به همت بسیج دانشجویی شهرستان سیرجان؛

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان بمناسبت هفته معلم

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان بمناسبت هفته گرامیداشت یاد و مقام معلم بیانیه‌ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان بمناسبت هفته گرامیداشت یاد و مقام معلم و ایام سالگرد شهادت استاد مرتضی مطهری، بیانیه‌ای صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«دین پیامبر رحمت، محبت و اخلاق؛ خاتم رسولان محمد مصطفی(ص) بر اساس تعلیم و تربیت استوار شده و این موضوع به قدری حائز اهمیت است که پروردگار عالم می‌فرمایند «اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِیخَلَقَ، خَلَقَ الْإِنسَانَ مِنْ عَلَقٍ، اقْرَأْ وَرَبُّکَ الْأَکْرَمُ، الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ، عَلَّمَ الْإِنسَانَ مَا لَمْ یَعْلَمْ»یعنی رحمت و کرامت خداوند در آموختن با قلم و آموختن به انسان تجلی می‌یابد.

در آستانه سالروز شهادت استاد مبارز خط مقدم جبهه فکری و فرهنگی انقلاب اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری هستیم، او که به تعبیر امام خمینی (ره) در طهارت روح، قوت ایمان و قدرت بیان کم نظیر بود و عمر شریف و ارزنده ی خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف کرد و با کجرویها و انحرافات مبارزه ی سرسختانه کرد. سالروز شهادت این اسطوره با نام معلم گره خورد، معلمی که بفرموده مقام معظم رهبری پرورش دهنده مهم ترین سرمایه یک ملت، یعنی سرمایه انسانی، پایه ریز تمدن نوین، جهادگر میدان کارزار مبارزه با جهل و سازنده هویت و فرهنگ یک ملت است.

در تقویم ایران زمین، روزی به نام روز معلم نام گرفت که اندیشه ورزی مومنانه و مجاهدانه معلمان این سرزمین را نمایان ساخته و به تاریخ خواهد گفت معلمان این مرز و بوم منزلت واقعی خود را در تلاش پیامبرانه ای می بینند که رشد و تعالی مادی و معنوی انسان ها و مبارزه با جهل و استکبار و تجاوز و ایستادگی در برابر باطل، سرلوحه او در دعوت و تربیت آنان بوده است.

۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ و روز گرامیداشت مقام معلم می رسد و همچنان با آزمونی رو به رو هستیم به وسعت کره خاکی، آزمونی که انسان را به نادانی خود آگاه تر ساخت و جهان را بیش از پیش تشنه ظهوری ساخت که تکامل علم و دانش را بهمراه خواهد داشت. دست و پا زدن های بشر در میانه ی این آزمون جهانی، جایگاه علم و علم آموزی را پر رنگ تر ساخت و جلوه های ویژه معلمی را آشکار کرد. پدیده جهانی امروز، مدارس و دانشگاهها را از لحاظ ساختار فیزیکی به تعطیلی کشاند ولی یک شعار ویژه داشت :” آموزش تعطیل نیست”. آموزش و فرآیند یاددهی و یادگیری روند خود را با شرایط جدید تطبیق داد، معلمان مهربان و نجیب ثابت کردند در هر شرایطی بهترین ها را خلق می کنند و زنگ دلنشین آموزش هیچگاه در مدرسه آنها تعطیل نمی شود.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان ضمن تبریک روز معلم، روز پاسداشت عشق و ایثار را به همه معلمان مدرسه و دانشگاه تبریک عرض نموده، از درگاه الهی سلامتی و سعادتمندی را برای مبارزان خط مقدم جبهه علم و آرزوی توفیقات روزافزون ایشان را در پرتو رهنمودهای مقام عظمای ولایت و در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(عج) مسئلت می نماییم.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان سیرجان99/02/12

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار