نماینده بسیج دانشجویی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه رودان:

مطالبه امروز ما دانشجویان، در خصوص شفافیت آراء نمایندگان مجلس است

مطالبه ی امروز ما دانشجویان در خصوص شفافیت آراء نمایندگان مجلس است؛ که این قانون باعث میشود نمایندگان نسبت به مسئولیت خود در قبال طرح ها و لوایح توجه بیشتری داشته باشند و همچنین اطلاع مردم از عملکرد نمایندگان در مجلس حق مسلم آنهاست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / به مناسبت روز دانشجو، نماینده بسیج دانشجویی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه رودان به ایراد سخنرانی پرداخت.

متن سخنرانی به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
۱۶ آذر ۱۳۳۲یکی از روزهای افتخار آمیز تاریخ ایران و نماد مبارزه با دخالتهای آمریکا در ایران است که در آن روز جوانان آزاد مرد و آگاه، پرچم بیزاری از ظلم و استبداد را بر دوش کشیده و چراغ بیداری را روشن نگه داشتند.
در چنین روزی سه تن از دانشجویان،مهدی شریعت رضوی،مصطفی بزرگ نیا و احمد قند چی در اعتراض به سفر نیکسون به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند تا پایه های زنگار گرفته ی حکومت ۲۵۰۰ساله ی طاغوت به لرزه بیفتد.پس خباثت آمریکا با ملت ما مربوط به یک سال و دو سال نیست.
امسال بسیج دانشجویی با تاسی از شهدای دانشجو طرح تحول خود را که مورد تایید امام خامنه ای قرار گرفت، در دست اجرا قرار داده است؛که حدود ۱۲۸دیدار رهبری با دانشجویان مورد تحلیل محتوا قرار گرفت تا با توجه به دغدغه ها و خواسته های ایشان این طرح تدوین گردد،
و پنج انتظار اصلی از جریان دانشجویی استخراج شد؛
که عبارتند از:
 
۱)تربیت کادر مومن انقلابی کار بلد برای ساختارهای مختلف کشور
 
۲)نقش  آفرینی جنبش دانشجویی در مشکلات کشور
 
۳)مطالبه ی تخصصی از مسئولین
 
۴)گفتمان سازی در سطح کشور
 
۵)انجام کارهای میدانی
 
و  برای تحقق هریک از این مطالبات ،هسته های حل مسئله راه اندازی شد.
بسیج دانشجویی شهرستان رودان نیز در راستای تحول بسیج دانشجویی دانشجویان زیادی را به دوره های خط امام، اسلام ناب و طرح ولایت اعزام میکند تا از مطالب این دوره ها بهره گیرند. 
در زمینه ی کارهای میدانی اقدامات گروههای جهادی را میتوان نام برد که پیش از این تنها به فعالیت عمرانی و فرهنگی معطوف بود؛ اما اکنون با تغییر رویکرد جدید تلاش شده است تا گروههای جهادی به سمت مسئله محوری در مناطق محروم حرکت کنند.
و همچنین در زمینه ی فعالیت های مختلف فرهنگی از جمله برگزاری یادواره های شهدا در شهرستان نقش ایفا میکند.
اما مطالبه ی امروز ما دانشجویان در خصوص شفافیت آراء نمایندگان مجلس است؛
این قانون باعث میشود نمایندگان نسبت به مسئولیت خود در قبال طرح ها و لوایح توجه بیشتری داشته باشند و همچنین اطلاع مردم از عملکرد نمایندگان در مجلس حق مسلم آنهاست.
این حق مردم است که بدانند وکلای آنها به کدام طرح رای مثبت و به کدام طرح رای منفی داده  و به کدام طرح اصلا رای نداه اند؛ و اینکه یک نماینده تا چه اندازه در مجلس فعال بوده؟ و این فعالیت در چه راستایی است؟
قطعا طرح شفافیت آرا در نقطه ی مقابل نفاق است و امریست ضروری و لازم و به نفع مردم؛اما برخی نمی خواهند با مردم با صداقت رفتار کنند لذا با این طرح مخالفت میکنند.
و مطلبی دیگر؛
امروزه که کشور در یکی از حساسترین مقاطع تاریخ خود بعد از پیروزی انقلاب قرار دارد و دشمنان با تمام قوا به میدان آمده اند تا خسارات جدی وارد کنند، دیدید که با هوشیاری و بصیرت مردم و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب، در کمترین زمان طومار توطئه آنها در هم پیچیده شد.
اما این یادآوری باشد که هوشیار باشیم و فقط با تکیه بر مردم و همبستگی ملی مشکلات را حل کنیم.
و نکته ی پایانی؛
با توجه به اینکه در پایان سال هم مردم و هم مسئولین آزمونی دیگر پیش رو دارند و آن انتخابات مجلس شورای اسلامی است، ان شاءالله مردم غیرتمند با حضور خود خاری در چشم دشمنان خواهند بود؛
و اما از کاندیدها مطالبه میکنیم که  هزینه ی انتخاباتی خود را برای مردم شفاف ارائه دهند.
چرا که شفافیت در هزینه های انتخاباتی بحثی است بسیارجدی!
وگاها شاهد هزینه های نامتعارف و سر سام آوری در انتخابات هستیم که با حقوق و مزایای رسمی نمایندگان هیچگونه هم خوانی ندارد.
این انقلاب زمانی به آرمانهایش دست میابد که از خط امام و رهبری تخطی نکند.
والسلام

ارسال نظر


captcha