دانشگاه المان آزادیخواهی و استکبارستیزی در جامعه است

رحمت صادقی امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو، ضمن تبریک به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: شهدای دانشجو نهالی را کاشتند و امروز ثمره آن مطالبه‌گری و رفتار نقادانه دانشجو و در مقابل تمامیت خواهی مستکبران و مستبدان ایستادگی می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / وی بیان کرد: رسیدن و جستجوی دانایی، مترادف با نام دانشجو است و دانشجو باید برای رسیدن به دانش و علم در هر جا و مکانی همت کنند.

 

رئیس دانشگاه کردستان بیان کرد: روز دانشجو یعنی ارج نهادن به ساحت مقدس قوه عاقله جامعه برای رسیدن به تکامل، نماد آزادی‌خواهی، استکبارستیزی و بروز و ظهور جنبش دانشجویی است.
 
صادقی افزود: دانشگاه محل آزاداندیشی و مبدا تحولات و اقدامات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است لذا دانشجو نسبت به وطن و جامعه خود باید احساس مسئولیت کرده و با مطالبه‌گری و نقد منصفانه آزاداندیش شود و نسبت به رویدادهای جامعه بی‌تفاوت نباشد.
 
وی همچنین تقویت خدمت به همنوع را یکی دیگر از رسالت‌های جامعه دانشگاهی بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه در کشور ما هر ساله بحران‌های طبیعی مختلفی از جمله سیل، آتش سوزی و زلزله روی می‌دهد روحیه مسئولیت پذیری در کنار دانش مقابله و مهار بلایای طبیعی تقویت شود.
 
رئیس دانشگاه کردستان با بیان اینکه مهارت‌آموزی موجب اشتغال‌زایی می‌شود، افزود: فضای دانشگاه‌ها امروزه به دلیل نگرانی از آینده شغلی و بیکاری بعد از فارغ‌التحصیلی دچار بی‌انگیزگی شده است بنابراین دانش لزوما منجر به اشتغال نخواهد شد بنابراین دانشجویان بایستی ضمن علم آموزی به مهارت آموزی اهمیت دهند.
 
در ادامه روشن خوشنوازی معاون فرهنگی دانشگاه کردستان اظهار کرد: حماسه ۱۶ آذر، مایه افتخار  و سربلندی قشر دانشجو است که در یک آزمون بزرگ این فرهیختگان سربلند شدند.
 
وی افزود: دانشجویان عدالتخواه و ظلم ستیز همیشه به دنبال استقلال و آزادی هستند.
 
​گفتنی است این مراسم توسط بسیج دانشجویی برگزار شد.
 
​انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار