یادداشت

پیشنهاداتی درباره شفافیت اعدام

یادداشت مقصود درودی دبیرشورای تبیین مواضع سازمان بسیج دانشجویی


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / بعد از اعلام تایید خبر 3 محکوم به اعدام توسط سخنگوی قوه قضاییه موجی از نارضایتی از این حکم در شبکه های اجتماعی به راه افتاد

این موج که توسط عناصر خارج نشین ضد نظام خط دهی می شد توانست جزو بالاترین ترند های توییتر نیز بشود. هر چند که  ساعاتی بعد خود توییتر بسیاری از آن ها را ترند شده توسط ربات اعلام کرد اما همچنان بحث بر روی موضوع اعدام ها زیاد است. به نظر می رسد که هیچ نهادی مانند قوه قضائیه توانایی ورود اثرگذار به این موضوع را ندارد. بدون شک قوه قضائیه با شفافیت در این حکم می تواند به این غائله ها پایان دهد.
به گفته سخنگوی قوه قضائیه این سه نفر از اقدامات مخرب خود فیلم تهیه کرده و آن ها را در اختیار رسانه های بیگانه قرار می دادند. مناسب است که قوه قضاییه این فیلم ها را در اختیار صدا و سیمای ایران و رسانه های داخلی قرار دهد تا با انتشار آن ها ابعاد این اقدامات تخریب گر آنان روشن شود. هم چنین مصاحبه با فردی که توسط این جوانان مورد حمله قرار گرفته می‌تواند در تببین حادثه کمک کند.
علاوه بر این ها نکته ی مغفولی که بسیار مشهود است عدم پیوست رسانه ای احکام قوه قضائیه است. به این نهاد پیشنهاد می کنیم با توجه به اهمیت و قدرت رسانه، از یک مشاور رسانه ای در جهت پوشش رسانه ای احکام صادره از قوه قضائیه استفاده کند.
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار