تربیت کتابخوان حرفه‌ای هدف اصلی برگزاری لیگ دانشجویی است

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی استان کرمانشاه با بیان اینکه لیگ کتابخوانی سبب یادگرفتن شیوه درست کتابخوانی است گفت: تربیت کتابخوان حرفه‌ای هدف اصلی برگزاری لیگ دانشجویی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : محمد حسن قربانی با بیان اینکه مسابقات لیگ کتابخوانی دانشجویی بهمن‌‏ماه سال 97 با شروع ثبت‌‏نام از دانشجویان دانشگاه‌‏های کرمانشاه آغاز به کار کرده است اظهار داشت: طی جلساتی با حضور مسئولان فرهنگی دانشگاه‏‌ها، نماینده سازمان‏های مردم نهاد و نهاد کتابخانه‏‌های استان شرح وظایف هر یک از دانشگاهها و نهادهای متولی مشخص شد.

 

وی تصریح کرد: تیمها به صورت حذفی مقابل هم قرار گرفتند و بر اساس معیارهای اعلام شده با موضوع تحلیل و نقد کتاب داوران تیم برتر معرفی شد.

 

قربانی با بیان اینکه لیگ کتابخوانی دانشجویان در مرحله اول کار خود را با 20 تیم آغاز کرد گفت: مسابقه کتابخوانی با حضور تیمهای چهار نفره از دانشگاه‌‏های رازی، پیامنور کرمانشاه، علوم پزشکی کرمانشاه، صنعتی کرمانشاه، فنی شماره یک پسران و فنی دختران برگزار شد.

 

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه لیگ کتابخوانی سبب یادگرفتن شیوه درست کتابخوانی است بیان کرد: ایده اصلی لیگ کتابخوانی از موسسه ستاره هشتم گرفته شده بود که برای دانش آموزان دو دوره این لیگ در استان کرمانشاه انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه  باید مسابقه  را ادامه دهیم و به ارتقای سطح کتابخوانی دانشجویی در استان کمک کنیم خاطرنشان کرد: هدف لیگ کتابخوانی تربیت کتابخوان حرفه ای است و این کار در لیگ کتابخوانی کرمانشاه خوشبختانه اتفاق افتاده است.

 

وی افزود: دقت در محتوای کتاب هم به نفع کتابخوان و هم به نفع نویسنده است و سطح عقلانیت جامعه را بالا می برد و نقد و تحلیل هم تفکر افراد جامعه را ارتقا میدهد و پیگیری این معیارها در کتابخوانی سبب تربیت کتابخوان های حرفه ای می‌شود.

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه بیان کرد: کتابخوانان دانشجو این دوره لیگ کتابخوانی باید به خودشان افتخار کنند که روزهای متوالی وقت خودشان را به جای بطالت با کتاب گذراندند.

 

قربانی خاطرنشان کرد: در این مراسم سه تیم راه یافته به مرحله نهایی در حضور هیئت داوران به ارائه مطالب تحلیلی و انتقادی خود پرداختند و نهایتا تیم کاف دال از دانشگاه رازی مقام نخست، تیم شهید صدر زاده از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مقام دوم و تیم شهید ابراهیم هادی از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مقام سوم را از آن خود کردند.

وی با اشاره به اینکه  سرانه مطالعاتی کتابخوانی در جامعه پایین است، عنوان کرد: بر اساس تاکیدات موکد و مکرر مقام معظم رهبری در باب افزایش مطالعه و کتابخوانی همواره بیانگر اهمیت اساسی این ارزش فرهنگی در گستره دانش و بینش و فراگیری آموزه‌های دینی بوده است.

 

مسئول تعلیم و تربیت ناحیه بسیج دانشجویی کرمانشاه با اشاره به نقش موثر مسابقات در ترویج کتابخوانی گفت: مسابقه‌های کتابخوانی، ایجاد امکان و تسهیلات برای علاقه مندان به کتابخوانی، کارهای تشویقی، ترویجی می تواند به ترویج کتابخوانی کمک کند.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار