نه محکم یمنی ها به معامله قرن

مردم «صعده» یمن امروز جمعه در محکومیت طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» به خیابان‌ها آمدند.


به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی تهران بزرگ / مردم «صعده» یمن امروز جمعه در محکومیت طرح صلح تحمیلی آمریکا موسوم به «معامله قرن» به خیابان‌ها آمدند.

شبکه خبری «المسیره» گزارش داد که این تظاهرات با عنوان «نه به معامله ترامپ» و «فلسطین مسئله اصلی ماست» آغاز شده است.

تظاهرات کنندگان همچنین با انتشار بیانیه‌ای تأکید کردند که «قاطعانه معامله خبیث ترامپ را رد می‌کنیم و مشارکت برخی از رژیم‌های عربی در آن، خیانت است».

معترضان یمنی تأکید کردند که ملت این کشور، آماده است در جریان مقابله با دشمن اسرائیلی از مقاومت فلسطین و لبنان حمایت کنند.

تظاهرات‌کنندگان با بیان اینکه تفرقه جهان عرب و اسلام، باعث شده است که دشمن آمریکایی و اسرائیلی به مقدسات امت اسلامی، تعدی کند، خاطر نشان کردند: «عربستان، امارات و سایر رژیم‌های عربی، به فروش مسئله فلسطین ادامه می‌دهند».

مردم صعده یمن همچنین تأکید کردند که معامله قرن، «تجاوز آشکاری است که باید برای مقابله با آن، متحد شد».

معترضان در پایان بیانیه خود، با اشاره به لزوم اتحاد ملت فلسطین، از ملتهای عربی و اسلامی خواستند محصولات آمریکا و رژیم صهیونیستی را تحریم کنند.

مردم معترض صعده شعارهایی مانند «باعوا الأقصى وفلسطین.. أذناب الأمریکیین »(دنباله‌روهای آمریکا، الاقصی و فلسطین را فروختند)، «یا أمریکا الموت الموت» (مرگ بر آمریکا) و «من صعدة إلى غزة.. نمضی فی دروب العزة» (از صعده تا غزه... مسیر عزت را طی می‌کنیم) سر دادند.

مردم صنعاء در محکومیت معامله قرن، تظاهرات می‌کنند

خبرگزاری «سبأ نت» یمن نیز گزارش داد که قرار است ساکنان صنعاء نیز عصر امروز تظاهرات مشابهی تحت عنوان نه به معامله قرن را برگزار کنند.

کمیته مسئول برگزاری تظاهرات در یمن نیز با تأکید بر «اهمیت مشارکت گسترده در راهپیمایی مردمی»، تصریح کرد، هدف از این تظاهرات، اعلام مخالفت قاطع اقشار مختلف یمن با معامله قرن و پایبندی آنان به آرمان فلسطین به عنوان اصلی‌ترین آرمان امت اسلامی است.

این کمیته همچنین خاطر نشان کرد، همزمان با صنعاء، تظاهرات‌هایی نیز در سایر شهرهای این استان برگزار خواهد شد تا نشان داده شود که مردم یمن، برای بازپسگیری اراضی فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطینی به پایتختی قدس، در کنار مردم این کشور هستند.

 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هشتم بهمن ماه جاری در کنفرانش مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، جزئیات معامله قرن را علنی کرد.

ترامپ در این طرح، مدعی شد که قدس متعلق به رژیم صهیونیستی خواهد بود و مردم فلسطین نیز باید شهرکی به نام «ابودیس» را که در شرق قدس قرار دارد، به عنوان پایتخت خود انتخاب کنند.

در همین ارتباط، «عودید گرانوت» کارشناس مسائل عربی تأکید کرد که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی مأمور شده است تا «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را مجبور کند که این معامله را بپذیرد

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار