ابراز همدردی جامعه پزشکی تبریز با جانباختگان حادثه سقوط هواپیما

مراسم بزرگداشت شهدای سانحه هوایی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد + گزارش تصویری

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن تقبیح سوءاستفاده از خون شهدای حادثه هوایی برای نیل به اهداف شخصی عده‌ای خودباخته، قاطعانه هرگونه اقدام جهت تضعیف نظام جمهوری اسلامی و تهدید امنیت ملی را محکوم نموده و از مسئولان مربوطه مظالبه می‌کنیم تا نسبت به جریانات نفوذی که خواهان ضربه زدن به نظام و مرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشی تبریز در راستای پاسداشت جانباختگان سانحه سقوط هواپیما اکراینی مجلس ترحیمی را در مسجد دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار نمود. در این محفل که با حضور مسئولین دانشگاه و اقشار مختلف دانشگاهیان برگزار شد، از مقام دانشجویان و نخبگان علمی این پرواز قدرانی بعمل آمد.

همچنین در این محفل، بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز قرائت شد: در این بیانیه  با ابراز همدلی با خانواده های بازماندگان، سوءاستفاده ای که گروهک ها و جریانات ضد انقلاب از این فاجعه کردند محکوم شد.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

در روزهای اخیر، تلخی از دست دادن سردار بزرگ اسلام، سپهبد سلیمانی، با حضور میلیونی و بی‌نظیر و خیره کننده ملت ایران در مراسم تشییع آن بزرگوار، کم‌کم داشت به شیرینی می‌گرایید که واقعه سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 و جان باختن هم‌وطنان عزیزمان بار دیگر داغ جگرهای پاره‌پاره‌مان را دوچندان نمود و موجبات تأسف و ناراحتی مردم را فراهم ساخت. با وجود تحقیقات انجام گرفته و اعلام خطای انسانی به عنوان عامل این حادثه تلخ که منجر به از دست رفتن جان هم‌وطنان و داغدار شدن خانواده‌هایشان گردید، لزوم بررسی‌های بیشتر و دقیق‌تر برای اطمینان از ابعاد مختلف این موضوع را دو چندان نموده است. علی‌الخصوص با توجه به التهابات اخیر در منطقه و گستاخی‌های وقیحانه کشورهای غربی به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا، احتمال دست داشتن جریانات نفوذ در این اتفاق ناگوار و ایجاد اختلال در سیستم‌های راداری با استفاده از ابزار جنگ الکترونیکی، دور از ذهن نیست.

لذا بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن ابراز تأسف و تأثر و عرض تسلیت خدمت خانواده‌های داغدار، از مقامات و مسئولان مربوطه علی‌الخصوص ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان قضایی نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات، مطالبه می‌کند تا بدون کوچکترین اهمال، تمام جوانب و علل مطرح‌شده در این حادثه را مورد بررسی قرار داده و با شناسایی جوانب مختلف آن، از تکرار چنین حوادثی جلوگیری به عمل آورده و موجب تسلی خاطر هم‌وطنانمان را فراهم آورند.

اما آنچه که بیش از هر چیز خاطر مردم شریف ایران را رنجیده می‌سازد، فرصت‌طلبی و سودجویی عده‌ای معدود می‌باشد که نسبت به اقدام عمدی و وقیحانه دولت آمریکا در اقدام تروریستی به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی، هیچ واکنشی نشان نداده و از حضور تاریخی مردم در مراسم تشییع نیز هیچ گونه ابراز خرسندی ننموده‌اند، اما در برابر این اتفاق ناراحت‌کننده که حاصل خطای انسانی بوده و عوامل آن نیز بدون هیچ ادعایی، آن را پذیرفته‌اند، چهره حق به جانب گرفته و نظام جمهوری اسلامی ایران را به علت جنگ با آمریکا، مقصر حادثه جلوه می‌دهند، بی‌خبر از این که صلح پایدار از دل جهاد جانانه پدید می‌آید و قاسم سلیمانی ها که سراسر عمر خود را مشغول جنگ با استکبار بوده‌اند، بیش از همه خواستار و تأمین‌کننده آرامش بوده‌اند و اگر امثال این سرداران نبودند، مدت‌ها قبل شهرهای ما بستر فرود موشک‌های دشمن شده بود و شاهد فجایع ناگوارتری می‌بودیم.

بر این اساس بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن تقبیح سوءاستفاده از خون شهدای حادثه هوایی برای نیل به اهداف شخصی عده‌ای خودباخته، قاطعانه هرگونه اقدام جهت تضعیف نظام جمهوری اسلامی و تهدید امنیت ملی را محکوم نموده و از مسئولان مربوطه مظالبه می‌کنیم تا نسبت به جریانات نفوذی که خواهان ضربه زدن به نظام و مردم انقلابی ایران هستند، برخوردهای لازم را اتخاذ نمایند.

همچنین لازم است از فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار حاجی‌زاده، که با وجود بروز خطای انسانی از سوی نیروهای پایین‌دست شخصاً مسئولیت امر را عهده‌دار شده و از مردم ایران تقاضای پوزش نمود، تشکر ویژه به عمل آوریم. چرا که این شجاعت و صداقت و اخلاص در پذیرش قصوری که شاید خود نقش موثری نیز در آن نداشته است، در میان مسئولان و مدیران جمهوری اسلامی، بسیار ارزشمنده بوده و جای تقدیر دارد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار