بسیج دانشجویی استان مرکزی:

نمایندگان مجلس زیرساخت‌های لازم برای اجرای قانون تسهیل ازدواج را در اولویت قرار دهند.

بسیج دانشجویی مرکزی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس از آنان خواست تا به طور ویژه زیرساخت‌های لازم جهت تسهیل ازدواج جوانان را در اولویت کاری خود قرار دهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی/ بسیج دانشجویی استان مرکزی در نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج پس از ۱۴ سال نکاتی را مطرح کرده و آنان خواستند تا ضمن نظارت در اجرای قوانین حوزه خانواده، به طور ویژه زیرساخت‌های لازم جهت تسهیل ازدواج جوانان را در اولویت کاری قرار دهند.


در این نامه آمده است:

همانطور که استحضار دارید، ۱۲ میلیون جوان بلاتکلیف در سن ازدواج و حدود ۱۷۰ هزار طلاق سالانه از مصداق‌های زنگ خطر حوزه خانواده است؛ به فرموده رهبر معظم انقلاب، وقتی بنیان خانواده سست شد، مفاسد در جامعه نهادینه می‌شود.

در مدل حکومت اسلامی از میان سه عنصر فرد، خانواده و جامعه؛ خانواده در رأس این هرم قرار دارد؛ چراکه خانواده در شکل گیری فرد و به دنبال آن پایه ریزی یک جامعه متعالی اثر مستقیم دارد؛ لذا نیک بختی و شوبختی جامعه انسانی و اسلامی به صلاح و فساد این بنا وابسته است. امروزه از یک طرف با نفوذ و تهاجم فرهنگ مخرب غربی و از سویی مشکلات و فشار‌های اقتصادی که بخش اعظم آن ریشه در مدیریت ناکارآمد مسئولان دارد، منجر به افزایش فاصله بین بلوغ و ازدواج جوانان و عدم تمایل به تشکیل خانواده و فرزندآوری در جامعه شده است.

نمایندگان مجلس باید بدانند نه تنها صدای مردم در خانه ملت هستند، بلکه خود، عضو خانواده بزرگ ایران اسلامی و نماینده دلسوز و کارآمد همه مردم هستند و رأی، نطق و پیگیری و نظارت آن‌ها در سعادت و شقاوت یک جامعه اثرگذار خواهد بود.

آنچه از مسئولان کشور اسلامی توقع می‌رود، اهتمام ویژه به تقویت بنیان خانواده از طریق ایجاد زیرساخت‌های لازم است. هرچند قوانینی همچون قانون تسهیل ازدواج جوانان، بیش از ۱۴ به تصویب رسیده است (مصوبه ۲۷/۲/۸۴)، اما اهتمامی در اجرای تمام و کمال آن نبوده است. آنچه از مجلس یازدهم به عنوان یکی از انقلابی‌ترین مجالس پس از انقلاب توقع می‌رود، به جریان انداختن مصوبه فراموش شده و مطالبه اجرای آن از قوه مجریه است تا جزییات اجرایی مربوطه به استانداری‌ها برسد.

ما به عنوان بخشی از جامعه دانشگاهی کشور که از نزدیک با مباحث مرتبط با جوانان در ارتباط هستیم، صدای آنان شده ایم و از شما درخواست داریم که ضمن نظارت در اجرای قوانین حوزه خانواده، به طور ویژه زیرساخت‌های لازم جهت تسهیل ازدواج جوانان را در اولویت کاری قرار دهید. همچنین بسیج دانشجویی استان مرکزی داوطلب است تا همه ظرفیت‌های خود را در راستای حمایت از طرح مذکور به عرصه میدان آورد.

ارسال نظر


captcha
آخرین اخبار