دبیر مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی شهرستان داراب؛

مسئولان روی دانشجویان حساب ویژه باز کنند

علیرضا محمدی دبیر کانون مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی شهرستان داراب به مناسب روز دانشجو قبل از خطبه های نمازجمعه، سخنرانی کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /علیرضا محمدی دبیر کانون مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی شهرستان داراب به مناسب روز دانشجو قبل از خطبه های نمازجمعه، سخنرانی کرد. متن سخنرانی به این شرح است:


بسم رب شهدا و صدیقین

سلام به پیشگاه منجی عالم بشریت، حضرت بقیه الله الاعظم و عرض ارادت به پیشگاه ولی امر مسلمین جهان، فرماندهی معظم کل قوا، نایب امام عصر، حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

حماسه شانزدهم آذرماه 1332 که چندی پس از کودتای سیاه 28 مرداد رخ داد، نشان می دهد که حتی اگر نظام حکومتی کشور به دست عامل بیگانه و طاغوت باشد، این دلیل نمی شود که دانشجو بخواهد رسالت خود را فراموش کند.

حتی تصور آن هم تلخ است که دانشجو زنده باشد و بیگانه بخواهد راست راست در این سرزمین راه برود و برای این سرزمین تصمیم بگیرد و عزت مردم این آب و خاک را لگدمال کند.

آن روز دانشجو در برابر حضور امثال نیکسون و دنیس رایت قد علم کرد و جوانمردانی چون قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی را تقدیم راه پر فراز و نشیبی کرد که به انقلاب شکوهمند اسلامی ختم شد و امروز در برابر هر عامل بیگانه و همچنین عامل غیر بیگانه ای که در جهت مقاصد استکبار تصمیم می گیرد در هر مقام و منصبی باشد قد علم می کند.

شانزدهم آذر 1332 دانشگاه توسط رژیم طاغوت به خاک و خون کشیده شد و آن خون، نهالی را آبیاری کرد که امروزه کشور را در هر عرصه ای به سمت خودکفایی برده است.

یکی از طاغوتیان می گفت: ما باید از فرق سر تا نوک پایمان غربی باشد. این یعنی مرگ مقام دانشجو. امام خمینی (ره) فرمودند: ما از شر محمدرضا خلاص شدیم لیکن از شر تربیت یافتگان محمدرضا به این زودی خلاص نمی شویم.

رهبر انقلاب، این تربیت یافتگان محمدرضا را تقی زاده های زمان نامیدند. قطعا تقی زاده های زمان نخواهند توانست که مانع شوند ماهواره امید به فضا پرتاب شود.

امروز در زمینه های نانو تکنولوژی و بیوتکنولوژی و بسیاری علوم دیگر، جزء 10کشور برتر هستیم. فناوری موشکی و پهپادی ما به جایی رسیده که وحشتی دو چندان در دل اهریمنان زمان انداخته و بازدارندگی ایران اسلامی را چندبرابر کرده است.

هرجا که کار به دست دانشجوی انقلابی خط 57 سپرده شد شاهد پیشرفت بودیم. دانشجویان، موتورهای این مملکت هستند. صهیونیسم جهانی به خوبی این مساله را متوجه شده و هر لحظه به دنبال نفوذ در افکار دانشجویان است و افسوس که برخی مسئولان هم در این جهت خواسته یا ناخواسته و ان شاءالله که ناخواسته، صهیونیسم را همراهی می کنند و این چنین می شود که فرار مغزها صورت می گیرد و آن وقت دانشجویی نیست که کشور را به سمت خودکفایی ببرد و نتیجه می شود حضور کالاهای بی کیفیتی که ارز زیادی هم بابت آن خارج می شود.

البته دانشجو هم اگر واقعا به رسالت خود پی ببرد، سنگ هم از آسمان ببارد در مملکت خود می ماند و فرامین ولی امر مسلمین جهان را جامه عمل می پوشاند.

امروز کشور نیازمند حرکت جهادی و مطالبه گری دانشجویان است. دانشجو باید سازندگی کند. هم خودسازی کند و هم دگر سازی. دانشجویان انقلابی باید مطالبه گر باشند که دلیل تدریس برخی علوم غربی و گاها مغایر اسلام در دانشگاه ها و آن هم در زادگاه انقلاب خمینی چیست؟ علومی که نتیجه اش می شود کارشناسان اقتصادی که اقتصاد ما را هم مانند کشورهای غربی مریض کرده اند.

طنز تلخ اینجاست که این علوم در حالی در ایران اسلامی تدریس می شود که تاریخچه این آب و خاک پر است از دانشمندان و پرهیختگان بزرگی که از قضا علوم آن ها در کشورهای غربی که ایران هراسی و اسلام هراسی را مدیریت می کنند تدریس می شود.

به جرئت می توان گفت که پس از صدور بیانیه گام دوم انقلاب توسط فرماندهی معظم کل قوا، جان تازه ای به جوانان و به خصوص دانشجویان داده شد. دانشجویان این آمادگی را دارند که به دور از سیاست زدگی و فقط در جهت اهداف داخلی و بین المللی انقلاب اسلامی، کمک حال مسئولان محترم در سطوح مختلف باشند و بتوانند اتاق فکر هر شهری باشند که یاور مسئولان شهرستان باشد. مسئولان روی دانشجویان حساب ویژه باز کنند. آن هم عملی و نه شعاری. ضرری ندارد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

ارسال نظر


captcha