مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران:

بسیج دانشجویی مانند همیشه آمادگی خود را جهت کمک به حل این مشکل اعلام می کند

عباسی: بسیج دانشجویی مانند همیشه آمادگی خود را جهت کمک به حل این مشکل اعلام می کند و در این زمینه حاضر به همکاری در سطوح مختلف است. از آن جمله تدابیری برای کمک در بحث آموزش عمومی، بهداشت محیط، غربالگری موارد مشکوک و حتی اقدامات درمانی اندیشیده شده است. و در این زمینه تابع وزارت بهداشت عمل می گردد.


به گزارش روایط عمومی بسیج دانشجویی تهران بزرگ/ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت و گویی بیان داشت؛ در خصوص ویروس موسوم به کرونا و موارد مثبت و منجر به فوتی که اخیرا از آن در کشور مشاهده شده باید عرض کنم بروز و شیوع بیماری های عفونی تنفسی در بازه های زمانی مختلف، خصوصا در فصول سرد سال اتفاق می افتد. اما این ویروس به علت سرعت انتقال و البته دوره نهفتگی نسبتا بالا و احتمال مرگ آوری سر و صدای زیادی به پا کرده است. بخشی از این نگرانی عمومی به جا و شاید لازم است برای آنکه مردم پیشگیری را جدی تر گرفته و از انتقال ویروس جلوگیری شود. اما حفظ آرامش خصوصا بین مردم بسیار لازم و ضروری است. اضطراب و ترس عمومی علاوه بر آنکه باعث ناآرامی روانی و اجتماعی آسیب زا می شود، از نظر طبی هم باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن افراد شده و آن ها را مستعد بیماری می کند. پس در هر صورت حفظ آرامش آگاهانه برای مردم لازم و ضروریست.

در این بین فعالیت های مسئولین مربوطه به خصوص مسئولین محترم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بسیار مهم است. طبق اطلاعات بنده، به حمد الله مسئولین وزرات بهداشت در این زمینه با هوشیاری و همت کافی وضعیت را تحت نظر داشته و تدابیر لازم را به کار می گیرند. وزرات بهداشت جمهوری اسلامی ایران در موارد قبلی که بعضا از ویروس فعلی خطرناک تر بوده مدیریت خوبی داشته است. ان شاءالله در موضوع ویروس کرونا هم با کمترین آسیب و به بهترین شکل وضعیت کنترل خواهدشد. اعتماد و همکاری مردم با مسئولین امر در این خصوص بسیار راهگشاست.

بسیج دانشجویی مانند همیشه آمادگی خود را جهت کمک به حل این مشکل اعلام می کند و در این زمینه حاضر به همکاری در سطوح مختلف است. از آن جمله تدابیری برای کمک در بحث آموزش عمومی، بهداشت محیط، غربالگری موارد مشکوک و حتی اقدامات درمانی اندیشیده شده است. و در این زمینه تابع وزارت بهداشت عمل می گردد.

در نهایت هم به عنوان یک پزشک و دانشجوی طب سنتی ایرانی عرض می کنم که در طب غنی ایرانی تدابیر پیشگیرانه و حتی درمانی خوب و قابل توجهی برای چنین شرایطی وجود دارد. در این زمینه می توان هوشمندانه از طب های مکمل، به خصوص طب سنتی ایرانی که علاوه بر مباحث علمی و طبی، اثر فرهنگی و اجتماعی هم دارد، در کنار تدابیر طب رایج بهره برد. اما چیزی که مردم باید دقت کنند این است که افرادی بدون صلاحیت و علم کافی به عناوین جعلی از اعتقادات آن ها به طب سنتی ایرانی و اسلام استفاده نکنند که خدایی ناکرده در این بین آسیبی متوجه آن ها نشود.

و از خداوند سلامتی و طول عمر را برای همه ی مردم جهان مسألت دارم به خصوص برای مردم عزیز ایران.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار