بیانیه های بسیج دانشجویی و اساتید دانشگاه کردستان در واکنش به تجمع برخی دانشجویان

نباید مبدأ آزادی و آزادگی به مکان مانور ضدانقلاب تبدیل شود

بسیج های دانشجویی و اساتید استان کردستان در واکنش به تجمع روز گذشته برخی دانشجویان در دانشگاه کردستان بیانیه هایی صادر کردند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /

در بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان آمده است:

 

وَمِنَ النَّاسِ مَن یَعْبُدُ اللَّهَ عَلَىٰ حَرْفٍ فَإِنْ أَصَابَهُ خَیْرٌ اطْمَأَنَّ بِهِ وَإِنْ أَصَابَتْهُ فِتْنَةٌ انقَلَبَ عَلَىٰ وَجْهِهِ خَسِرَ الدُّنْیَا وَالْآخِرَةَ ذَٰلِکَ هُوَ الْخُسْرَانُ الْمُبِینُ (الحج ۱۱)

ﻭ ﺍﺯ ﻣﺮﺩم، ﻛﺴﻲ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﺍ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺎ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﻲ ﭘﺮﺳﺘﺪ، [ﻭ ﺑﺎ ﺣﺎﺩﺛﻪ ﺍﻱ ﻛﻮﭼﮏ ﻣﻲ ﻟﻐﺰﺩ،] ﭘﺲ ﺍﮔﺮ ﺧﻴﺮﻱ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺑﺮﺳﺪ، ﺑﺪﺍﻥ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻳﺎﺑﺪ، ﻭ ﺍﮔﺮ ﻣﺼﻴﺒﺖ ﻭ ﺁﺯﻣﺎﻳﺸﻲ ﺑﻪ ﺍﻭ ﺑﺮﺳﺪ، ﺩﮔﺮﮔﻮﻥ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ [ﻭ ﺑﻪ ﺳﻮﻱ ﻛﻔﺮ ﻣﻰ ﺭﻭﺩ، ﭼﻨﻴﻦ ﻛﺴﻲ] ﺩﺭ ﺩﻧﻴﺎ ﻭ ﺁﺧﺮﺕ ﺯﻳﺎﻧﻜﺎﺭ ﺍﺳﺖ. ﺍﻳﻦ ﻫﻤﺎﻥ ﺯﻳﺎﻥ ﺁﺷﻜﺎﺭ ﺍﺳﺖ. (١١)

 

در روزهای سخت پس از شهادت سپهبد سلیمانی که ایران اسلامی یکپارچه در بهت و حیرت بود و درحالی که با مطالبه مردمی برای انتقام سخت و تهدیدات شیطان بزرگ آمریکا، تمامی نیروهای دفاعی در حالت آماده‌باش کامل بودند ناگهان داغی دیگر بر دل آحاد مردم نشست و پس از آنکه این موضوع صادقانه و با شجاعت با مردم درمیان گذاشته‌شد که خطای انسانی باعث این اتفاق است، داغ همه مردم دوچندان شد و همه را در اندوه مضاعفی فرو برد.

 

اما گویا عده‌ای سخت از این اتفاق خوشحال شدند، آنهایی که هر روز به بهانه‌ای قصد دارند لکه‌ای سیاه را بر صفحه سپید و بی‌نقص جمهوری اسلامی ایران نشان دهند، حال آنکه آنان روز به روز سیه‌رو تر خواهند بود، کسانی که وقتی خبر سقوط هواپیما را شنیدند ذره‌ای نگرانی و ناراحتی آن‌ها را فرا نگرفت اما پس از گذشت چند روز وقتی فرصت لجن‌پاراکنی‌ها را فراهم دیدند خبر از مراسم عزاداری دادند.

 

متاسفانه در روزهای اخیر این‌گونه افراد با همراه کردن عده‌ای محدود از دانشجویانی که توان تشخیص حق در این اوضاع اندوه‌بار و غبارآلود را نداشتند دست به اقدامی بی‌شرمانه در ساحت مقدس دانشگاه زده‌اند.

 

بسیج دانشجویی دانشگاه کردستان به تمامی دانشگاهیان این دانشگاه اعلام می دارد، که همواره هوشیار باشند، دانشگاهی که مبدا آزادی و آزادگی و شهادت است، نباید تبدیل به مکانی برای تحرک جریاناتی شود که اگرچه تعدد آنها اندک است ولی در همان اندازه نشان از مسیر رشد نا صحیح و اهمال‌کاری و سستی می دهند،  ما دانشجویان بسیجی دانشگاه کردستان این اتفاق را محکوم ‌کرده و انتظار داریم مسئولین و بعضی از اساتید این دانشگاه که صف خود را از این گونه افراد معلوم‌الحال جدا می‌بینند، صراحتا موضع خود را اعلام دارند.

 

 

همچنین در بیانیه بسیج اساتید دانشگاه کردستان نیز آمده است:

 

بسیج اساتید دانشگاه کردستان با توجه به برگزاری تجمع بدون مجوز عده ای در فضای دانشگاه کردستان در غروب بیست و سوم دی ماه و سردادن شعارهای ساختار شکنانه به بهانه مراسم یادبود حادثه هواپیمای اکراین ضمن محکومیت هر گونه تجمع فاقد مجوز به اطلاع می رساند نظام جمهوری اسلامی پاسداری از خون شهداء، قانون گرایی و ایفای نقش فرهنگی دانشگاه را اولویت خود دانسته و همصدایی جریانی خاص با رسانه های بیگانه در چارچوب دانشگاه که مکانی مقدس است را غیر قابل پذیرش و موید و رود جریان نفوذ در فضای دانشگاهی می داند.ج ای بسی تاسف دارد که بعد از شهادت شهید بزرگوار سپهبد سلیمانی همین جریان نفوذی به انحاء مختلف اجازه ی تکریم و تعزیت مقام شامخ ایشان را در گروههای تلگرامی و فضای دانشگاهی ندادند. بر مسئولان دانشگاه کردستان فرض است در مقابل چنین حرکات و جریان سازی، رسالت خود را انجام و موضع شفاف خود نسبت به چنین اقدامات ساختارشکنانه ای را اعلام نمایند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار