نامه سرگشاده مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به وزیر آموزش و پرورش

مسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به وزیر آموزش و پرورش پیرامون مصوبات اخیر افزایش حقوق معلمان نامه‌ای را نوشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییمسئول مرکز بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان خطاب به وزیر آموزش و پرورش پیرامون مصوبات اخیر افزایش حقوق معلمان نامه‌ای را نوشت.

 
متن این نامه به شرح زیر است:
 
فَأَعْقَبَهُمْ نِفاقاً فِی قُلُوبِهِمْ إِلى‏ یَوْمِ یَلْقَوْنَهُ بِما أَخْلَفُوا اللَّهَ ما وَعَدُوهُ وَ بِما کانُوا یَکْذِبُونَ (سوره توبه-آیه ۷۷)
جناب آقای حاجی میرزایی
وزیر محترم آموزش و پرورش
سلام علیکم
روزی که از مجلس رأی اعتماد گرفتید، ادعای آبرو گذاشتن از خود برای ارتقا شأن معلم و نظام آموزش و پرورش و به اجرا رساندن بسیاری از مصوبات مربوطه از جمله طرح رتبه بندی را مطرح نمودید و سند تحول را تنها مرجع برنامه ریزی در نظام تربیت رسمی دانستید.
اما پس از گذشتن چندین ماه، این روز‌ها در مسئولیت شما، یکی از تلخ‌ترین و تحقیرآمیزترین روز‌های معلمان عزیز و شریف این مرز و بوم می‌گذرد. روز‌هایی که در آن یک مسئول، مستقیم در چشم معلمان نگاه می‌کند و با شرمی دروغ می‌گوید و رسانه به اصطلاح ملی نیز موظف به پخش دروغ‌های آن می‌شود.
آقای حاجی میرزایی!
بنظر می‌رسد که جنابعالی حتی توان گرداندن امور وزارتخانه آموزش و پرورش را ندارید و کسان دیگری برای شما و مجموعه وزارتخانه مظلوم آموزش و پرورش تصمیم می‌گیرند. به یاد داشته باشید که شما احتمالا آخرین وزیر آموزش و پرورش دولتی هستید که با بی تدبیری، این حجم از نا امیدی را به دل زخم خورده معلمین پمپاژ می‌کنید.
آیا افزایش ۵۰ درصد فوق العاده شغل برای همه کارکنان دولت را به اسم رتبه بندی به معلمین عزیز صدقه می‌دهید؟
حیا نکردید که شرف و آبروی معلمین را با بار‌ها و بار‌ها رسانه‌ای کردن حداقل حق شان، لگدمال کنید؟
آیا امروز از مصاحبه‌های گذشته خود و فخر فروختن‌های متعدد به معلمان و نظام تعلیم و تربیت کشور، از اجرا شدن طرح دروغین و کاذب رتبه بندی خجالت نکشیدید؟
آقای وزیر!
شرم بر مسئولی که برای دو روز امر دنیا خود را به زشت‌ترین رذائل اخلاقی بفروشد.
شرم بر مسئولی که در چشم معلمین نگاه کند و بجای نوکری کردن این ملت، بی صداقتی را در برابر، ولی نعمتان خود ملاک عمل خود قرار دهد.
شرم بر مسئولی که زخم دل معلمین شریف را می‌بیند و با ادعا‌های کذب، به آن نمک می‌زند.
آیا از خدا نترسیدید که ۴ روز دنیای خود را به حق الناس عزت معلمین بفروشید؟
آیا از خدا نترسیدید که پاک‌ترین و شریف‌ترین قشر‌های کشور را اینگونه تحقیر کنید؟
آقای وزیر!
حقیقتا، چگونه اجازه می‌دهید فردی معلوم الحال، به عنوان معاون شما اینقدر با آبروی معلمین بازی کند و عزت ایشان را با دروغ‌های متعدد مثل افزایش ۵/۱ تا ۲ میلیون تومان به حقوق معلمان، به مسلخ ببرد؟
چگونه اجازه می‌دهید جناب ترکمن، معاون وزارتخانه، به عنوان یکی از عناصر پیاده سازی سند ننگین آموزش ۲۰۳۰، همچنان در آن پست بماند و امروز اینگونه تیغ به اعتماد سرمایه اجتماعی این کشور بکشد؟
چگونه اجازه می‌دهید این فرد نامعلم در این جایگاه برای معلمین تصمیم بگیرد؟ روزی به اسم معلم تمام وقت، نیاز معلم را اسباب بیگاری کشیدن بکند و روزی دیگر با طرح ننگین خرید خدمات آموزشی برای به اجرا درآوردن سند ۲۰۳۰، ستون فقرات هویت نظام تعلیم و تربیت را نشانه رود؟
جناب آقای حاجی میرزایی
امروز این عبارت رهبری عزیز که «جریانی در کشور سعی دارد آموزش و پرورش را از چشم بیندازد...» را به خوبی حس می‌کنیم! از چشم انداختن عزت و شرف و شأن معلمین عزیز و همت مضاعف برای تحقیر نمودن نظام تعلیم و تربیت در اذهان عمومی!
آقای وزیر! جنابعالی مانند بقیه مسئولین در نظام اسلامی، شأنی جز نوکری این مردم شریف ندارید!

آقای وزیر! از خدا بترسید و اینگونه با قشر مظلوم معلم رفتار نکنید که عقوبت الهی نزدیک است..

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار