نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان:

اتفاقات اخیر حاصل بی تدبیری مسئولین داخلی مربوطه و کینه توزی دشمنان خارجی بود

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان: اتفاقات اخیر حاصل بی تدبیری مسئولین داخلی مربوطه و کینه توزی دشمنان خارجی بود و به همین دلیل از نهاد های حمایتی درخواست داریم که آسیب دیدگان و فریب خوردگان حوادث اخیر و خانواده های آنان را تحت پوشش خود قرار دهند تا شاید اندکی از درد های آنان در آینده کاسته شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه بسیج دانشجویی استان سمنان امیرمحمد اوجانی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان سمنان بوده است که متن سخنرانی ایشان به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
دانشجویان ، ذخایر این ملت هستند. مقررات مملکت ما در آتیه ، بدست دانشجویان امروز است
یعنی ... همه ی شعونات مختلفه ی کشور در دست دانشجویان است که آتیه ی کشور را آن ها
باید اداره کنند (بنیانگذار کبیر انقالب اسالمی، امام خمینی (ره))
نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر پایه مردم سالاری دینی بنا شده است ، در طول چهار دهه عمر با برکت خود و نیز در کامیابی ها، همواره خود را مدیون نصرت الهی و حضور همه جانبه مردم در همه عرصه ها میداند.
مردمی با بصیرت و زمان شناس که در برهه های مختلف زمانی و علی رغم همه سختی ها، در بطن حوادث قرار گرفتند و با اعالم حمایت خود از اصل نظام و ولایت فقیه باعث گذار از بحران ها و تقویت نظام شدند.
گواه سخنان ما در سطور بالا، راهپیمایی های باشکوه مردمی در هفته های اخیر است. راهپیمایی هایی که به سبب اعلام برائت مردم از اغتشاش گران و دشمنان این انقلاب انجام شد. راهپیمایی هایی که در آن
عشق به ایران و انقالب اسلامی موج میزد.
لیکن در حین این راهپیمایی ها ، مردم از عدم رضایت خود ، نسبت به ناکارآمدی سیاست ها و عملکردهای ضعیف بعضی دستگاه ها سخن میگفتند و از اینکه در تصمیم افزایش قیمت بنزین نا مَحرم و بی اهمیت پنداشته شده اند ، ناراضی بودند.
وزیر نفت که یک هفته قبل از این موضوع ، افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد تنها با گذشت چند روز برخلاف گفته ایشان افزایش سه برابری بنزین را شاهد بودیم . شیوه اطالع رسانی این خبر به مردم و اظهار نظر تعجب آور و جالب رئیس جمهور مبنی بر بی اطالع بودن از زمان گرانی بنزین ، به عنوان فرد نخست اجرایی کشور ، باعث ناراحتی مردم شده است . مردم شریف و انقالبی ما ،از بی تدبیری و دروغ پردازی های مسئولان دولتی گله مند و ناراحت اند . منتخبان مردم ، مردم ناراضی اند .
در پی افزایش قیمت بنزین آن هم به این شکل، عده ای فرصت طلب داخلی و خارجی را ،که همیشه مترصد فرصتی هستند تا نا امنی و آشوب را به کف خیابان های ایران بازگردانند، ترغیب کرد تا از این
فرصت به وجود آمده توسط مسئولین بی کفایت ،کمال بهره را برده و با فریب جمعی از مردم ناراضی و تطمیع عده ای از اشرار، دست به آشوب های خیابانی بزنند و به خیال خام خود در صدد این بودند که ایران را از لحاظ سیاسی و امنیتی ، شبیه به عراق و لبنان ، ناپایدار کنند و از این طریق منافع اربابان عبری عربی غربی خود را تامین نمایند که باز هم با بیداری و هوشیاری مردم همیشه در صحنه و تدبیر و موضع گیری به حق مقام معظم رهبری ، سدی نفوذ ناپذیر در برابر این خواسته های اهریمنی تشکیل شد.
بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان به عنوان یک تشکل انقلابی ، که همواره خود را در کنار مردم می بیند از قوه قضائیه تقاضا دارد که علاوه بر محاکمه اغتشاش گران و برخورد مبتنی بر رأفت اسالمی با مردم فریب خورده، با مسببین این بی تدبیری ها و نابسامانی ها ، که باعث تحمیل هزینه های مادی و معنوی بر کشور شده اند، برخورد قضائی صورت بگیرد.
همچنین کسانی را که شش سال پیش با استدلالی سخیف ،کارت سوخت را حذف کردند و باعث تحمیل خساراتی سنگین به کشور شدند و نیز امر افزایش قیمت بنزین را به شیوه ای ناصحیح به مردم اطلاع رسانی نمودند ، بازخواست قضایی کند.
اتفاقات اخیر حاصل بی تدبیری مسئولین داخلی مربوطه و کینه توزی دشمنان خارجی بود و به همین دلیل از نهاد های حمایتی درخواست داریم که آسیب دیدگان و فریب خوردگان حوادث اخیر و خانواده های آنان را تحت پوشش خود قرار دهند تا شاید اندکی از درد های آنان در آینده کاسته شود.
و اما با اقتدا به پیشوای عدالت ، امام علی (ع)که فرمودند :
((
حق شما بر من، این است که هیچ رازی را از شما پنهان ندارم و هیچ حرفی را از شما پنهان نکنم ، مگر در جنگ و مسائل جنگ و مسائلی که با دشمن طرف هستیم))
برادران،خدمت به مردم و عدم پرده پوشی از آنان را سر لوحه ی امورات خود قرار دهید . دانشجویان بیدار و آگاه اند. مبادا به دنبال منافع شخصی و گروهی خود باشید. اگر گاهی طعنه و تذکری شنیدید به دل نگیرید که
دانشجو موذن جامعه است .
در همین راستا ، پیرو اخبار منتشر شده اخیر، مبنی بر انحرا ف بودجه ی 75 درصدی شهرداری سمنان و شایعات پیرامون آن و عدم نظارت شورای شهر ، شفا ف سازی در این موارد را از جانب مسئولین مربوطه ، مطالبه میکنیم.
ما با آغوشی باز ، بی صبرانه منتظر حضور شما در دانشگاه ها به منظور تنویر امور، برای مردم شریف سمنان هستیم.
و در اخر، یادی کنیم از شهدای امنیت که در راستای ارامش و امنیت کشور عزیزمان ایران از جان شیرین خود گذشتند و به لقا الله پیوستند َ.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار