بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی ممسنی؛

آزادی فلسطین، دغدغه‌ی مشترک آزادی‌خواهان جهان

امروز به مدد به وجود آمدن ابزارهای رسانه ای فراگیر و شبکه های اجتماعی، مسئله فلسطین دیگر تنها رنج مسلمانان نیست، بلکه تبدیل به دغدغه مشترک آزادی خواهان و انسان دوستان در سراسر جهان شده است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشکده پیراپزشکی ممسنی، به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد:بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ قَضَیْنَا إِلَی بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی‌الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا» أسراء- ۴

در حالی که چند ماهی است ویروس منحوس کووید-۱۹ با منشاء خفاش، توجهات جهانی را به سوی خود جلب کرده است، در گوشه‌ای از این پهنه خاکی، سال‌هاست ملتی سربلند، با دستانی خالی اما قلب‌هایی پرامید، به مصاف ویروس شیطانی پلید-۱۹۴۸ با منشاء روباه پیر رفته‌اند و غده چرکین سرطانی منتج از این ویروس را چنان مهار کرده‌اند که رؤیای فراگستری از نیل تا فرات را فراموش کند.

ماه مبارک رمضان در حالی به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود که عمق تدبیر و دوراندیشی بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) در نامگذاری جمعه پایانی این ماه به عنوان روز قدس بیش از پیش نمایان می‌شود.

اکنون و باگذشت بیش از ۴۰ سال از این نامگذاری، آرمان آزادی قدس شریف و حمایت از ملت فلسطین، به یک مطالبه بین‌المللی تبدیل شده است.

روز قدس روز ظلم ستیزی، روز قیام و مقاومت و روز حیات اسلام است. بنیان مرصوص خداباوران و امیدواران به نصرت الهی در آخرین جمعه ماه پربرکت رمضان، یک بار دیگر در برابر استکبار و رژیم جنایتکار صهیونیستی می ایستد و وحدت و عزم مسلمانان را در نابودی اسرائیل به رخ دشمنان اسلام خواهد کشید.

روز قدس امسال اگرچه در بُعد اجتماعات حضوری به دلیل شرایط پیش آمده، محدود شده اما تبیین و تبادل اندیشه مقاومت، وحدت و همدلی مسلمانان و اعلام انزجار و نفرت از آمریکا و رژیم صهیونیستی در جریان است و میدان وسیع مبارزه با امپراطوری رسانه ای استکبار، شاهد بروز ابتکار، خلاقیت و روش های تازه مبارزه جوانان انقلابی و دغدغه مند در فضای مجازی است.

اکنون بالغ بر هفت دهه است که قبله‌ی سیاسی مسلمین جهان، مسجدالاقصای شریف، توسط رژیم جعلی صهیونیستی گرفتار شده و رژیمی نامشروع به دلیل ضعف جامعه بین‌الملل و بر اساس حمایت آمریکا و اروپا و زمینه‌سازی دیکتاتورهای مرتجع منطقه‌ای بر بخش‌هایی از سرزمین‌های اسلامی شامات و فلسطین جولان می‌دهد و ملتی مظلوم، نسل در نسل برای بازگرداندن پاره تن جهان اسلام به پیکره اصلی و احیای کامل هویت تاریخی آن مجاهدت می‌کنند.

امسال نخستین سالی است که روز قدس بدون نفَس مسیحایی نفس مطمئنه فرمانده جبهه مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی، فرا می‌رسد، بدون شک روح بلند و ملکوتی سردار مقاومت نظاره‌گر حضور مقتدرانه مردم در پیگیری آرمان قدس شریف است و دعایش یاری گر تمامی آزادی خواهانی است که در این مسیر گام برمیدارند.


امروز به مدد به وجود آمدن ابزارهای رسانه ای فراگیر و شبکه های اجتماعی، مسئله فلسطین دیگر تنها رنج مسلمانان نیست، بلکه تبدیل به دغدغه مشترک آزادی خواهان و انسان دوستان در سراسر جهان از شرق دور تا خاورمیانه، آفریقا، اروپا و آمریکا شده است و این خود نشانه‌ای روشن در جهت «آغازِ پایانِ رژیم نژادپرست صهیونیستی است».

ارسال نظر


captcha