در پی مناقشات جدید منطقه قره باغ

بیانیه هسته ی بین الملل بسیج دانشجویی پیرامون مناقشه قره باغ به سه زبان صادر شد/بزرگترین و در عین حال مهم ترین عامل پایان درگیری ها، عدم رغبت و اراده لازم دولتمردان آذربایجان در بازپس گیری مناطق اشغالی است، تجربه بین المللی حکایت از این دارد که گفتگوی صرف بدون عمل سیاسی قاطع ثمربخش نیست

هر زمان رهبر و مقتدای مان حضرت امام خامنه ای مصلحت ببیند و دولت باکو همراهی نماید و راه را از چاه تشخیص دهد که قره باغ بایستی با قدرت اسلام و ایمان آزاد شود، مطمئنا یاران و سربازان شهید باکری در خطه آذربایجان اجازه نفس کشیدن به مزدوران ارمنی را حتی برای یک روز در منطقه قره باغ کوهستانی نخواهد داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی / هسته بین الملل شهید عباس عبدالهی بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی در پی مناقشات اخیر منطقه قره باغ بیانیه ای را به سه زبان فارسی، آذری و ارمنی صادر نمود.

 

بسمه تعالی

ونرید أن نّمنّ على الّذین استضعفوا فى الأرض ونجعلهم أمّة ونجعلهم الوارثین
نزدیک به سی سال است  که شاهد تجاوز مکرر جمهوری ارمنستان به خاک اسلام در منطقه قره باغ کوهستانی هستیم. نزاع امنیتی که تا به امروز علیرغم میانجی گری های مختلف منطقه ای و بین المللی به دلایل مختلف نتایج خوشایندی برای مردم منطقه نداشته است. 
در چند روزه اخیر نیز این اتفاق مجددا تکرار شده و  چندین تن از سربازان مرزی منطقه قره باغ اشغالی به شهادت رسیدند. ضمن تسلیت به امت اسلام نکاتی را پیرامون شرایط موجود منطقه به شرح ذیل اعلام می داریم.
1- بزرگترین و در عین حال مهم ترین عامل پایان درگیری ها، عدم رغبت و اراده لازم دولتمردان آذربایجان در بازپس گیری مناطق اشغالی است، تجربه بین المللی حکایت از این دارد که گفتگوی صرف بدون عمل سیاسی قاطع ثمربخش نیست
2- موضع سیاسی آذربایجان نسبت به کشور دوست و همسایه خود یعنی ایران در قبال قره باغ همواره مایوس کننده بوده است. ایران اسلامی بواسطه اشتراکات تاریخی، فرهنگی ، زبانی و دینی همواره قره باغ را جزو لاینفک جمهوری آذربایجان می داند و در تمام ادوار همواره دست دوستی بی منت را بسوی دولتمردان آذربایجان دراز کرده است، لکن دولت باکو همواره با نمک نشناسی بجای همراهی با همسایه خود در اقدامی تاسف بار مملکت خود  را تبدیل به پایگاه اصلی رژیم صهیونیستی و ایالات متحده در منطقه قفقاز  کرده است این موضوع عملا اجازه حل مناقشه قره باغ را دچار مشکل کرده چگونه است دولت باکو اجازه حضور همه جانبه عناصر صهیونیستی را در کشورش می دهد ولی این رژیم اشغالگر که از لابی قدرتمندی در جهان برخوردار است، کاری به نفع آذربایجان در این زمینه انجام نمی دهد؟! 
3- جریانات قوم گرای وطنی که همواره بدنبال ماهیگیری از این مسایل و پنجه کشیدن به صورت نظام جمهوری اسلامی هستند، اینبار هم در اقدامی هماهنگ با حملات مجازی و مطالبه از نظام در قبال مناقشه قره باغ ، خواستار مداخله نظامی ایران در منطقه هستند، باید به مطالبه گران فانتزی اعلام کرد که   مبارزه زیر لحاف ، قره باغ را آزاد نمی کند، اگر مرد میدانید؛ بسم الله! رییس جمهورآذربایجان اعلام کرده که هر کس آماده جنگ است بیاید برای ثبت نام، راه باز است و جاده دراز! نشان دهید که چقدر مرد میدانید! هر چند ثبت نام 150 نفری نشان داد تا آزادی قره باغ بدست دولتمردان آذربایجان راه زیادی باقی مانده!
در پایان ضمن عرض تسلیت مجدد به مردم کشور دوست و برادر آذربایجان و همچنین امت اسلامی اعلام می دارد که هر زمان دولت باکو سر عقل بیاید و راه را از چاه تشخیص دهد که قره باغ بایستی با قدرت اسلام و ایمان آزاد شود، مطمئنا یاران و سربازان شهید باکری در خطه آذربایجان اجازه نفس کشیدن به مزدوران ارمنی را حتی برای یک روز در منطقه قره باغ کوهستانی نخواهند داد.
 
 
 

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار