بحث پیش شرط‌ در FATF صرفا یک اقدام نمایشی است

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز گفت: در صورت تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام حتی با وجود پیش شرط‌های که عملا صرفا یک کار نمایشی است، منجر به یک خود تحریمی برای کشور خواهیم شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی حسین زبرجد مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد شیراز با اشاره به موضوع FATF، اظهار داشت:‌ مسلما سرنوشت FATF همچون برجام که که سالیانی کشور را در تنگنا قرار داد، خواهد شد.

وی افزود: ما با کشورهای که به اصطلاح جریان غربگرا و کدخدامنش هستند سالیانی به مذاکره نشستیم و پس از دادن امتیازهای بسیار، هیچ امتیازی به دست نیاوردیم و تقریبا همان ها نیز در لوایح مربوط به FATF طرف مذاکره ما هستند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: مجلس ما لوایح FATF را با چندین پیش شرط پذیرفته است در حالی که در متن این لایحه هیچ پیش شرطی برای اجرای آن از جانب کشورهای عضو مورد پذیرش واقع نمی شود. ما می بایست از سال 2003 عضو پالرمو می شدیم اما با گذشت 17 سال هنوز به عضویت آن در نیامده ایم و در این مدت اگر قرار به دادن هزینه بود،قطعا پرداخت کرده ایم.

وی تصریح کرد: آمریکا و مهم ترین متحدش، اسرائیل با استفاده از پالرمو سعی خواهند کرد از همبستگی جبهه مقاومت جلوگیری کنند و با استفاده امپراطوری رسانه ای خود در رابطه با این لایحه و القای جلوگیری از کمک به تروریست، عملا قصد دارند تمامی اطلاعات حساس و حسابرسی مالی کشور را به سرقت ببرند. 

زبرجد ادامه داد: اگر لوایح FATF، می توانست باعث از حمایت از تروریست جلوگیری کند، ما نباید شاهد حمایت کشوری همچون آمریکا از عربستان باشیم.  دشمنان به دنبال نابودی جمهوری اسلامی هستند و عنادشان نیز علنی است و می خواهند با این لوایح، کشور دچار یک خودتحریمی شده و راهکارهای دور زدن تحریم را که مدنظر داریم ببندند.

وی گفت: در صورت تصویب FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام حتی با وجود پیش شرط های که عملا صرفا یک کار نمایشی است، منجر به یک خود تحریمی برای کشور خواهیم شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار