رئیس سازمان بسیج دانشجویی:

نهادینه‌سازی رویکرد نقش‌آفرینی در بین دانشجویان از برنامه‌های اساسی سازمان بسیج دانشجویی است

رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: به منظور نهادینه سازی رویکرد نقش آفرینی و تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی مبتنی بر بیانات امامین انقلاب طرح اعتلا و سامانه‌های کندو سازمان بسیج دانشجویی تهیه و تدوین شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / محمدجواد نیک‌روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی به منظور معرفی طرح اعتلا و سامانه‌های کندو با دکتر رمضانیان مسئول پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج دیدار و گفتگو کرد.

نیک روش در این دیدار با اشاره به رویکرد مسئله‌محوری در سازمان بسیج دانشجویی و اجرای طرح اعتلای این سازمان گفت: به منظور نهادینه سازی رویکرد نقش آفرینی و تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی مبتنی بر بیانات مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) طرح اعتلا و به دنبال آن سامانه‌های کندو تهیه و تدوین شد و طی سه ماه اخیر و پس از ابلاغ رسمی این طرح، به ارائه آن برای معاونین و مسئولین اقشار سعی در استفاده از نظرات تخصصی و عمومی به منظور اصلاح طرح داریم.
وی افزود: یکی از وظایف بسیج دانشجویی فعالیت گسترده در سطح دانشگاه ها است؛ لذا برای این کار باید منابع و امکاناتی باشد و در این راستا باید تربیت نیرو انجام شود و فضای عمومی و تخصصی دانشگاه ها مدیریت شود.
بخش زیادی از مسائل کشور حاصل خلا تئوریک است
رمضانیان در ادامه دیدار با رئیس سازمان بسیج دانشجویی اظهار کرد: بخش زیادی از مسائل کشور حاصل خلا تئوریک است. چرا که برای مسائل پیش رو دانش و دانایی لازم را نداریم.
وی در تشریح سخنان خود اشاره کرد: در بیانیه گام دوم نیز که سال گذشته همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صادر شد؛ رهبری بیان فرموده اند غربی ها با دانش به این توانمندی و مدیریت رسیده اند و حکمرانی می کنند.
مسئول پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج با بیان اینکه بسیج سازماندهی باید داشته باشد و هدفمند عمل کند، تصریح کرد: پژوهش، تحقیق و تعمیق دانایی رسالت پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج است بنابراین تولید و تجمیع این داده‌ها و دانایی ها برنامه مدونی می خواهد.
وی بیان کرد: دو نیاز اساسی در پژوهشکده مطالعات و تحقیقات بسیج وجود دارد، نیاز اول نیاز به مطالعه و تحقیق بوده و این اولین مسئله ماست. بنابراین بسیج دانشجویی سازوکاری برای پژوهش در حوزه مرتبط با بسیج در نظر بگیرد. نیاز دوم این پژوهشکده، نیاز به نیروی تراز متخصص و متعهد و دلسوز است.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار