در نامه ای به دکتر ولایتی عنوان شد؛

بدون فوت وقت، موضوع دانشگاه آزاد کازرون را در دستور کار قرار دهید

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در نامه‌ای به دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی، خواستار رسیدگی به وضعیت مدیریتی این دانشگاه شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در نامه‌ای به دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وضعیت آشفته مدیریتی در این دانشگاه، تصریح کرده است:  بدون فوت وقت، موضوع دانشگاه آزاد کازرون را در دستور کار قرار داده و با انتخاب فردی توانمند، دارای سوابق روشن مدیریتی، مقبول در میان دانشجویان، اساتید و کارکنان و هم‌راستا با سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد، این مرکز دانشگاهی را به روزهای درخشان خود نزدیک نمایید.


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در ابتدای این نامه آورده است: نیک می‌دانید دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون به عنوان یکی از مراکز بسیار مهم و با سابقه در میان مراکز دانشگاه آزاد در جنوب کشور است که با گذشت بیش از سه دهه از عمر خود، هزاران فارغ‌التحصیلان را به جامعه مدیریتی و علمی کشور معرفی کرده است؛ دانشگاهی که آوازه برخی رشته‌های آن مانند پزشکی و دامپزشکی زبانزد عامل و خاص و در طراز ملی است.

این نامه می‌افزاید: اگر از احوال و اوضاع این دانشگاه می‌خواهید بدانید باید عرض کنیم اوضاعش تعریفی ندارد و احوالش هم به واسطه مشکلات عدیده مدیریتی اصلا مناسب نیست! طنز تلخ ماجرا آنجا است که در یک مغایریت صریح قانونی، قریب به ۳ سال است این دانشگاه با حکم سرپرستی مدیریت می‌شود؛ سرپرستی که همزمان مسئولیتی مهم در دانشگاه آزاد مرکز استان دارد و در کمال ناباوری چندی پیش یک مسئولیت کشوری را نیز عهده‌دار شده است؛ با این اوصاف آیا دانشگاهی که مدیریتش این گونه باشد، مدیر می‌تواند بر حلّ چالش‌های مهم دانشگاه، متمرکز گردد؟! قطعاً نمی‌تواند.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، بدهکاری‌های میلیاردی مالی، تاخیر در راه‌اندازی بیمارستان آموزشی امام علی (ع)، نارصایتی برخی اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان و ... را چالش‌های قدیمی و پیش‌روی این دانشگاه دانسته و آورده است: امید می‌رفت این چالش‌ها در طی سه سال گذشته برطرف شود اما این چالش‌ها همچنان پابرجااست.

در این نامه با تاکید بر اینکه آشفتگی امروز دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، ضرورت تعجیل در انتخاب رئیس جدید این دانشگاه را مضاعف می‌نماید، تصریح شده است: ما وضعیت فعلی دانشگاه را محصول کوتاهی و کم‌توجهی هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی دانسته و همچنین تعلل به وجود آمده را نوعی بی‌توجهی و کم‌مهری به امورات این مرکز مهم علمی و مردم شریف شهرستان کازرون می‌دانیم.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون به نمایندگی از سایر دانشجویان این دانشگاه در این نامه تصریح کرده است: ما از شما می‌خواهیم بدون فوت وقت، موضوع دانشگاه آزاد کازرون را در دستور کار قرار داده و با انتخاب فردی توانمد، دارای سوابق روشن مدیریتی، مقبول در میان دانشجویان، اساتید و کارکنان و هم‌راستا با سیاست‌های کلان دانشگاه آزاد، این مرکز دانشگاهی را به روزهای درخشان خود نزدیک نمایید.

 

ارسال نظر


captcha