دانشجو و رسالت های او

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ممسنی، به مناسبت روز دانشجو و گرامیداشت شهدای این روز، بیانیه صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ممسنی، به مناسبت روز دانشجو و گرامیداشت شهدای این روز، بیانیه صادر کرد. متن بیانیه به این شرح است:


یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الَّذِینَ اتَّخَذُوا دِینَکُمْ هُزُوًا وَ لَعِبًا مِّنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکتَابَ مِن قَبْلِکُمْ وَالْکُفَّارَ أَوْلِیَاءَ وَاتَّقُوا اللّه إِن کُنتُم مُّؤْمِنِینَ

 ای کسانی که ایمان آورده اید! افرادی که آیین شما را به باد استهزاء و بازی می گیرند، از اهل کتاب و مشرکان را ولیّ خود انتخاب نکنید؛ و از خدا بپرهیزید اگر ایمان دارید.
سوره مبارکه المائدة آیه 57

۱۶ آذر ۱۳۳۲؛ همه چیز از همان روز شروع شد. همان روزی که سه تن از دانشجویان بیدار و هوشیار آن زمان در اعتراض به سفر نیکسون به کشور و اعطای دکترای افتخاری به وی در دانشگاه تهران در برابر گلوله های رژیم منحوس پهلوی سینه سپر کردند و در خون خود غلطیدند.

عهدنامه خود با اسلام و مبارزه با ظالمان زمان خود را با سرخی خونشان امضا کردند و اینجا آغاز ماجرا بود. آغازی برای دانشجویان.

دانشجویانی که به گفته شهید بهشتی مؤذن جامعه هستند و وای بر روزی که مؤذن خواب بماند که نماز امت قضا میشود. آن روز جرقه‌ای بود تا دانشجو بیدار شود، رسالتی بزرگ بر دوش او قرار بگیرد، مؤذن شود دائم بیدار باشد و بیدار کند، هوشیار باشد و هوشیار کند. مطالبه‌گر باشد. مطالبه درست به حق و بی چون و چرای خود و هم نوعان خود.

و اما امروز در ۱۶ آذر ۱۳۹۸ درست ۶۶ سال از آن روز گذشته و ما امروز اینجا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی، برای بزرگداشت آن روز سرنوشت ساز جمع شده ایم. روزی که با ریختن خون سه تن از دانشجویان هوشیار و رشید آن زمان برای همیشه در تاریخ این مرز و بوم به ثبت رسید. ۶۶ سال پیش مؤذنان جامعه ما، "مهدی شریعت رضوی"، "مصطفی بزرگ نیا" و "احمد قندچی" بودند.

و اما امروز مؤذنان جامعه، ما هستیم که باید این سوال را از خود بپرسیم که آیا این رسالت سنگین را به درستی انجام می دهیم؟ آیا بیدار هستیم که بیدار کنیم؟ آیا هوشیار هستیم که هوشیار کنیم؟ تا چه حد مطالبه گر هستیم؟ تا چه اندازه از مشکلات کشور نه، بلکه شهر خود باخبریم؟ آیا تا به حال دغدغه مند و مطالبه‌گر وضعیت بیکاری جوانان در شهر خود بوده ایم؟

آیا تا به حال به اردوهای جهادی، جهت کمک به هم‌نوعان خود رفته ایم؟ آیا با تفکر در انتخابات شرکت کرده ایم یا هنوز درگیر مسائل طایفه گرایانه هستیم؟ آیا با تمام وجود، دغدغه مند فراگیری علم و دانش هستیم؟ و هزار سوال دیگر که باید از خود بپرسیم که آیا به عنوان یک دانشجو انجام می دهیم یا خیر؟

و اینها تنها گوشه ای از رسالت های یک دانشجو است. که حال با این تفاسیر ما از شما و خودمان می پرسیم؛ آیا ما واقعاً دانشجو هستیم یا فقط نامش را یدک میکشیم؟

در پایان روز دانشجو بر تمام تلاش گران عرصه جهاد علم را تبریک میگوئیم.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ممسنی

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

ارسال نظر


captcha