خبرگزاری ناحیه بسیج دانشجویی:

اعزام گروه های جهادی دانشگاه های استان به مناطق سیل زده شهرستان جاسک/ حضور جهادگران به منظور لای روبی منازل و مرمت آن ها، ارجحیت دارد

مسئول معاونت عملیات جهادی ناحیه بسیج دانشجویی، گفت: گروه جهادی دانشگاه آزاد جاسک در مناطق سیل زده،مشغول خدمت رسانی جهت لای روبی منازل و رساندن اقلام خوراکی و آب معدنی به دست مردم، هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /امیر ذاکری،مسئول معاونت عملیات جهادی ناحیه بسیج دانشجویی، در گفتگو با خبرنگار ناحیه، در خصوص وضعییت مناطق سیل زده شهرستان جاسک، گفت: گروه جهادی منتظران موعود دانشگاه آزاد جاسک در مناطق سیل زده،مشغول خدمت رسانی جهت لای روبی منازل و رساندن اقلام خوراکی و آب معدنی به دست مردم، است.

ذاکری خاطر نشان کرد: طبق گزارشات رسیده از سوی دانشجویان و مسئولین سپاه ناحیه جاسک، ٩روستا از بخش گابریک دچار آبگرفتگی شدید شده است؛ که خوشبختانه تا به امروز با پیگیری های مسئولین، تقریبا راه ارتباطی تمامی این روستا ها باز شده است.

مسئول معاونت عملیات جهادی ناحیه، اضافه کرد: زمین های کشاورزی و دام، تلفات بسیاری داشته است و تقریبا از بین رفته اند. همچنین منازل مسکونی به ارتفاع تقریبی نیم متر در گل و لای فرو رفته است و مردم در چادر های هلال احمر و اسکان های تدارک دیده توسط ارگان ها، مستقر هستند. پخت و توزیع غذای گرم نیز توسط نهاد های مردمی، سپاه و با مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حال انجام است.

ذاکری با تاکید بر اینکه مردم استان بدون هماهنگی با سپاه شهرستان جاسک و سایر نهاد های مستقر، از حضور در مناطق پرهیز کنند، ابراز کرد: هم اکنون حضور جهادگران جهت کمک به خانوار ها جهت تخلیه گل و لای و مرمت منازل ارجحیت دارد. همچنین مردم می توانند جهت کمک به مردم سیل زده این شهرستان، کمک های نقدی و اقلام مورد نیاز اعم از لباس گرم، پتو، لوازم بهداشتی، برنج و کنسرویجات، ارسال کنند.

وی با اشاره به جمع آوری اقلام ضروری در دانشگاه های استان، افزود: گروه های جهادی دیگر دانشگاه های استان، طی روز های آتی با سازماندهی منظم به مناطق سیل زده شهرستان جاسک اعزام خواهند شد.

ذاکری با اشاره به وضعییت شهرستان جاسک یادآور شد: در اولین روز های وقوع سیل، دانشجویان در مناطق مختلف استان جهت بررسی میدانی از وضعییت خسارات سیل، فرستاده شدند که با بررسی های صورت گرفته، منطقه جاسک در اولیت خدمت رسانی قرار گرفت.

ارسال نظر


captcha
ویژه ها
آخرین اخبار