بیانیه؛

هنجار شکنی های مبتذل، غبار زشت و ضد اسلامی ای بر چهره شهر نشانده است

هسته افسران آتش به اختیار بسیج دانشجویی استان ایلام در پی نوازندگی و رقاصی یک زن در انظار عمومی و مرکز شهر که محل اصلی رفت و آمد مردم است بیانه ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /هسته افسران آتش به اختیار بسیج دانشجویی استان ایلام در پی نوازندگی و رقاصی یک زن در انظار عمومی و مرکز شهر که محل اصلی رفت و آمد مردم است بیانه ای صادر کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

الإمامُ الحسینُ علیه السلام:
«أَ لاَ تَرَوْنَ أَنَّ اَلْحَقَّ لاَ یُعْمَلُ بِهِ وَ أَنَّ اَلْبَاطِلَ لاَ یُتَنَاهَى عَنْهُ لِیَرْغَبَ اَلْمُؤْمِنُ فِی لِقَاءِ اَللَّهِ مُحِقّاً»
آیا نمى بینید که به حق عمل نمى شود و از باطل نهى نمى شود؟ براستى که مؤمن باید به [مرگ و ] دیدار خدا روى آورد.
(تحف العقول، ص 245)

بدون شک راه نجات و رستگاری ما در تأسی به ائمه اطهار(علیهم السلام) است. امام حسین(ع) آنگاه که می بینند حق مورد غفلت قرار گرفته و باطل خودنمایی می کند، دست به آن حماسه جاویدان می زنند و روا می دارند که مؤمنی در راه مبارزه با این چنین شرایطی تا سر حد جان خود پیش رود و به دیدار حق نائل آید.

«هسته افسران آتش به اختیار ایلام» نیز با پیروی از آن سیره الهی، در هر شرایطی که باطل رو کرده و حق کنار گذاشته شود، به هیچ وجه بی تفاوت برجای نمی نشیند.
لذا در پی وقایع اخیر (یعنی نوازندگی و رقاصی یک زن در انظار عمومی و مرکز شهر که محل اصلی رفت و آمد مردم است) که غبار زشت و ضد اسلامی ای بر چهره شهر نشانده و موجب پیامد های سوء فرهنگی و اثرات منفی بر سلامت مردم (در شرایط رویایی با بیماری کرونا) است و  از همه مهمتر موجب اهانت آشکار به خون پاک شهدای عزیزمان و نیز جسارت به جایگاه والای زن در جامعه است، بدینوسیله اعتراض جدی خود را اعلام نموده و این اقدامات را به شدت محکوم می نماید.

قطعاً چنین رخدادی - که شاید ساده انگاشته شود- نمی تواند اتفاقی باشد و براحتی به وقوع بپیوندد و در این میان ولنگاری و مسامحه نهادهای مسئول به وضوح احساس می شود. هسته افسران آتش به اختیار ایلام قاطعانه اعلام می دارد در صورت بروز  مجدد چنین وقایعی در سطح جامعه، بیش از آنکه آن سیاهی لشکر و پیاده نظام را مقصر بداند، وادادگی و بی تفاوتی مسئولین و نهادهای مربوط را عامل اصلی بروز این شرایط می داند و با تمام توان در پیگیری و مطالبه و مؤاخذه از مسئولین و نهادهای ذیربط  اقدامات مصمم تری را صورت خواهد داد.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار