یادداشت/ فاطمه ایزدی؛

فتح قدس، خون‌بهای حاج قاسم

شهادت حاج قاسم راهی است برای رسیدن به قدس که می‌تواند شر رژیم صهیونیستی را حتی زودتر از ۲۵ سال از سر مردم مظلوم فلسطین کم کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /فاطمه ایزدی، مسئول رشد و کادرسازی واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس، به مناسبت فرارسیدن یوم الله، روز قدس مینویسد:بسم الله القاصم الجبارین

الَّذِینَ أُخْرِجُوا مِنْ دِیَارِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَنْ یَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیرًا وَلَیَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ یَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ

همانها که از خانه و شهر خود، به ناحق رانده شدند، جز اینکه می‌گفتند: «پروردگار ما، خدای یکتاست!» و اگر خداوند بعضی از مردم را بوسیله بعضی دیگر دفع نکند، دیرها و صومعه‌ها، و معابد یهود و نصارا، و مساجدی که نام خدا در آن بسیار برده می‌شود، ویران می‌گردد! و خداوند کسانی را که یاری او کنند (و از آیینش دفاع نمایند) یاری می‌کند؛ خداوند قوی و شکست ناپذیر است.
خداوند متعال در قرآن کریم در آیه ۴۰ سوره حج به این نکته اشاره می کنند که عده ای که خانه ها و شهر های خود به ناحق رانده می شوند و عده ای دیگر از مردم وجود دارند که اگر از آنها دفاع نکنند مساجد و... ویران میگردد.

این نکته بسیار مهمی است که در دنیای کنونی عده‌ی کثیری در این جهان از خانه ها و شهر های خود به ناحق رانده شدند مردم فلسطین هم جز همین دسته اند که اسراییل غاصب سرزمین آن ها را به ناحق تصاحب کرده و مشغول شهرک سازی است.
تا قبل از انقلاب اسلامی ایران اسراییل بخش گسترده ای از سرزمین فلسطین را اشغال کرده بود و قصد داشت که سرزمین فلسطین از نقشه جغرافیایی جهان محو کند.

انقلاب اسلامی بود که مشتی شد بر دهان رژیم منحوس اسراییل.

انقلاب ایران بود که روح مقاومت و پایداری را در کالبد ملت های مظلوم جهان دمید و موجب شد که مظلومان جهان برای احقاق حق خود قیام کنند.

مسئله‌ی فلسطین، مسئله‌ی اول جهان اسلام است. این گفته امام راحل به خوبی نشان می‌دهد که در جهان اسلام مسئله ای به اندازه فلسطین اهمیت ندارد.
ما هم به عنوان یک مسلمان و یک شیعه وظیفه داریم که از مسلمانانی که مورد ظلم واقع شدند دفاع کنیم.

هدف از راهپیمایی هایی که در طول این ۴۰ سال انجام شده هم همین بوده است که مردم فلسطین خود را در صحنه نبرد و در جبهه حق و باطل، تنها نبینند.
مسئله‌ی دیگر که میتوان به آن اشاره نمود این است که آزادی قدس نقش مهمی در تحقق ظهور حضرت مهدی (عج) دارد.

مقام معظم رهبری در این زمینه می‌فرمایند :قضیه فلسطین کلید رمزآلود گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلامی است.

این جمله نشان می‌دهد که یکی از شاه کلیدهای اصلی ظهور همین قضیه فلسطین است.

دانشگاهیان جهان اسلام در قدم اول باید ابعاد جنایت رژیم صهیونستی را به جهانیان نشان دهند و منادی مردم مظلوم فلسطین شوند.

اگر آگاهی‌بخشی در جهان اسلام شکل بگیرد مسئله‌ای اصلی دیگر مسلمانان هم فلسطین خواهد شد.

خون حاج قاسم حریف می‌طلبد چرا که هدف حاج قاسم واضح و مشخص بود.

هدف نهایی حاج قاسم فتح قدس بود.هدفی والا که در این راه مجاهدت های فراوانی کردند.

همانطور هم که اسماعیل هنیه در مراسم تشییع ایشان فرمودند شهید سلیمانی، شهید قدس هستند. پس شهادت حاج قاسم راهی است برای رسیدن به قدس که می‌تواند شر رژیم صهیونیستی را حتی زودتر از ۲۵ سال از سر مردم مظلوم فلسطین کم کند.

شهادت حاج قاسم موجب بیداری جهانی شد و اکنون جمع کثیری از مشتاقان حاج قاسم، ادامه دهنده‌ی طریق این شهید والا مقام خواهند بود و ان شاء الله بزودی قدس را به عنوان خونبهای حاج قاسم، فتح خواهند کردند و در مسجد الاقصی که قبله‌ی آغازین مسلمانان و کلید پایانی ظهور است به امامت مقام معظم رهبری نماز خواهند خواند.
 

کلیدواژه ها


فرهنگیان فارس قدس

ارسال نظر


captcha