خداداد رحیمی، مدیرکل گمرکات فارس:

تخلف میکنم ولی فساد نه

خداداد رحیمی، مدیرکل گمرکات فارس در ششمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی جهش با محوریت بررسی و تحلیل چالش‌های تولید، حضور یافت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /خداداد رحیمی، مدیرکل گمرکات فارس در ششمین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی جهش با حضور مدیران استان که با محوریت بررسی و تحلیل چالش‌های تولید و موانع تحقق شعار سال در استان در قرارگاه شهید احمدی‌روشن بسیج دانشجویی فارس برگزار شد، گفت: فرهنگ مطالبه‌گری باید خیلی زودتر از این‌ها اتفاق می‌افتاد.


وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات اقتصادی، هیچ راهی جز توجه به تولید نداریم، افزود: جز با توجه به تولید چه در بخش خصوصی چه دولتی، نمی‌توانیم به پیشرفت دست یابیم و جامعه را به سر منزل مقصود برسانیم.

رحیمی با تصریح اینکه در دولت این کار از ۱۰ سال پیش آغاز شده به خصوص در بحث تجارت الکترونیک که این مسئله پشتوانه تولید است، گفت: دیدگاه مقام معظم رهبری در شعارهای سال توجه به تولید و اقتصاد کشور است و همه ما موظف هستیم که در جهت اجرایی شدن این شعارها تلاش و آن‌ها را حمایت کنیم.

مدیرکل گمرکات فارس با بیان اینکه هر روز چالش‌هایی بر سر راه تولید است، گفت: این چالش‌ها را می‌توان به دو بخش چالش‌های درون کشور و چالش‌های بین‌المللی تقسیم‌بندی کرد که برای این نوع چالش هرچقدر تلاش کنیم باز از دست ما خارج است.

وی افزود: برخی از تولیدکنندگان ما کالا را فقط برای امروز تولید می‌کنند تا بتوانند منافع خود را تأمین کنند و به فکر فردای جامعه و نسل آینده نیستند لذا این فرهنگ هم باید در بخش خصوصی تقویت شود که باید به فکر فردای جامعه هم بود.

رحیمی نقش اشتغال را در مسائل اجتماعی یادآور شد و گفت: بسیاری از معضلات اجتماعی را اگر ریشه‌یابی کنیم، مشاهده خواهیم کرد که این مشکلات ریشه در بیکاری دارد لذا باید همه نهادها و دستگاه‌ها و قوا به‌صورت منسجم برای حمایت از تولید گام بردارند.

مدیرکل گمرکات فارس با تصریح اینکه در بخش اقتصاد خوب عمل نکردیم در غیر این صورت مقام معظم رهبری ۱۲ سال پشت سر نام‌گذاری سال‌ها را بر روی مسائل اقتصادی انتخاب نمی‌کردند، گفت: در بخش گمرکات چالش‌هایی وجود دارد که همه این چالش به عملکرد دولت بازنمی‌گردد بلکه عوامل دیگری نظیر بخش خصوصی یا تحریم‌ها نیز دخیل هستند که هر کدام سهمی دارند.

وی با تأکید بر اینکه برای تحقق جهش تولید باید دیدگاه تولیدکننده و جامعه مصرف کننده عوض شود، گفت:‌یعنی آنچه تولیدکننده ما تولید می‌کند باید صادرات محور باشد و اینکه بگوییم ما تنها مشتری‌های خود را حفظ می‌کنیم کافی نیست و باید مشتری‌های دیگری در دنیا پیدا کنیم.

رحیمی اذعان داشت: باید اول خواست و فرهنگ و ذائقه و سلیقه مشتری را درنظر بگیریم و تولید کنیم، گفت:‌ امروز در دنیا دیگر چیزی به نام انبار وجود ندارد پس لازم است که در حوزه تولید فرهنگ‌سازی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات و چالش‌های داخلی نیازمند همراهی و همکاری سه قوا اعم از مجلس، دولت و قضائیه هستیم و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند در راستای جهش تولید، کاهش بیکاری و اشتغال و رفع معضل تمام جامعه باید به تولید توجه کنیم.

در پایان رحیمی در جواب وجود فساد در گمرک استان فارس و ۱۲ کارمند آن اداره طبق نامه رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی به وزیر اقتصادی از سوی سازمان بازرسی در سال ۹۷ هر گونه فساد را رد کرد و گفت بنده به نفع تولید کننده تخلف میکنم ولی فساد نه.

کلیدواژه ها


مدیرکل گمرکات فارس جهش

ارسال نظر


captcha