دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا:

هدف اصلی تشکیل ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا تزریق آرامش به جامعه است

دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا در یزد با بیان اینکه آموزش از مهم‌ترین اقداماتی است که این ستاد دنبال می‌کند، اظهار داشت: هدف اصلی تشکیل ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا تزریق آرامش به جامعه است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی ، افشین صابری با اشاره به تشکیل ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا در یزد، گفت: با توجه به اینکه اکثر دانشجویان در حال حاضر تعطیل هستند، تلاش کردیم تعدادی از دانشجویان که در این زمینه علاقه‌مند هستند را پای کار بیاوریم و هدف اصلی از تشکیل این ستاد تزریق آرامش به جامعه است.

 
وی افزود: با توجه به استرس و ترسی که بعضا وجود دارد و حتی در مواردی ممکن است خود دانشجویان علوم پزشکی هم در این زمینه دچار اشتباه شوند، یک سری مقالات را دوستان در کارگروه محتوایی دارند آماده می‌کنند که هدف اول تزریق آرامش به جامعه است و در کنار آن مهم‌ترین بحثی که دنبال می‌شود آموزش است.
 
دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا، اظهار داشت: دنبال این هستیم که این آموزش سنین کوچک تا بزرگسالان را دربر بگیرد و در بحث آموزش در قسمت کارتون، دوبلاژ و حتی انیمیشن هم وارد شده‌ایم، همچنین یک سری آموزش‌هایی هم هست که در قالب طنز و پادکست قرار است بیرون بیاید.
 
صابری خاطرنشان کرد: علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و محتوایی، یک بخش هم مربوط به عملیات میدانی است که دانشجویان در حوزه میدانی نیز وارد می‌شوند و به فعالیت‌های اجرایی و عملیاتی می‌پردازند.
 
وی اضافه کرد: اقداماتی مانند بازرسی، که در این زمینه به دادستان اعلام می‌کنیم که دانشجویان در این زمینه آمادگی دارند تا وارد شوند، به عنوان مثال الان شاهدیم که به بهانه کرونا یک‌سری گرانفروشی‌هایی دارد در سطح شهر صورت می‌گیرد، دانشجویان این ظرفیت را دارند که در این حوزه چه در داروخانه‌ها و در حوزه‌های پزشکی و چه در حوزه‌های غیرپزشکی ورود کنند.
 
دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا عنوان کرد: همچنین دانشجویان می‌توانند در بحث ضدعفونی کردن اماکن عمومی وارد شوند و در موضوع غربالگری در مبادی ورودی شهر و مکان‌های شلوغ شهر نیز دانشجویان می‌توانند کمک کنند.
 
صابری بیان کرد: تعدادی طراح داریم در زمینه طراحی بنر و بیلبورد در سطح شهر بعد از اینکه محتوا تأیید شد ما این‌ها را در اختیار شهرداری قرار می‌دهیم و می‌توانند از آن‌ها در سطح شهر استفاده کنند و حتی محتواهایی دارد آماده می‌شود برای اصناف مثلا برای نانوایی‌ها، که طیف عظیمی از جامعه ما با نانوایی‌ها سر و کار دارند و یک‌سری اصول بهداشتی را خود نانوایی‌ها باید رعایت کنند این‌ها نیازمند یک‌سری محتوا هست که هنوز کسی ورود نکرده و ممکن است دیر شود دانشجویان الان دارند در این زمینه فعالیت می‌کنند.
 
وی گفت: یک سری مقالات علمی و مقالات سازمان جهانی بهداشت وجود دارد که با توجه به شرایط خاص یزد ما سعی داریم که علاوه بر ترجمه این مقالات، آن‌ها را بومی کنیم؛ چرا که سازمان جهانی بهداشت دید جهانی به موضوعات دارد که ممکن است شرایط خاص یزد که یکی از مهم‌ترین مباحث مربوط به کرونا که بیماری زمینه‌ای دیابت است نادیده گرفته شود ما باید با توجه به این موضوع، آن را بومی‌سازی کنیم.
 
دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا ادامه داد: دانشجوبان روان‌شناسی دانشگاه‌های دیگر از جمله دانشگاه یزد هم وارد شده‌اند تا نسبت به مقابله با استرس و چگونگی کنترل فضای موجود اقدام کنند به ویژه آنکه خود استرس یکی از عوامل مؤثر در این زمینه است.
 
صابری تأکید کرد: ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا فقط منحصر در دانشگاه علوم پزشکی نیست، بلکه از کل دانشجویان دانشگاه‌های مختلف و تشکل‌ها و کانون‌های گوناگون دعوت کرده‌ایم اما چون بحث تخصصی است محوریت با دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی است و آن‌ها محتوا را تولید می‌کنند و در اختیار دانشجویان دانشگاه‌های دیگر قرار می‌دهند؛ مثلا دانشگاه علم و هنر می‌تواند در زمینه طراحی و ساخت کلیپ و امثالهم به ما کمک کند.
 
وی تصریح کرد: مثلا با بخشی از جامعه با تصویر و نقاشی راحت‌تر می‌توان ارتباط برقرار کرد که اینجا طراحی موثر است؛ لذا حدود 6-7 تا کارگروه داریم که در بحث دوبلاژ و طراحی فعالیت می‌کنند.
 
دبیر ستاد دانشجویی مبارزه با کرونا با بیان اینکه اگر لازم شد دانشجویان آمادگی دارند در مناطق حاشیه شهر برای ضدعفونی کردن وارد شوند، اضافه کرد: همچنین در زمینه تولید مواد ضدعفونی دانشجویان داروسازی اعلام آمادگی کرده‌اند و حتی اگر یزد هم نیاز نداشته باشد می‌توانند تولید کنند و به شهرهای دیگر که بیشتر درگیر هستند مثل قم بفرستند.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار