یادداشت/الهه عباس پور

عفاف، به مثابه یک خصلت درونی

امروز که به نام نامیِ عفاف و حجاب شکل گرفته است لازم است با این نوع از تفکر، به مقوله عفاف به مثابه یک خصلت درونی بنگریم که هر چه این ویژگی درونی در زن بیشتر تقویت شود و سعی در حفظ و پرورش آن در بطن وجودی خود داشته باشد بی تردید آثار این عفاف درونی منجر به حفظ حجاب در ظاهر خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی /الهه عباس پور، جانشین خواهر حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان فارس به مناسبت روز عفاف و حجاب طی یادداشتی نوشت:
بی گمان ۲۱ تیرماه یادآور پیروزی تفکرِ نگاه والا به ارزش و جایگاه زن بر اندیشه های فاسد غرب گرا است. اما متاسفانه بایستی گفت این نوع از نگاهِ دیروز به مسئله زن و جایگاه او، امروزه جای خود را به این نوع از تفکر داده است؛ که برخی زن را از پشت نقاب فمینیسمی خود می نگرند و اورا در هر میدانی بدون توجه به شانیت ها و ارزش های وی سوق می دهند و برخی دیگر نیز در چارچوب نوع نگاه رادیکالی خود حضور زن را در هر عرصه‌ای قدغن کرده و او را منحصر در نظام خانه داری و نداشتن حق حضورِ فعال در اجتماع می بینند.

امروز که به نام نامیِ عفاف و حجاب شکل گرفته است لازم است با این نوع از تفکر، به مقوله عفاف به مثابه یک خصلت درونی بنگریم که هر چه این ویژگی درونی در زن بیشتر تقویت شود و با الگوگیری از بانوی دو عالم خانم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سعی در حفظ و پرورش آن در بطن وجودی خود داشته باشیم بی تردید آثار این عفاف درونی منجر به حفظ حجاب در ظاهر خواهد شد و ما را به مصداق عینی از کوزه همان برون تراود که در اوست نزدیک تر می سازد.

حال که با این نوع از نگاه به جایگاه زن مواجه می شویم در می یابیم که حضور زنان با عفت و دارای حجاب اسلامی نه تنها نبایستی در جامعه کمرنگ شود بلکه حضور ایشان خود محرکه ای در جهت به وجود آمدن جامعه ای سالم و به دور از آسیب های اجتماعی خواهد بود. لذا لازم است که بانوان ما با حفظ حجاب و عفاف خود در جامعه اهتمامی جدی در نقش آفرینی موثر خود هم در عرصه های اجتماعی و هم در حفظ کانون خانواده داشته باشند.

ارسال نظر


captcha