دوره 1435 گفتمان ساز و مطالبه گر در فضای دانشجویی خواهد بود

اولین دوره 1435 در استان کردستان و با حضور 60 نفر از دانشجویان سراسر استان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / دلیری مسئول آموزشی این دوره بیان کرد: دوره استانی 1435 در راستای آموزش مسائل مهم کشور و ترویج گفتمان سازی و مطالبه گری در فضای دانشجویی و در محورهای ابعاد جنگ اقتصادی و مبانی اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

 

وی افزود: در این دوره آموزشی مسائل مهم استان کردستان در حوزه کشاورزی و شفافیت نظام اطلاعات آموزش داده شد.

 

دلیری عنوان کرد:افراد شرکت کننده در دوره با مباحث مسئله محوری و یادگیری چهارچوب های مطالبه گری آشنا شده و این افراد از دانشجویان بسیجی خواهر و برادر حوزه ها و پایگاه های سطح استان کردستان بودند.

 

وی گفت: کلاس ها در سه روز برنامه ریزی شده بود و این کلاس ها در قالب کلاس های مسئله محوری و فعالیت محور برگزار گردید.

 

 

دلیری بیان کرد: تعداد دانشجویان شرکت کننده در دوره نزدیک به 60 نفر بودند که در 8 گروه شامل 4 گروه خواهر و 4 گروه برادر تقسیم بندی شدند.

 

مسئول آموزشی دوره افزود: این گروه ها براساس موضوع انتخابی خود از بین حوزه کشاورزی و یا شفافیت نظام اطلاعات تقسیم بندی شده به فعالیت پرداختند.

 

وی عنوان کرد: کلاس های روز اول مربوط به جنگ اقتصادی و نقش آفرینی و مساله محوری بود که در شب اول هر تیم مشکلاتی را شناسایی می کردند که در مباحث کلاس مسئله محوری آموزش دیده بودند و به بیان 3 مشکل و ارائه مسئله برای این 3 مشکل می پرداختند و به تشریح یکی از این سه مشکل به صورت تخصصی می پردازند.

 

دلیری خاطرنشان کرد: کلاس های روز دوم به صورت تخصصی مباحث مسئله یابی را در مورد سه مشکلی که احصا کرده بودند ارائه دادند و گروه ها کار تیمی خود را در این روز ارائه دادند و توسط اساتید داوری می شدند.

 

وی گفت: همچنین مباحث موضوعی که در حوزه های کشاورزی و نظام شفافیت اطلاعت بود می پرداختند و در پایان کلاس ها به فعالیت های گروهی از قبیل پیامک به مسئولیت در جهت مطالبه گری و تویت نوشته و بیانیه نویسی و سناریونویسی پرداخته شد که این فعالیت ها در جهت تحقق اعتلای بسیج دانشجویی و باعث رشد کادرسازی نیروی مومن انقلابی می شد.

 

 

دلیری اذعان کرد: دانشجویان در کلاس های روز سوم به ارائه تیمی سناریونویسی پرداخته و هر تیم به صورت تخصصی ارائه فعالیت کردند و توسط اساتید دوره کار آنها داوری شد حال در کنار این فعالیت های مذکور به فعالیت خلاقانه هم پرداخته شد و هر تیم یک کار خلاقانه ارئه داد.

 

وی خاطرنشان کرد: در اخرین بخش از دوره از نمونه های موفق سال های قبل نیز بحث شد و نیز از تیم های برتر هر حوزه و سه اثر برتر خلاقانه تقدیر و تشکر به عمل امد.

 

دبیر اجرای دوره هم افزود: نتایج دوره استانی ایران 1435 شامل کادرسازی و تربیت نیروی جوان انقلابی در راستای طرح اعتلا برای تحقق و اجرایی شدن دولت جوان حزب الهی و رسیدن به چشم انداز 50 ساله ای که مقام معظم رهبری در سال 85 آنرا ترسیم کردند خواهد رسید و نتیجه آن این است که ایران در سال 1435 به یکی از قطب های علمی جهان تبدیل خواهد شد.

 

 

مردوخیان افزود: این دوره برای ساخت نیروی جوان انقلابی و مطالبه گر و گفتمان ساز یک روش مناسب بود که توانسته بابهترین روش ممکن نیروهای جوان متفکر بسیجی را محک بزند.

 

وی گفت: در پایان این دوره کار اصلی دانشجویان شرکت کننده در دوره آغاز خواهد شد و مسئولیت این مهم را بر دوش خواهند داشت و به عنوان نیروی جوان مرهون انقلابی که در این زمینه آموزش دیده اند باید در دانشگاه های خود به پیاده سازی این دروس آموخته شده بپردازید و راه را برای گفتمان سازی و مطالبه گری در دانشگاه ها باز کنید و این مهم را به عنوان یکی از کارکردهای ویژه بسیج دانشجویی در فضای دانشگاه نهادینه کنند.

 

توحید رستمی هم در خصوص این دوره بیان کرد: دوره 1435 یک گام مثبت در شکوفایی انقلاب اسلامی است که می تواند انقلاب را با نهضت مسئله محوری و نقش آفرینی تحصیلی بسیج دانشجویی شکوفاتر خواهد شد و دشمن از شروع این نهضت واهمه دارد.

 

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کردستان بیان کرد: خروجی و اهداف دوره شامل تربیت نیروی جوان در تراز انقلاب، در راستای طرح اعتلا برای رسیدن به دولت جوان حزب الهی، تربیت مدیران این استان در اینده، سهیم شدن جوانان در روند اداره جامعه در تمام ابعاد اجتماعی، تصمیم گیری تصمیم سازی، رسیدن کشور به قطب علمی جهان، براساس ترسیم چشم انداز 50 ساله رهبری حال باید جوان حزب الهی وارد عرصه گفتمان سازی و مطالبه گری شود.

 

وی عنوان کرد: آموزش مسائل مهم کشور و استان و چگونگی نقش افرینی تخصصی ابعاد جنگ اقتصادی و مبانی اقتصاد مقاومتی مسائل مهم استان در حوزه های کشاورزی نظام شفافیت اطلاعات، ترویج و تشریح مسئله محوری، احصاء مشکلات ارائه مسئله، ارائه راه حل، گفتمان سازی و مطالبه گری اقدام میدانی است.

 

وی افزود: نکات محوری خودسازی و تقوای الهی را دانشجویان پیشه قرار دهند تا بتوانند به اهداف انقلاب و چشم انداز 50 ساله برسند.

 

رستمی عنوان کرد: کار باید برای خدا باشد و قصد ما از مطالبه گری منحصر به سازمان نیست خدمت به مردم با نظارت مسئولین است که این دوره می تواند بهترین امتیازش تحقق این امر باشد.

 

گفتنی است در خاتمه این دوره مسابقه بین گروه ها برگزار شد و به نفرات برتر حاضر در این دوره جوایزی ارائه شد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار