بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایلام به مناسبت هفته عفاف و حجاب؛

حیا و پاکدامنی؛ضامن حفظ شخصیت، کرامت و رشد انسان

در بخشی از بیانیه ی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام آمده است: حیا و عفت ورزی از جمله عوامل مهمی است که ضامن خفظ شخصیت، کرامت و رشد انسان می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایلام بیانیه ای به مناسبت هفته عفاف و حجاب صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایی اوست. امام علی(ع)

مقوله حجاب و عفاف،امری فطری و از خصایص متعالی انسان است. خداوند سبحان وقتی آدمی را آفرید و او را اشرف مخلوقات قرار داد،چند عنصر مهم و متمایزکننده انسان با سایر موجودات را در درونش به ودیعه گذاشت که بتواند مراحل رشد و کمال خود را طی کرده و به سر منزل مقصود برساند، ازجمله این عناصر و گوهرهای ناب مسئله حیا و عفت ورزی است. این مسئله مربوط به عفت، حیا و پاکدامنی است و همین عوامل را ضامن حفظ شخصیت و کرامت انسانی و رشد خود می داند.

21 تیرماه هرسال یادآور حادثه حمله وحشیانه سردمدار عفت زدایی و غیرت زدایی در ایران یعنی رژیم منحوس پهلوی به مسجد جامع گوهرشاد می باشد. در چنین روزی در سال 1314 عوامل خبیث رضاشاه پهلوی با هجوم به مسجد گوهرشاد جمعی از هم وطنان عزیزمان را به دلیل مخالفت با کشف حجاب بانوان و غربی کردن لباس مردان به خاک و خون کشیدند. ازبین بردن حیا و عفت عمومی یکی از مهمترین شیوه هایی است که دشمنان برای ذلت جوامع به کار می بندند. مستکبران اگر چه آموزه های الهی را باور ندارند لکن به تجربه دریافته اند که اگر در جامعه ای حیا از میان برود ایمان هم از بین می رود و عزت و کرامت آن جامعه پایمال می شود. لذا امروز که مستکبران ورشکسته جرات تهاجم نظامی نداشته و دیگر قدرت ندارند توپ های جنگی شان را برای حذف حجاب و مدافعان آزادی خواه آن بکار گیرند، توپخانه های رسانه ای خود را برای ترویج بی حیایی و بی عفتی به میدان آورده اند. آنها تصور می کنند آنچه را نتوانستند با آتش گلوله به دست آورند می توانند از طریق حملات توپخانه های ماهواره ای به بنیان های اخلاقی کسب کنند.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف اعلام می دارد: مسئولین و مدیران فرهنگی کشور موظفند در محیط های اجتماعی و ادارات دولتی ضمن حمایت از این ارزش الهی، حجاب این افتخار و عزت زن مسلمان را تمجید و تحسین کرده و با تبلیغات گسترده در ترویج فرهنگ دینی اهتمام ورزند. امید است که استعانت از خداوند متعال و طلب استمداد از حضرت بقیه الله الاعظم(عج)و پیروی از رهنمودهای نائب برحق ایشان امام خامنه ای(مدظله العالی) و با همدلی و هم صدایی با عزمی ملی و مردمی در نهادینه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در کشور گامی بلند برداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار