در نشست خبری با خبرنگاران مطرح شد:

تشریح اقدامات بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در روزهای کرونایی/ تولید 30 هزار ماسک توسط دانشجویان جهادی برای مردم استان

اقدامات بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در روزهای کرونایی تشریح شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوی/ سید مسعود پرهیزگار جانشین بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و وبیراحمد در جمع اصحاب رسانه با قدردانی از خدمات و تلاش‌های اصحاب رسانه و حضور در خط اول حوزه سلامت در راستای کمک به قطع زنجیره کرونا اظهار کرد: بسیج دانشجویی مجموعه‌ای است که دو  واژه را یدک می‌کشد نخست بسیج که مدرسه عشق است و دوم دانشجو که چشم بیدار جامعه است بنابراین از این طیف انتظارات زیادی می‌رود.

قائم مقام بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که بسیج دانشجویی دغدغه‌مند است و در همه عرصه ها حضور دارد گفت: این مجموعه دغدغه نظام و حکومت و مردم را دارد تا کمکی به رفع موانع داشته باشد در عرصه های مختلف حضور داشته و با شیوع این ویروس هر چند که دانشگاه ها تعطیل شده اما دانشجویان از وظیفه خود غافل نشده‌‌اند. 

وی گفت: نزدیک به 12 گرو جهادی در ۷ عرصه و در ذیل ۴ کارگروه در سه شهرستان در حال فعالیت هستند و قرارگاهی به نام مقابله با ویروس کرونا تشکیل دادیم که ۴ نفر از معاونت‌ها مسوولیت این 4 کارگروه را بر عهده گرفتند تا خدمت رسانی بهتری داشته باشیم و اکنون در سه دفتر ما در سه شهرستان بویراحمد و گچساران و دهدشت در ۷ عرصه فعالیت انجام می‌شود.

این مسوول در بسیج دانشجویی استان ادامه داد: کارگروه اول عملیات میدانی و جهادی است که در کف میدان حضور پیدا می‌کنند که کارگاه‌های تولید ماسک راه‌اندازی کردیم و تاکنون ۳۰ هزار ماسک تولید کرده‌اند. 

پرهیزگار افزود: البته به سمت کارگاه‌های تولید خانگی هم رفتیم که تولید ماسک زیر نظر دانشگاه با استریل انجام و سپس تحویل بازار می‌شود.

وی افزود: کارگروه دوم فرهنگی است که در عرصه فرهنگی و فرهنگ سازی و امیدبخشی کار می‌کند و کارگروه سوم رسانه و کارگروه چهارم مساله محوری و مطالبه‌گری است. 

قائم مقام بسیج دانشجویی استان گفت: در کارگروه اول ضد عفونی معابر را داشتیم که در سه شهرستان با تجهیزات ماشینی و کوله پشتی کار می‌کنند و ضد عفونی اماکن سربسته را انجام می دهند و دیروز نیز زندان مرکزی یاسوج را گندزدایی کردند و برای حضور نخبگان در عرصه چالشی هم برای حضور هنرمندان و نخبگان ایجاد کردند. 

وی گفت: بحث خیریه و کمک‌های مردمی را داریم که دانشجویان در هر سه شهرستان در دو قالب بسته‌های بهداشتی و غذایی به پارکبانان و کارگران شهرداری و سایر اقشار محروم کمک می‌کنند. 

وی گفت: بحث غربالگری در ورودی شهرستان‌ها که سه گروه در گچساران و یاسوج و دهدشت و در بیمارستان شهید رجایی گچساران اقدام می‌کنند. 

پرهیزگار افزود: در کارگروه دوم فرهنگ سازی و امیدبخشی و تولید فرهنگی است که برای نمونه دانشجویان دانشگاه فرهنگی کارگاهی ایجاد کردند و بسته‌های آموزشی را برای مدارس تهیه می‌کنند و کار دیگر تولید نماهنگ‌ها و مصاحبه با افراد مختلف و پخش زنده و پویش‌ها و مسابقاتی است که قرار است اطلاع رسانی شود.

وی گفت: کارگروه رسانه‌ای که کار تولید و انتشار خبر را داشته و با سراج در تولید نوشته و موشن‌گرافی و اینفوگرافی همکاری می‌کند. 

وی گفت: در کارگروه مساله محوری کمبودهایی که وجود دارد رصد می‌شود و سیستم‌ها را پایش می‌کنیم و به گوش مسوولان می‌رسانیم و مسوولان تاکنون همراه و همگام برای رفع مشکلات بوده‌اند همچنین در بسیج دانشجویی مساله محوری باب شده و بررسی می کنیم که فرهنگ و اقتصاد و سیاست چه آسیب‌هایی از رهگذر کرونا دیده‌اند. 

قائم‌مقام بسیج دانشجویی استان خاطرنشان کرد: در کنار همه این‌ها قضیه سیل نیز هست و گروه جهادی برای کمک به سیل زدگان جنوب شرق کشور تشکیل شد و اولین محوله به زهکلوت و کرمان ارسال گردید.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار