یادداشت دانشجویی/ زهرا محرابیان:

همان هایی که تا همین دیروز هشتگ نه به کودک همسری میزدند الان چه داستان های عاشقانه ای که از فرار یک دختر ۱۴ ساله با پسر۳۱ ساله نمیسازند!

همان هایی که برای آرمان عبدالعالی هشتگ نه به اعدام میزدند و مجازات اعدام در حقوق ایران را ظالمانه ومخالف حقوق بشر می دانستند در مواجهه با قتل رومینا، خواستار اعدام قاتل او هستند. در اینکه مجرم باید مجازات شود وبه سزای عملش برسد هیچ شکی نیست اما حقیقتا چرا این همه دوگانگی؟؟!


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان پیرو حادثه قتل رومینا اشرفی زهرا محرابیان دانشجوی دانشگاه دامغان یادداشتی نوشت که متن این یادداشت به شرح زیر است:


"قاتل رومینا فقط پدرش نبود"


دنیای عجیبی داریم، مگر نه ؟؟!
زنان همواره در تاریخ، از ستم مردان رنج برده اند.. شاید نزدیکترین آنها، تعصب ها و جهالت های شرقی و ابزارسازی و تحقیرهای غربی باشد. اما بی شک مهم ترین این ستم ها، ابزارسازی از زن و مظلومیت او برای بازی های سیاسی است.
همان هایی که برای آرمان عبدالعالی هشتگ نه به اعدام میزدند و مجازات اعدام در حقوق ایران را ظالمانه ومخالف حقوق بشر می دانستند در مواجهه با قتل رومینا، خواستار اعدام قاتل او هستند. در اینکه مجرم باید مجازات شود وبه سزای عملش برسد هیچ شکی نیست اما حقیقتا چرا این همه دوگانگی؟؟! مگر آرمان همانی نبود که بامیله غزاله را کشت و پیکرش را قطعه قطعه کرده وبه درون چمدانی ریخت ودر نهایت به سطح زباله انداخت که تا کنون جسد هم پیدا نشده است!
همان هایی که تا همین دیروز هشتگ نه به کودک همسری میزدند وکلی جارو جنجال به پا میکردند الان چه داستان های عاشقانه ای که از فرار یک دختر ۱۴ ساله با پسر۳۱ ساله نمیسازند!
همان هایی که تا پیش از این برای قاتل میترا استاد(با تهمت زدن به مقتول) کف میزدند ومی نوشتند نجفی غیرت داشت که زنش را کشت حالا این اتفاق تلخ را مستقیم به فرهنگ ایران ربط میدهند( انگار نه انگار که سالانه ۵۰ هزاااار زن ودختر امریکایی توسط نزدیکانشان به قتل می رسند که نه به دین ربط دارد ونه به جهان سومی بودن). مگر قتل میترا استاد مصداق بارز خشونت علیه زنان نبود پس چرا قاتلش را قصاص نمی کنند ؟؟؟چون قاتل وابسته به جناح سیاسی خاصی بوده،خشونت به حساب نمی اید؟!
خلاصه اینکه مسئله ی زنان و احقاق حقشان هیچ وقت برای جماعت غرب زده وفمنیست ها و رسانه های معاند مردم ایران، مهم نبوده و نیست. از زنها وسیله میسازند برای موج سواری رسانه ای خودشان ودشمنی با مردم و اسلام و نظام...
ولی خانم ها واقایان! مسئله زنان ودغدغه هایشان فقط مشکل خودشان نیست مشکل اجتماع است. به جای ایجاد تشویش اذهان عمومی و پیگیری اهداف جناحی، دلسوزانه پیگیر مشکلات آنها باشیم و بدانیم حل مشکلات زنان سرزمینم با معیارهای دوگانه و جناح بازی های سیاسی به نتیجه نمی رسد.
البته معاونت زنان ریاست جمهوری باید پاسخگو باشد که واقعا طی این چند سال برای زنان چه کرده است ؟؟ یکی مشکل زنان را ورود به ورزشگاه میداند بدون در نظر گرفتن اولویت ها و دیگری تبلیغ همجنسبازی در کانالش راه می اندازد یک بار می گویند واااای کودک همسری اتفاق افتاد وسریع پیگیر تصویب قانون میشوند و برای ازدواج جوانها عدد سنی قائل میشوند بار دیگر میگویند هواااار دختر ۱۴ ساله به عشقش نرسید. به راستی چرا معاونت زنان به لایحه ی صیانت ،کرامت وتامین امنیت بانوان در برابر خشونت( برخی بند های این لایحه :پیشگیری از جرایم خشونت امیز علیه زنان وپرداخت مابه التفاوت دیه بانوان سرپرست خانوار است)که توسط قوه ی قضائیه در تایخ ۲۶ شهریور تهیه وتدوین شد، توجهی نکرده است؟؟؟ باید چند زن دیگر قربانی خشونت شوند تا بالاخره معاونت زنان وامور خانواده وجدان درد بگیرند و به فکر بیفتند؟!!!!
و در پایان ،کلام پیامبر مهربانی ها را یادآور می شوم که فرمود : "بهترین مردان کسی است که با همسر و دخترانش مهربان تر باشد"
به راستی، آیا زمان احیای معارف بلند اسلام در مواجهه با ستم شرقی و غربی به زنان، نرسیده است؟؟

و الله لطیف بعباده
 

زهرا محرابیان/دانشجوی دانشگاه دامغان

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط ((پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان سمنان)) نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

 

کلیدواژه ها


بسیج دانشجویی سمنان

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار