به همت ریاست دانشگاه و حوزه بسیج دانشجویی آزاد اسلامی واحد سیرجان ؛

مراسم گرامی داشت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در مسجد دانشگاه آزاد سیرجان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان گفت: یقیناً سردار سلیمانی سال‌های متمادی اسطوره ذهنی و عینی مردم ایران، کشورهای منطقه و آزادیخواهان جهان باقی خواهد ماند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / علی یعقوبی‌ پور در مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان برگزار شد, اظهار کرد: سردار سلیمانی اندیشمندی بود که در توده‌های مردم جایگاه ویژه‌ای داشت؛ او تجربه, تخصص و دانش روز دنیا را در کار خود به خدمت گرفته بود.

وی به ویژگی‌های بارز سپهبد شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: او ابعادی همه‌جانبه داشت. از یک سو نظامی مقتدر بود و از سوی دیگر قواعد مذاکره و گفتگو را به‌خوبی می‌دانست و از آنها به بهترین نحو استفاده می‌کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان یادآور شد: یقیناً سردار سلیمانی سال‌های متمادی اسطوره ذهنی و عینی مردم ایران، کشورهای منطقه و آزادیخواهان جهان باقی خواهد ماند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان نیز در بیان شأن و جایگاه والای سردار شهید سپهبد سلیمانی عنوان کرد: همین بس که تعابیری که در پیام تسلیت مقام معظم رهبری در مورد وی به‌کار برده‌اند، کم‌نظیر و بلکه بی‌نظیر هستند.

محمد منتظری اضافه کرد: تعابیری مانند سردار پرافتخار اسلام، مجاهد فی سبیل الله، شخصیت بین‌المللی و ... نشان از عظمت جایگاه و منزلت ویژه سردار در نگاه رهبر معظم انقلاب است.

وی، منشأ این جایگاه را روحیات معنوی و مخلصانه سردار سلیمانی عنوان کرد و توضیح داد: به‌خاطر این بود که شهید سلیمانی در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی نقش برجسته‌ای داشت.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سیرجان مطرح کرد: نقش شهید سلیمانی در قدرت دادن به حزب‌الله لبنان و عقب راندن رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان، شکل‌دهی به فضای سیاسی و نظامی عراق بعد از صدام، جنگ علیه گروهک تروریستی داعش و جنگ در سوریه، او را به فرماندهی قدرتمند و مورد احترام همه ملت‌های ستمدیده به‌ویژه مردم مظلوم در کشورهای محور مقاومت تبدیل کرده است.

منتظری ادامه داد: این عظمت و منزلت حتی مرزهای منطقه‌ای را درنوردیده؛ تا‌جایی‌که دشمنان سردار سلیمانی که امروز دست آنان به خون پربرکت این شهید آغشته شده، نتوانستند در بیان این شکوه و عظمت ساکت بمانند.»در ادامه این مراسم به مناسبت شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی مراسم سوگوراری و عزاداری برگزار شد ودر پایان مقبره ۲شهید گمنام دانشگاه گلباران شد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار