نماینده مردم ایلام در نشستی صمیمی با دانشجویان بسیجی استان؛

باید هم قانون خوب نوشت و هم نظارت عالی داشت

دکتر سارا فلاحی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در نشستی صمیمی با دانشجویان بسیجی استان گفت: باید هم قانون خوب نوشت و هم نظارت عالی داشت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /شورای تبیین مواضع ناحیه بسیج دانشجویی استان ایلام نشستی با دکتر سارا فلاحی نماینده  مردم ایلام برگزار کرد.

در این نشست دانشجویان پیرامون مسائلی از قبیل: معرفی رویکرد بسیج دانشجویی، رویکرد مسئله محوری و نقش آفرینی تخصصی، نظام مالیاتی و توان صادرات استان، سند تحول آموزش و پرورش و خصوصی سازی آموزش، حوزه سلامت، خانواده وحوزه رنان و ذکر مسائل استانی و پیشنهادات در حوزه اجتماعی به بحث پرداختند.

دکتر سارا فلاحی منتخب مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: در کشور برخی از قانون ها تصویب می شوند که با وجود لازم الاجرا بودن، با بهانه ها و یا سهل انگاری بعضی از دستگاه های مجری، اجرایی نمی شوند و یا نظارتی برآنها صورت نمی گیرد.

وی با اشاره به قانون کسب و کار و مبارزه با قاچاق و عدم اجرا نشدن این دو قانون، اظهار کرد: ما وقتی در مجلس قانون گذاری می کنیم، باید جسارت نظارت آن را داشته باشیم، ولی تاکنون این نظارت به صورت صحیح انجام نشده است.

وی اظهار کرد: دیدار با وزرا و مطالبه گری از آنها باید در راستای اجرای طرح های بزرگ استان و تحول کلان در سطح کشور انجام بگیرد.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی در استان افزود : متاسفانه استان ایلام در دوره های مختلف مورد ظلم قرار گرفته و مورد توجه نبوده است، بنابراین مردم ما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

دکتر فلاحی در ادامه افزود: یکی از دغدغه های اصلی بنده مسئله زیست محیطی است که در حال نابودی است و افرادی که در آنجا زندگی می کنند دچار مشکلات سلامتی شده یا می شوند، بنابراین هر اتفاق صنعتی که قرار است در استان بیافتد باید پیوست زیست محیطی و فرهنگی داشته باشد.

وی منطقه آزاد را یک فرصت برای استان دانست و افزود: ما معتقدیم این منطقه آزاد باید یک پیوست فرهنگی و زیست محیطی داشته باشد.

نماینده مردم ایلام افزود: اقتصاد مقاومتی بحثی راهبردی است، متاسفانه ضد این مقاومت ها، دولتها هستند؛در دولت گذشته اسراف کارترین نهاد، دولت بوده و این دولت، هم بدین شکل است، چون اراده ی نیست و هیچ انتقادی برای این مسئله وجود ندارد.

وی به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: در مجلس فراکسیونی در این رابطه تشکیل شده است که باید چیزی که مورد نظر است از آن بیرون بیاید و نقش آفرینی کنند، همین کاری که شما دنبال می کنید و به این نتیجه رسیدید که بحران ایجاد شده است؛ راهکار بحران این است که خودتان این مسائل را احصاء کنید و پاسخ علمی به این مسائل بدهید و اگر کسی که قدرت دارد با شما همراه نشد حداقل کار این است که از قدرت رسانه استفاده کنید.

وی اظهار کرد: ما باید به سمت مردمی سازی قدرت خدمات برویم و از مردم در اشکال مختلف استفاده کنیم و یک فضایی برای مردم ایجاد کنیم که بیایند کار کنند و خدمات رسانی بدهند.

فلاحی گفت: تولید برای ما بسیار مهم است و تولید راهکار نجات کشور است و در مجلس این قوانین دست و پا گیر باید تغییر کند، در راستای اجرایی شدن طرحهای استانی با تمام قدرت از شما پشتیبانی خواهم کرد.

وی گفت: ما اگر بخواهیم در راستای تبدیل شدن حکومت اسلامی به جامعه اسلامی که مورد نظر رهبر انقلاب است، حرکت کنیم، باید سندهای تحول بنیادینی که مطرح می کنیم را عملیاتی کنیم، یکی از این اسناد، سند آموزش و پرورش هست که اراده ای پشت این قضیه نیست و کسانی که در اجرای آن دخالت دارند، اعتقادی به آن ندارند.

منتخب مردم ایلام در ادامه افزود: تا زمانی که ما به این نتیجه نرسیم که نگاه به درون می تواند برای ما حل المسائل باشد و همه چیز را در بیرون دنبال کردن، ما را با مشکل مواجه می کند.

وی گفت: خیلی چیزها را در بیرون لازم داریم و نمی توانیم ارتباطمان را با دنیا قطع کنیم، لذا به علم، دانش و تکنولوژی نیازداریم و در این راستا نباید متحجرانه برخورد کنیم با این حال باید با رویکرد درونی با مسائل برخورد کنیم، اگر مدیریت باشد، دزدی و اختلاس نباشد، از نیروهای پای کار و متخصص و متعهد استفاده کنیم.

دکتر فلاحی گفت: در عرصه اقتصادی، سیاستی و فرهنگی و اجتماعی باید گفتمان سازی بکنیم و در گفتمان باید قدرت داشته باشیم یکی از قدرت های شما رسانه است و این می تواند به تبیین و نهادینه کردن گفتمان کمک کند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی به معوقات کارگران اشاره کرد و افزود: ما نباید به خاطر مشکلات اقتصادی و نبود اعتبار به اقشار کم درآمد فشار بیاوریم.

وی طرح گرمسیری را از مهمترین طرحهای ملی دانست و افزود: این طرح ناتمام مانده است و وظیفه وزارت نیرو این است که این طرح را انجام داده و به پایان برساند.

دکتر فلاحی در پایان گفت: ما باید در کنار هم،  با حفظ وحدت و در راستای منویات مقام معظم رهبری، برای حل مسائل حرکت کنیم تا به  نتیجه مطلوب برسیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار