مسئول دبیرخانه اعتلای سازمان بسیج دانشجویی:

سامانه کندو زیست بومی جهت هم‌افزایی بیشتر هسته‌های خودجوش سراسرکشور است

مسئول دبیرخانه اعتلا سازمان بسیج دانشجویی در دیدار روسای سازمان بسیج دانشجویی و مهندسین صنعت گفت: سامانه کندو سازمان بسیج دانشجویی زیست بومی جهت هم‌افزایی بیشتر هسته‌های خودجوش سراسرکشور است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدجواد نیک‌روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با علی اصغر شهبازی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت دیدار و گفتگو کرد؛ در این دیدار محمدحسین علی پور مسئول دبیرخانه اعتلا سازمان بسیج دانشجویی به ارائه طرح اعتلا پرداخته و گفت: مبحث تحول و راهبردهای یک سازمان در بعضی موارد مسئله می‌شود و مانع از عملکرد صحیح است. با آسیب شناسی به عمل آمده در این خصوص دبیرخانه‌ای شکل گرفت تا مبتنی بر بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) نسبت به تهیه، تدوین و اجرای الگو طرح تحول و اعتلای سازمان بسیج دانشجویی اقدام شود.

وی افزود: هدف از این طرح مشخص کردن تکالیف مأموریتی و اولویت‌ها بوده است تا ضمن ایجاد بلوغ در ستاد سازمان و نیروهای سراسر کشور با شکل‌گیری هسته‌های مسئله محور تخصصی و ایجاد شبکه سراسری، دکترین اعتلا بسط یابد. که لازمه این شبکه سازی بستری در مرکز بوده است و آن سامانه کندو است.

مسئول دبیرخانه اعتلا سازمان بسیح دانشجویی تصریح کرد: در واقع سامانه کندو زیست بومی جهت هم‌افزایی بیشتر هسته‌های خودجوش سراسرکشور است.

در ادامه این دیدار حقی مشاور و رئیس حوزه ریاست سازمان بسیج دانشجویی گفت: هدف از ایجاد این سامانه و قابلیت‌های مختلف آن، حل مسئله است.

وی اظهار کرد: پاسخ به مسائل در دنیای کنونی از جنس فناوری است، اگر توانمندی خلق فناوری وجود نداشته باشد از مسیر موجود حکمرانی عقب می‌مانیم و این سامانه بستری برای بهره‌گیری از هوش جمعی و حل مسائل است.

حقی بیان کرد: ذی‌نفعان این سامانه شامل ایده پردازان، مسئله شناسان، نخبگان، صاحبان سرمایه، خیرین، کنشگران، افراد و هسته‌های عملیاتی و سیاست‌گذاران هستند و مجموعه این گروه‌ها گردهم زیست بومی را شکل می‌دهند که می‌تواند منجر به حل مسئله شود.

بسیج باید به عنوان یک حلقه واسط مدیریت دانایی عمل کند

شهبازی مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت مطرح کرد: نگاه ارزشمندی در سازمان بسیج دانشجویی شکل گرفته است و جای تبریک دارد. مطالب ارائه شده حاصل یک بلوغ است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که باید در این رویکرد جدید مورد دقت قرارگیرد تعریف کردن نقش و سهم سایر نهادها و دستگاه‌ها است تا از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره گیری شود.

شهبازی ادامه داد: ما معتقدیم بسیج باید به عنوان یک حلقه واسط مدیریت دانایی عمل کند. ظرفیت‌های بسیاری در کشور وجود دارد اما این ظرفیت‌ها شناخته شده نیست یا به صورت دقیق و کامل مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

گفتنی است در این دیدار مسئولان سازمان بسیج دانشجویی و بسیج مهندسین صنعت برای هم‌افزایی بیشتر و انجام اقدامات مشترک توافق کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار