بسیج دانشجویی: وزارت‌خارجه درباره پیگیری پرونده احمد متوسلیان چه کرده است؟

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور طی نامه‌ای وزیر امور خارجه خواست نسبت به عملکرد این وزارت در موضوع پرونده حاج احمد متوسلیان و همراهانش گزارش دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجوییشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور ضمن درخواست از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه برای ارائه گزارشی نسبت به عملکرد این وزارت در موضوع پرونده حاج احمد متوسلیان و همراهانش، نوشت:  لازم است دستورات مقتضی برای تفحص پیکر حاج احمد متوسلیان و همراهانشان در لبنان صادر گردد و برای همیشه به این سوال بی جواب که این چهار تن زنده هستند و یا به فیض شهادت نائل شده‌اند، پاسخ دهید.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اِنَّ الَّذینَ آمَنوا وَالَّذینَ هاجَروا وَ جاهَدوا فی سَبیلِ اللهِ اولئِکَ یَرجونَ رَحمَتَ اللهِ وَ اللهُ غَفورٌ رَحیمٌ

( آنان که ایمان آوردند و آنان که از وطن خود هجرت نموده و در راه خدا جهاد کردند، آنان به رحمت خدا امیدوار باشند و خدا بر آنان بخشنده و مهربان است)

جناب آقای ظریف وزیر محترم امور خارجه دولت تدبیر و امید 

سلام علیکم؛

همانطور که مستحضر هستید بیش از سه دهه از مفقود شدن فرمانده رشید اسلام حاج احمد متوسلیان و سه تن از همراهانشان می‌گذرد و هنوز از جانب دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تدابیری برای مشخص شدن وضعیت آنان انجام نگرفته است و این سوال که آیا این چهار فرزند انقلاب اسلامی و ایران عزیز، در قید حیات هستند و یا به خیل یاران شهیدشان پیوسته‌اند، تبدیل به انتظاری جان‌کاه و ملال آور برای ملت غیور ایران و خانواده‌های چشم انتظارشان شده است.

هر ساله با نزدیکی به ایام مفقود شدن حاج احمد متوسلیان و همراهانشان از گوشه و کنار زمزمه هایی به گوش می‌رسد که هیچ‌گاه هیچ مقام مسئولی نه آن ها را رد و یا تایید می‌کند اما نقطه اشتراک تمامی این زمزمه‌ها تنها یک نکته است و آن این که دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تمایلی به پایان دادن به این انتظارها را ندارد و نسبت به اخباری که برخی شاهدان آن ها را اظهار می‌کنند واکنشی نشان نمی دهد.

دانشجویان بسیجی به فرمان امام خمینی (ره) و مقتدای خود مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) در راستای یکی از وظایف خود که به فرموده ایشان مطالبه‌گری است از جنابعالی خواستار ارائه گزارشی نسبت به عملکرد  وزارت امور خارجه در موضوع این پرونده پس از 38 سال می باشند.

 هم‌چنین لازم است دستورات مقتضی برای تفحص پیکر حاج احمد متوسلیان و همراهانشان در لبنان صادر گردد و برای همیشه به این سوال بی جواب که این چهار تن زنده هستند و یا به فیض شهادت نائل شده اند پاسخ دهید.

اگر این وزارت خانه دارای محدودیت هایی است که آن را از  پیگیری وا می‌دارد و یا توان انجام این کار را ندارد دانشجویان بسیجی کشور تمام قد ایستاده‌اند و آماده‌اند این پرونده را به سرانجام برسانند و بار دیگر توان خود را در امور ناشدنی به رخ جهانیان بکشانند.

امید است که دستگاه دیپلماسی کشور در این زمینه منفعلانه عمل نکند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارسال نظر


captcha