مسئول اعتلای بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

همکاری جنبش‌ استادی، دانشجویی و کارمندی برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان

مسئول اعتلای بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان از همکاری جنبش‌ استادی، دانشجویی و کارمندی برای حل مشکلات این استان خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / طهماسبی با بیان اینکه شورای راهبردی متشکل از بسیج دانشجویی، اساتید و کارکنان برای حل مشکلات سیستان و بلوچستان تشکیل شده است، گفت: به دنبال راه اندازی اندیشکده‌ای هستیم که دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در قالب ۶ میز تخصصی فعالیت کنند که در هر میز ۵ دانشجوی تحصیلات تکمیلی و تعدادی از اساتید متخصص آن رشته بر روی مسائل استانی کار خواهند کرد.

وی افزود: فعالیت مسئله محوری دانشجویان در قالب پایان‌نامه تهیه و منتشر خواهد شد و در روند دانشجویان به سمت حل مسائل در سطح استانی و ملی و در فضای اندیشکده‌ای سوق داده می‌شوند.
مسئول اعتلای بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: راه اندازی اندیشکده حاصل شورای راهبردی است که هر سه قشر بسیج دانشجویی، کارکنان و اساتید هم زمان با هم در حال فعالیت و به دنبال یک هدف هستند که به فال نیک می‌گیریم؛ با این روش هم جنبش استادی شکل می‌گیرد و هم جنبش دانشجویی پیرامون هسته‌های مسئله محور مبتنی بر حل مسئله‌های استانی و ملی فعالیت خواهند کرد.
طهماسبی اعلام کرد: موضوعات تخصصی میزها از موضوعات فرهنگی تا امنیتی، دفاعی، حوزه علوم انسانی و رشته‌های مهندسی را شامل می‌شود؛ با رایزنی‌های صورت گرفته نهادهایی ازجمله ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و سایر نهادها قول اعطای امتیازاتی به پایان‌نامه‌های مسئله محور داده‌اند. 
وی درباره چگونگی کارکرد میزهای حل مسئله اظهار کرد: مسائل مطروحه در این میزهای تخصصی طبق اولویت‌های استانی طبقه بندی شده است ما گروه‌هایی داریم که خروجی آن فعالیت‌های جهادی در حاشیه‌های شهر و تحت عنوان پویش جمعه‌های جهادی در سطح استان و چندین شهرستان مانند چابهار، ایرانشهر و زاهدان در حال اجرا است.
هسته‌ی دیگری که در بحث کارخانه بافت بلوچ کار می‌کنند در ایرانشهر که این کارخانه مدتی است فعالیت نمی کند و پارچه‌های این کارخانه از پاکستان وارد می‌شود که جلوی واردات بی‌رویه گرفته شود و اشتغال‌زایی انجام شود.
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار