شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان به مناسبت روز فناوری هسته ای: لزوم تحقق «میشود و میتوانیم» ، این بار در مقابله با کرونا

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی اصفهان با اشاره به تحقق شعار «میشود و میتوانیم« در ملی شدن صنعت هسته ای کشور، بر لزوم دستیابی به فناوری بومی برای مقابله با کرونا با تکیه بر توان داخلی و همراهی مردم تأکید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان به مناسبت20 فروردین روز ملی فناوری صلح آمیز هسته ای، بیانیه ای صادر کرد که متن آن بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

مسئله‌ی هسته‌ای بهانه است برای دشمنی؛ مسئله‌ی هسته‌ای هم اگر یک روزی بر طبق نظر آمریکا حل بشود، باز یک مسئله‌ی دیگری دنبال آن می‌آید.

"رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان28/11/92"

 

    اکنون که مردم کشور عزیزمان درگیر ویروس منحوس کوئید 19 (کرونا) می باشند و کادر درمانی و جبهه متحد یاری گر آنها متشکل از داوطلبین دانشجو  و اقشار مختلف بعنوان پیش قراولان این عرصه از هیچ خدمتی برای مردم چشم پوشی نکرده و همچون سربازان دلیر عرصه های مختلف کشور همراه و همدل مردم بوده اند و واقعاً خوش درخشیدند. این همت و تلاش برگرفته و یادآور تلاش بی وقفه سربازان گمنام و شهدای مظلوم هسته ای در راستای رسیدن به ایران هسته ای به دور از هر گونه خشونت و جنگ و خونریزی می باشد. این روزها همانند روز ملی فناوری هسته ای، روز نمایش اقتدار و عظمت ملت بزرگ ایران و نقطه عزیمت و خیزش عظیم کشور در مسیر پیشرفت، تعالی و شکوفایی به لطف الهی خواهد شد.  

روز ملی فناوری هسته ای، روزیست که ملت ایران  بر خلاف امیال و خواسته سردمداران زر و زور و انحصار طلبی، عزم راسخ خود را در دستیابی به فناوری صلح آمیز هسته‌ای و بومی‌سازی این صنعت جزم کرده و استقلال علمی و اقتدار ملی خود را به رخ جهانیان کشاند و دنیا را به تحیر و تعجب وا داشت.

این دوران، همانند روز ملی فناوری هسته ای که یادآور اثبات توانایی‌های ذاتی و استعدادهای درخشان دانشمندان جوان ایران پرگهر و نمادِ حرکتِ عظیمِ مردمی، در ملی کردن صنعت فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای می باشد؛ نیازمند عزم جدی کادر متخخص درمان و دانشمندان این حوزه، جهت دستیابی به فناوری و علم کافی جهت عبور از بحران کرونا و مجدداً با همراهی مردم صبور می باشد که واقعاً  مثل سنوات گذشته بتوانیم شعار «می‌شود و می‌توانیم» را به اثبات برسانیم.

بی‌شک پیشرفت‌های ایران اسلامی در زمینه انرژی هسته ای، کنترل و مدیریت ویروس کرونا و سایر پیشرفت ها، وام‌دار خون شهیدانی است که با نثار جان خویش، درخت عزت و سربلندی کشور را آبیاری نمودند.

   و اکنون در سالروز ملی  فناوری هسته ای، ملت ایران همچنان با همان قدرت و صلابت روزهای اول انقلاب اسلامی از حقوق مشروع خود دفاع خواهند کرد و با کسب تجربه ی مجدد بد عهدی آمریکا به برجام همچنان معتقد است، چشمی که به دست بیگانه باشد، با همان دست کور خواهد شد. مطالبه جدی تمام مردم ایران از مسولین و صاحبان مناصبی که چند سالی اختیار مواهب الهی ایرانیان را به دست گرفته اند، حل مشکلات معیشتی و رفع گره های اقتصادی همراه با کرامت و عزت ملی بوده و هست. باید به مسئولین دولتی یادآوری گردد که خدمت به مردم وظیفه اصلی آنان بوده و نبایستی با طرح مسائل حاشیه ای خود را از پاسخ گویی به ملت شریف ایران معذور دارند و همچنین نباید فراموش کنند مردم اند که ولی نعمت آنانند. همان مردمی که امروز از بیکاری، واردات و  قاچاق سازمان یافته آقازاده ها و وابستگانشان، گرانی و بهم ریختگی اقتصادی به ستوه آمده و در رنج و محنت اند، مسئولین باید به خاطر بسپارند که مخاطب، باید هایی که مدام به زبان دارند، همان ها هستند که 7 سال است زمام دولت را به دست گرفته اند.

 مسئولین محترم اجرایی کشور بایستی  بجای توجیه اقدامات ضد ایرانی مقامات آمریکایی و اروپایی در نقض مکرر و خروج از برجام، شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و ده ها توطئه و نیرنگ علیه جمهوری اسلامی به ظرفیت های درونی کشور و توانمندی های داخلی توجه نموده و با نصب العین قرار دادن شعار سال "جهش تولید"، ضمن دوری از جنجال آفرینی های سیاسی برای فرار از پاسخگویی به مطالبات اقتصادی مردم، ساختار اقتصادی کشور را که از منابع سرشار انسانی، طبیعی و مادی برخوردار است، تقویت نماید و مبتنی بر اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و اعتماد به توانمندی های داخلی، وعده های خود را پس از نزدیک به 6 سال دولت داری، به عمل تبدیل نماید.

همچنین دشمنان این مرز و بوم هم بدانند، که ما فرزندان انقلاب در دفاع از منافع و حقوق مشروع خود همانند انرژی هسته ای ذره ای عقب نشینی نخواهیم کرد و در این راه که همان راه شهدا و امام امت (ره) است، مصمم تر از همیشه و با تبعیت محض از  فرامین الهی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، تمامی توطئه های داخلی و نقشه های شوم استکبار را نقش بر آب خواهیم کرد.

 

 

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان

20 فروردین 99

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار