نماینده مجلس کرمانشاه با حضور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویى ؛

ایجاد «کمیسیون خانواده» را پیگیری خواهم کرد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجى استان حضور پیدا کرد و وعده پیگیرى مطالبات دانشجویان در مجلس را داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی : دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های مختلف استان کرمانشاه با محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی جلسه مطالبه‌گری و پرسش و پاسخ برگزار کردند.

 

طی این جلسه دانشجویان به ارائه دیدگاه‌ها و دغدغه‌های مختلف خود از جمله لزوم تشکیل کمیسیون خانواده و جمعیت در مجلس شورای اسلامی و مطالبه حمایت آقای رشیدی از این کمیسیون، ازدواج ۱۲ میلیون جوان مجرد، مشکلات فرهنگی موجود در جامعه، بازبینی و اصلاح مجدد قانون تسهیل ازدواج که در سال ۸۴ تصویب شده و الزام مجلس به دولت و نهادهای اجرایی جهت اجرای دقیق آن، مطالبات فرهنگی و لزوم نظارت جدی بر آموزش و پرورش، بیکاری استان، اشتغال جوانان و اعتیاد و تشکیل هیأت اندیشه ورز دانشجویی جهت بررسی مسائل استان و کشور پرداختند و نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

 

رشیدی ضمن حمایت از مطالبه دانشجویان بسیجی، بیان داشت: تمام تلاش خود را جهت ایجاد کمیسیون خانواده و جمعیت و اصلاح و اجرای قانون تسهیل خانواده انجام خواهم داد.

 

نماینده مجلس کرمانشاه ضمن ابراز تاسف از سیر نزولی ازدواج در جوانان علاوه بر مشکلات اقتصادی، مشکلات فرهنگی را از موانع تسهیل ازدواج دانست و گفت: تسهیل ازدواج عزم و همت همه جوانان انقلابی را می‌طلبد که مفهوم ازدواج آسان را در بطن جامعه نهادینه کنند.

 

وی افزود: در حد توان جهت پیگیری سایر مطالبات دانشجویان در مجلس شورای اسلامی تلاش خواهم نمود.

 

 

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی در ادامه نشست اظهار داشت: مجموعه بسیج دانشجویی کرمانشاه  در صف اول مطالبه گری از مسئولین بوده و مطابق نیاز استان به تلاش در عرصه های گوناگون پرداخته و علم و تخصص و تلاش خود را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی، حل مسائل و مشکلات جامعه و مردم عزیز در زمینه های مختلف به کار میگیرد و یکی از همین زمینه ها مطالبه گری از مسئولین و ارائه راه حل برای برون رفت از مشکلات می باشد.

 

 

قاسم امجدیان بیان کرد: مجلس شورای اسلامی در ساختار نظام جمهوری اسلامی جایگاه و نقش بسیار با اهمیتی دارد تا جایی که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند: «مجلس در رأس همه امور است». لذا در مطالبه گری از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خود را موظف دانسته و در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

 

 

 وی در ادامه افزود: مجلس شورای اسلامی وﻇﺎﯾﻒ خطیری از جمله قانونگذاری، نظارت بر حسن اجرای قانون و خلاصه اینکه اﯾﻦ ﻗﻮه در برابر تمام‏ ملت‏ مسئول‏ است‏ و حق‏ دارد در همه‏ مسائل‏ داخلی‏ و خارجی‏ کشور اظهار نظر نماید. لذا انتظارات بسیار بالاست مخصوصا اینکه این مجلس دارنده مدال افتخار انقلابی بودن از طرف ولی امر مسلمین می باشند.

 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی بیان کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری؛ مسئله ازدواج جوانان خیلی مهم است و جزء مسائل کلیدی است که  اصلا نباید از  آن غفلت کرد و راه‌ هایی برای تسهیل و امکان ازدواج برای جوانها باید پیش‌بینی بشود؛ بعضی از این راه‌ها هزینه‌ی مادی هم ندارد، فقط تصمیم‌گیری و توجه لازم دارد احتیاج به قانون دارد.

 

وی عنوان کرد: نهاد خانواده، رکن اصلی جامعه و بستر رشد و تربیت افراد است؛ که نباید مورد غفلت قرار گیرد که متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته و سالهای متمادی است که مقام معظم رهبری در این زمینه مسئولین را خطاب قرار داده که چاره ای اندیشیده شود.

 

 

امجدیان تاکید کرد: با توجه به تاکیدات و بیانات مقام معظم رهبری حفظه الله رسیدگی به مسئله ازدواج جوانان و حمایت از خانواده ها برای فرزندآوری یک مسئله  اولویت دار است که نباید به شکل عادی  آن را در کنار سایر امورات پیگیری نمود .

 

این مسئول در ادامه بیان داشت: بسیج دانشجویی با تمام ظرفیت و توان، در راستای فرهنگ سازی، ارائه راهکار  و مطالبه گری از سایر نهادهای متولی با اولویت ازدواج آسان و خانواده آماده خدمت و به طور حتم در راستای حل مشکلات و تحقق منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و تا تحقق در میدان عمل از پای نخواهد نشست، و از نمایندگان مجلس یازدهم انتظار دارد تا لحظه پایانی مجلس انقلابی مانده و انقلابی عمل نموده و شاهد روزها و شب های بهتر و سرشار از امید برای کشور عزیزمان و درخشش هرچه بیشتر در قلل افتخار جهانی باشیم.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار