بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز برگزار میکند؛

فراخوان تشکیل گردان های جهاد و مقاومت مالک اشتر

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، در پی شهادت مظلومانه ی سردار غیور انقلاب اسلامی، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و انتقام خون آن شهید والا مقام، گردان جهاد و مقاومت مالک اشتر، تاسیس میکند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، در پی شهادت مظلومانه ی سردار غیور انقلاب اسلامی، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و انتقام خون آن شهید والا مقام، گردان جهاد و مقاومت مالک اشتر، تاسیس میکند.


این تشکل دانشجویی طی بیانیه ای در این خصوص اعلام کرد:

بسم الله قاصم الجبارین

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضى نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ  وَما بَدَّلوا تَبدیلًا
در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. (سوره مبارکه الأحزاب آیه 23).

 شهادت، گل واژه‌ای آشنا برای تمامی حق طلبان در تاریخ، مخصوصاً اسلام و به ویژه تشیع است.

در تاریخ انقلاب اسلامی ایران نیز فرزندان اسلام و امام با آن بیگانه نبوده و نیستند، هزاران شهید انقلاب اسلامی این انقلاب را به ثمر رسانده و ده ­ها هزار شهید جنگ تحمیلی که آن کارزار را نتیجه بخشیدند و نظام شاهنشاهی و صدامی را به زباله دان تاریخ انداختند.

در دهه اخیر نیز شهادت مدافعان حرم، مدافعان وطن و مدافعان امنیت همواره شجره طیبه انقلاب را آبیاری کرده و طراوت بخشیده است.

سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی، مایه عزت و افتخار نه فقط ایرانیان بلکه تمامی آزادمردان و مستضعفان سراسر عالم بود.

شهادت فرمانده جبهه مقاومت اگرچه ضایعه بزرگی برای جهان اسلام به شمار می‌رود اما به تعبیر امام (ره) هر پرچمی‌ که از دست توانای سرداری بیفتد، سردار دیگری آن را برخواهد داشت.

از نخست با شهادت سرداران بزرگی که این ملت تقدیم کرده است، خدشه‌ای در حرکت نیروهای مسلح و توانمندی‌های دفاعی کشور پیش نیامده است و از این به بعد نیز راه شهادت طلبی و مقاومت ادامه خواهد داشت.
 
آمریکا با حمله تروریستی علیه سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، بزرگترین خطای راهبردی تاریخ خود را رغم زد که  و هیچگاه از تبعات این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت.

همانگونه که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند: «انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌ و نیز همه‌ی دشمنان - بدانند خط جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد».

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه شیراز  با تاسی از آیه شریفه « وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَمِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّکُم»، برآنیم تا با تاسیس گردان جهاد و مقاومت مزین به نام سردار بلندپایه‌ی اسلام، "مالک اشتر" آمادگی خود را برای جانفشانی و انتقام خون سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و هم رزمانش در هر نقطه از جهان اعلام ‌کنیم. ما دانشجویان تحت هر شرایطی آماده ی اوامر فرمانده کل قوا و ولی امر مسلمین جهان هستیم و اعلام می‌داریم ما وارثان عقیده، شجاعت و غیرت همان مردان خدایی تحت امر شما و سربازان پا در رکابتان هستیم.

لازم به ذکر است، ثبت نام حضوری در حوزه و پایگاه های بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز صورت میگیرد.

ثبت نام غیر حضوری از طریق ارسال کلمه "مالک اشتر" به شماره 09380079474 است.

 مهلت ثبت نام: 15 لغایت 27 دی 98

همراه با رزمایش کشوری و برگزاری دوره های نظامی و سایبری

ویژه دانشجویان دانشگاه شیراز

ارسال نظر


captcha