مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون؛

شانزده آذر یادآور رشادت جامعه دانشجویی

مهدی دادآفرین، مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون، پیش از خطبه های نمازجمعه به مناسبت روز دانشجو سخنرانی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /مهدی دادآفرین، مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه این شهر با تبریک روز دانشجو و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای این روز و 33 شهید دانشجوی شهرستان کازرون، اظهار داشت: شانزدهم آذر که به عنوان روز دانشجو، در تقویم ملی ما ثبت شده، یادآور رشادت جامعه دانشجویی کشور در برابر مداخله استعماری امریکا و سابقه استکبارستیزی جوانان برومندمان است.


وی با بیان اینکه شانزده آذر 32 فقط روز شهادت دانشجویان قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی نیست، تاکید کرد: این روز اولین شراره های تفکر انقلابی بر پیکره چپاولگران غربی و واداده های داخلی بود.

دادآفرین افزود: شانزده آذر روزی است که صدای گلوله های دژخیم در راهروهای دانشگاه پیچید و تصویر  چکمه های استعمار بر رخسار کفپوشها نقش بست؛ سالها از آن واقعه تلخ می گذرد و همچنان دانشجویان انقلابی و فرزندان مجاهد این ملت، در خط مقدم مبارزه با استکبار و استعمار ایستاده و به حول و قوه الهی خواهد ایستاد.

مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون گفت: این روز در آسمان حیات جنبش دانشجویی مانند خورشید، نورافشانی کرده و خیلی سریع به‌عنوان نقطه عطف و نماد هویت جنبش دانشجویی با رویکرد استکبارستیزی مبدل شده و به سمت یک جنبش اجتماعی به حرکت در آمد.

وی یادآور شد: شانزده آذر تاریخ دانشجویی را با روحیه استکبارستیزی و مبارزه با مداخله استعماری بیگانگان و در رأس آن‌ها امریکایی‌ها پیوند داد؛ به گونه‌ای که پژواک آن در اعتراضات مردمی با پیشگامی دانشجویان به لایحه کاپیتولاسیون در آغاز نهضت انقلابی حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ و تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۱۳۵۸ قابل رؤیت است.

دادآفرین تصریح کرد: ساده اندیشی است اگر فکر کنیم حق روز دانشجو را با برگزاری برخی جشن های بی محتوا و صنفی و فضا دادن به جریان غربگرا برای به حاشیه بردن آرمانهای نهفته در این روز ادا خواهیم کرد؛ ساده اندیشی است اگر فکر کنیم 16 آذر را روز رسیدگی به کیفیت غذای سلف و خوابگاه دانشجویان قرار داده اند؛ توقعی کودکانه است اگر فکر کنیم 16 آذر روز گوش دادن به درد و دل های دانشجویان است؛ نمی توان پذیرفت که آینده ساز انقلاب را محصور در مسائل پیش پا افتاده اینچنینی فرض کرد.

این فعال دانشجویی با یادآوری جمله معروف شهید بهشتی که «دانشجو،موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود» بیان داشت: این جمله مؤید آن است که دانشجویان باید پیش قراول آگاه سازی مردم در حوادث و رخداد ها  باشند؛ دانشجویان در جامعه باید با بینش عمیق و گسترده، پدیده ها را ببینند، تحلیل کنند، نقد کنند، تصمیم بگیرند، طرح و ایده دهند و همچون و بانگ بلیغ  اقشار مختلف جامعه را هشیار کنند؛ وای به روزی که دانشجویان را خواب بگیرد و وای به روزی که عده ای در دانشگاه، دانشجوی خواب آلود را بپسندند.

وی دیدگاه های امامین انقلاب پیرامون دانشجو را بیانگر نگاه متعالی آن آن ها به جایگاه دانشجو در جامعه است دانست و گفت: نگاه امین انقلاب به دانشجو، نگاهی است که دانشجو را نه تنها در قالب دانشگاه محصور و محدود نمی داند بلکه قله های علمی و معرفتی دنیا را عرصه فتح الفتوح دانشجویان می بیند؛ میدان عمل مدیران کلان کشور را در معرض مطالبه گری، نقد و ارائه ایده های تخصصی دانشجویان می داند و در یک کلام دانشجویان را پرچمدار حرکت ملی پیشرفت در دهه پنجم انقلاب می داند.

 دادآفرین یادآور شد: در همین راستا بسیج دانشجویی با راه اندازی هسته های مطالبه گر تخصصی مسئله محور، که دغدغه همیشگی رهبری بود، مطالبه گری تخصصی خود را وارد مرحله جدیدی کرده است.

مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در بخش دیگری از سخنان خود از عملکرد رئیس جمهور در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و مدیریتی انتقاد کرد و با کنایه گفت: اینقدر که شما در طول مدا مسئولیت تان به ما خدمت کردید ای کاش می توانستیم یک رفراندوم بر گزار می کردیم و این قانون اساسی را تغییر می دادیم  و بعد شما 7 و 8 سال دیگر رییس جمهور می ماندید و ما را به فیض می رساندید.

وی گفت: آقای روحانی لطفا به آقای زنگنه بگویید همان بنزینی را به ما بدهند که برای خواهر و مادر خود از آن استفاده میکنند وقتی می شود به این خوبی قیمت بنزین را 3 برابر کردچه احتیاجی داشتیم به طرح دولت قبل.

این فعال دانشجویی افزود: جمله معروف رئیس جمهور در را این ملت فراموش نخواهند کرد  که گفتند: «ما به عقب بر نمی گردیم»؛ آقای رییس جمهور، کلاچ را گرفته  و با رعایت قانون و نگاه در آینه دنده عقب بگیرید؛ دنده عقب بگیرد به پراید 13 میلیونی؛ دنده عقب بگیرید به دلار 4 هزار تومانی؛ دنده عقب بگیرید به آبرو و اقتداری که در این برجام به آمریکایی ها و اروپایی ها باختیم؛ خواهشا دنده عقب بگیرد به قبل از دولت تدبیر و امیدتان و فرمان را به همان بی تدبیرها و بی امیدها بدهید.

آنقدر در کوچه های نیو یورک  بهتان خوش گذشت که کوچه های فقیر نشین ایران را فراموش کرده اید.
دادآفرین خاطرنشان کرد: آنقدر در تولد 71 سالگیان به شما خوش گذشت که اوایل انقلاب خود را فراموش کرده اید؛به همت تدبیر یک شبه شما کف خیابان های ایران به فلسطین تبدیل شد.

مسئول گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کازرون در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وجود مراکز دانشگاهی و وجود هزاران دانشجو در سطح شهرستان کازرون، گفت: آیا ارتباط معناداری میان این حجم از دانشجو و دانشگاه با نظام مسائل شهرستان وجود دارد؟ به عبارتی آیا دانشجویان در حل چالش های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی، زیربنایی و زیست فناوری شهرستان دخیل هستند؟ که در پاسخ باید گفت اگر نقش آنان در حل این چالش ها صفر نباشد اما درصد بسیار پایینی را به خود اختصاص دارد.

وی گفت: که در همین جا لازم می دانم خطاب به مدیران محترم دولتی و تصمیم گیران شهرستان بگویم که از ظرفیت عظیم این کانون های علمی غفلت نکنند؛ نشست های کارشناسانه ای با این مجموعه های علمی برگزار کنید و از نظرات دانشجویان در امور شهرستان بهره ببرید.

این فعال دانشجویی اظهار داشت: ما دانشجویان در عرصه علم و ایمان، مجاهدانه و با تمام توان در راه تحقق آرمانهای رهبر معظم انقلاب از جان، مایه خواهیم گذاشت و علی رغم احترام به همه مسئولین و مدیران، در راستای رفع کاستی ها و تحقق دولت اسلامی در تمام عرصه ها با تشکیل هسته های تخصصی مطالبه گری، گام خواهیم برداشت.

دادآفرین تصریح کرد: ما دانشجویان اعلام انتقاد خود نسبت به برخی تصمیمات هیجانی و یک شبه در سطح مدیریت کلان، حمایت از حقوق مردم را وظیفه خود دانسته  و فراتر از آن، در راه تحقق امنیت و آرامش در جامعه مجاهدانه خواهیم ایستاد.

وی تصریح کرد: ما تاریخ یک صده گذشته را مملو از تجربیات تلخ و ناکامِ اعتماد به غرب دانسته و همچنان اعلام می داریم تنها راه نجات کشور و عبور انقلاب از این مرحله دشوار را اعتماد به توان داخلی و پیروی از ولایت فقیه می دانیم.

مسئول گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد کازرون گفت: ما دانشجویان ضمن اینکه افتخار خود را خدمت به محرومان جامعه و حل مشکلات مردم می دانیم تمام تلاش خود را در آبادانی و محرومیت زدایی و رفع آسیب های اجتماعی در محلاتمحروم این مرز و بوم صرف خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ما دانشجویان تلاش مزبوحانه غرب به سردمداری آمریکای پلید را در منطقه، آزمون شکست خورده دانسته واعلام می داریم که دانشجویان در خط مقدم مبارزه با استکبار ایستاده اند و لحظه ای از مبارزه با استکبار کوتاه نخواهند آمد.

ارسال نظر


captcha