اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی اصفهان از ۱۵ اسفند آغاز می‌شود


سیدهادی انوری، مسئول اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی اصفهان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه به تشریح برنامه‌های امسال ستاد راهیان نور اصفهان پرداخت و اظهار کرد: امسال هم مانند سال گذشته اردو‌های راهیان نور با شعار «منطقه غیرممنوعه» برنامه رییزی شده است چراکه حول محور این شعار گفتمان‌های زیادی را می‌توان تعریف کرد و به همین دلیل امسال هم از همین شعار استفاده می‌کنیم.

انوری با بیان اینکه امسال نسبت به گذشته گفتمان‌های متفاوت تری را در راهیان نور دنبال می‌کنیم، افزود: با توجه به تأکیدات رهبری در خصوص گام دوم انقلاب و اهمیتی که تبیین گام دوم برای نسل جوان و دانشجویان دارد، در اردوی راهیان نور امسال بخشی از بیانیه رهبر انقلاب را برای دانشجویان در اردو تبیین خواهیم کرد.

مسئول اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی اصفهان ادامه داد: قطعا در یک بازه سفر راهیان نور و زمان کم، همه بیانیه گام دوم را نمی‌توانیم تبیین کنیم، به همین دلیل دوستان ما بخشی از بیانیه را که درباره معنویت و اخلاق است، به صورت ویژه تمرکز کرده اند و حول این محور گفتمان‌هایی را برای ارائه به دانشجویان آماده کرده اند.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام راهیان نور ۹۸ از ۱۹ بهمن آغاز شده، گفت: اردو‌های جهادی در استان اصفهان به دو صورت مستقل و متمرکز برگزار می‌شود.

انوری توضیح داد: در استان اصفهان دانشگاه‌هایی داریم که دانشجویان آن‌ها در سال‌های گذشته در اردو‌های راهیان نور حضور داشته اند و اکنون توانایی برگزاری اردو را به صورت مستقل دارند. در این دانشگاه‌ها نقش ناحیه بسیج دانشجویی حمایت و نظارت است و تأکید می‌کنیم که خود دانشجویان توانمندی‌های خود را در برگزاری اردو‌های جهادی به نمایش بگذارند.

وی ادامه داد: با این حال در این استان تعداد مراکز آموزش عالی و دانشگاهی زیاد است و بعضا دانشگاه‌هایی کوچکتر داریم که ظرفیت‌های لازم برای اعزام اردو‌های راهیان نور، به صورت مستقل را ندارند یا باید چند دانشگاه با هماهنگی هم کاروان دانشجویی اعزام کنند.

مسئول اردو‌های راهیان نور بسیج دانشجویی اصفهان بیان کرد: برای دانشجویان این دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، ناحیه بسیج دانشجویی به صورت متمرکز برنامه ریزی می‌کند. با اینکه برنامه را ناحیه برنامه ریزی می‌کند، اما اجرای آن در قالب کمیته برنامه ریزی به عهده دانشجویان این دانشگاه‌ها خواهد بود.
 
وی در خصوص تاریخ اعزام دانشجویان به اردو‌های راهیان نور بیان کرد: مسئولان اردو‌های مستقل تاریخ اعزام را خودشان مشخص کرده اند که بیشتر در نیمه دوم اسفند و قبل از شروع سال جدید برگزار می‌شود. اردو‌هایی هم که از سوی ناحیه بسیج دانشجویی برنامه ریزی می‌شود، به صورت سه گروه خواهران و یک گروه برادران از ۱۵ تا ۲۳ اسفند برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار