طی نامه ای ؛

دانشجویان بسیجی خواستار شفافیت اموال کاندیداهای مجلس شدند

طی نامه ای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی و قرارگاه احمدی روشن در خراسان جنوبی خواستار شفافیت اموال کاندیداهای مجلس شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / مجلس شورای اسلامی، طبق قانون اساسی، تبلور مردم‌سالاری دینی و رکن قانون‌گذار در نظام جمهوری اسلامی ایران است. 

مردم از طریق شرکت در انتخابات در چهارچوب قوانین کشور، نمایندگانی را انتخاب و روانه مجلس می‌کنند.
 
 با توجه به قدرت و اختیارات فراوانی که بر اساس قانون اساسی به مجلس شورای اسلامی و نمایندگان آن تفویض شده‌ است، اطلاع از دارایی نمایندگان، از حقوق مسلم مردم بر اساس رابطه‌ی وکیل و موکل است؛ چرا که نمایندگان مجلس وکلای مردم در ساختار حکمرانی کشور هستند.
 
 شفافیت دارایی های نمایندگان مجلس به شکلی که قابل دسترس برای عموم مردم باشد، از مواردی است که امکان نظارت مردمی بر نمایندگان مجلس را فراهم می‌کند و بدون تردید منجر به بهبود عملکرد نمایندگان و جلوگیری از انحرافات و فساد در مجلس شورای اسلامی خواهد شد. در کنار این مسائل، شفافیت دارایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی منجر به افزایش سرمایه‌ی اجتماعی این نهاد می‌شود که نیاز بی‌بدیل قوه‌ی مقننه در پیشبرد وظایف خود است. 
 
هم‌چنین با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات دارایی های کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی، امکان انتخاب آگاهانه در دوران انتخابات مجلس، به جای تصمیم‌گیری بر اساس فضاسازی‌های تبلیغاتی، فراهم خواهد شد و مردم ضمن مشارکت بیشتر، افراد شایسته‌تری را برای حضور در مجلس برخواهند گزید. 
 
با توجه به مطالب فوق، ضروری است نامزد‌های انتخابات مجلس‌ شورای‌ اسلامی در آغاز این حرکت، طی اقدامی داوطلبانه از سوی خود، فرآیندهای شفافیت را ارتقا بخشیده و اطلاعات دارایی های خود، همسر و فرزندانشان را با رعایت موازین شفافیت در معرض دید و ارزیابی عموم قرار دهند. در همین راستا شورای تبیین مواضع و قرارگاه شهید مصطفی احمدی روشن بسیج دانشجویی استان خراسان جنوبی خواستار شفافیت اموال و دارایی های خود، همسر و فرزندان کاندیداهای یازدهمین دوره ی انتخابات مجلس شورای اسلامی استان خراسان جنوبی می باشد تا از این طریق مردم و داوطلبان نمایندگی مجلس در انتخابات دوره‌ی یازدهم، حرکت مجلس شورای‌ اسلامی را به سمت مجلسی مطلوب‌تر و کار‌آمدتر سرعت بخشند. 
 
لذا خواهشمند است لیست اموال و دارایی های خود، همسر و فرزندان خود را تا تاریخ 25 بهمن ماه 98 به جناب آقای ... با شماره تماس ... اعلام نمایید لازم به ذکر است اعلام یا عدم اعلام از سوی کاندیداهای محترم رسانه ای خواهد شد. 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار