به همت بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای دختران کوثر سیرجان ؛

مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

علی سلیمی دریابیگی مسئول بسیج دانشجویی سیرجان گفت: مراسم بزرگداشت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به همت پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای کوثر در دانشگاه فنی دخترانه کوثر برگزارشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی سلیمی دریابیگی مسئول بسیج دانشجویی سیرجان گفت: به همت پایگاه بسیج دانشجویی دانشکده فنی و حرفه ای دختران کوثر بزرگداشت یاد و خاطره شهیدسپهبدسردار دلها حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور دانشجویان و فرمانده ناحیه سپاه و مسئول نمایندگی ولی فقیه و مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان و  ریاست و معاونین و اساتید دانشگاه فنی دختران کوثر در نمازخانه دانشکده برگزار شد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان سیرجان در جمع دانشجویان اظهار داشت: باید توجه داشت راه و مسیری که سردار سلیمانی برگزیده بود، از ابتدا برای نیل به چنین آرزویی بود که وی بارها از خدا خواسته بود، او را به همرزمان شهیدش برساند در عین حال رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تاکید فرمودند که جمهوری اسلامی ایران دست بسته و منفعل نخواهد شد و انتقام سختی از قاتلان و جنایتکاران خواهد گرفت.


دکتر محمدی افزود: این خون‌خواهی در جدی ترین معنایی که می توان ازکلام رهبر معظم انقلاب استنباط کرد، این است که موج تازه ای از خیزش بیداری اسلامی مبتنی بر تفکر مقاومت در محیط منطقه ای و جهانی پدید خواهد آمد.
بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری، حاج قاسم یک فرد به تنهایی نبود بلکه نشانه و معرّف عظمت و عمق یک تفکر اصیل و ناب بود که توانسته است به شکل جبهه ای فراگیر و آگاهانه در سطح منطقه منتشر شود. جبهه مقاومت منطقه ای در همه این سال ها با شهادت یارانش نه تنها دچار ضعف و سستی نشده، بلکه انگیزه ای بیشتر از پیش نیز پیدا کرده است. حال بسیار روشن است که خون مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در نقش یک پیشران بسیار قوی در سطح منطقه و در تقویت جبهه مقاومت پدیدار خواهد شد.


وی اذعان داشت: انتصاب فوری فرمانده جدید نیروی قدس سپاه از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی از یک سو نشانه واضح اعتماد به نفس، تسلط و اقتدار جمهوری اسلامی در هنگامه پیشامدها می باشد؛ از طرف دیگر به معنای آن است که قاسم سلیمانی ها در ایران تکثیر شده است و نهایتاً علامت این پیام است که جبهه مقاومت منطقه مقتدرانه به راه خود ادامه خواهد داد.


محمدی گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی متعلق به کل جبهه مقاومت در منطقه است. بنابراین رویارویی جبهه مقاومت منطقه با آمریکا مورد نظر مردم دنیا خواهد بود و نه فقط رویارویی ایران با آمریکا سردار سپهبد شهید سلیمانی به عنوان نماد توانمندی منطقه ای جمهوری اسلامی ایران، همیشه مورد بغض و کینه بوده است؛ از این منظر حقد و عصبانیت آمریکایی ها و صهیونیست ها نسبت به حاج قاسم سلیمانی پدیده تازه ای نیست.


مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه شهرستان سیرجان اذعان داشت: رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شرایط دشوار از حیث سیاست داخلی قرار گرفته اند و آنها برای خروج از شرایط سخت داخلی دست به چنین اقدامی زده اند اما آینده نشان خواهد داد که این تحلیل و این اقدام به هیچ وجه مطابق با خواست آنها پیش نخواهد رفت.
در پایان سخنرانی دست نوشته سردار سلیمانی که در قرآن کریم متعلق به حجت الاسلام محمدی بود در اختیار دانشجویان دانشگاه کوثر قرار گرفت و ضمن متبرک کردن خود عکسهای یادگاری در کنار آن دستخط سردار سلیمانی گرفتند.

گفتنی است در پایان این مراسم عزاداری به مناسبت شهادت سردار سپهبد سلیمانی برگزار گردید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار