایف نمایندگی و شناخت جایگاه آن در نظام س یاسی کشور از ورود افراد ناکارآمد و غیر متخصص که آسیب های بسیاری برای کشور تا کنون داشته جلوگیری می کند و این مهم با تلاش روز افزون همه آحاد نیروهای انقلابی ممکن خواهد شد.

در پایان ضمن تشکر مجدد از همه کسانی که در جهت فراهم آوردن این فرصت برای طرح دیدگاه های جامعه دانشجویی در این مکان مقدس تلاش کردند و تشکر از همه نمازگزاران محترم که به این سخنان توجه نمودند برای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهداء آرزوی علو درجات وغفران بیکران الهی را مسالت می کنیم .

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی سلیمی دریابیگی ادامه داد در این مراسم امام جمعه  محترم و سرپرست فرمانداری از ایستگاه های بسیج دانشجویی بازدید نمودند واز اقدامات بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان سیرجان تقدیر و تشکر نمودند.

 

 
---
 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار